Tahriş Problemleri
Yuma iyidir, çoğumuzun sevdiği alettir ama dengeli ve güzel olanına denk gelirseniz sizi mutu eder. Siz geleneksel tıraşta el maharetinizi geliştirene kadar iyisi mi daha istikrarlı ve dengeli bir alet alın. Elbette çekincenizden dolayı pahalı ürünleri tercih etmemeniz çok normal. Bu noktada size tavsiyem 20 tl civarı Rimei  alet edinmeniz ve jilet olarak Persona, Gilette Silver Blue, Permasharp, Gilette Seven o'clock serisinden Sarı ve Siyah paket ile Gilette Nacet'i öneririm. Tabi jilette kutsal kaseyi bulmak biraz uzun iş o yüzden size seçenekleri geniş tuttum ki edinirseniz belki içlerinden bir iki tanesi şimdilik sizi mutlu edebilir.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(09/03/2021, Saat: 21:27)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma iyidir, çoğumuzun sevdiği alettir ama dengeli ve güzel olanına denk gelirseniz sizi mutu eder. Siz geleneksel tıraşta el maharetinizi geliştirene kadar iyisi mi daha istikrarlı ve dengeli bir alet alın. Elbette çekincenizden dolayı pahalı ürünleri tercih etmemeniz çok normal. Bu noktada size tavsiyem 20 tl civarı Rimei  alet edinmeniz ve jilet olarak Persona, Gilette Silver Blue, Permasharp, Gilette Seven o'clock serisinden Sarı ve Siyah paket ile Gilette Nacet'i öneririm. Tabi jilette kutsal kaseyi bulmak biraz uzun iş o yüzden size seçenekleri geniş tuttum ki edinirseniz belki içlerinden bir iki tanesi şimdilik sizi mutlu edebilir.

Teşekkür ederim en mantıklı gelen bana da bu oldu. Son olarak önerilen jiletleri ve bu tıraş bıçağını deneyeceğim. Günlük tıraşta eğer verim alamazsam tekrardan 3 bıçaklılara geçerim artık.
Öncelikle hoş geldiniz. Rimei tıraş aleti fikrine ben de katılıyorum. Sanırım geleneksel tıraşta hep Yuma ile tıraş oldunuz ve jiletleriniz de sabit. Sorun eğer yüz hazırlığından kaynaklanmıyor ise, ki doğru şekilde hazırlandığınızı belirtiyorsunuz, ayrıca tıraş esnasında bastırmadığınızı ve fırçanızın da ciddi unsur olmadığını söylemişsiniz, o halde kesim ekipmanında ufak bir değişiklik olması, sorunu çözme adına önemli bir adım olacaktır. Yoksa kısır döngünüz devam edecek. Rimei alet ve Kemal Bey'in önerdiği jiletlerden edinip bir de öyle deneyin. Böylece eğer sonuç olumlu olursa işte o zaman daha iyi bir tıraş aleti alıp almama kararını verirsiniz. Veya Rimei yetecek olursa onunla devam edersiniz. Keyifli tıraşlar.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
@"sandalwoodx" hosgeldiniz. Asagidaki basligi okumanizi tavsiye ederim.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...=Cikis+yon
[img]iyag6hc.jpg[/im

SEVGİLİ ABİLERİM KARDEŞLERİM 20 YASİNDAYİM VE PÜRÜZSÜZ TIRAŞ HASTASIYIM AMA HER TİRAS OLMAMDA BU TUR KİZARİK TAHRİS SORUNU YASİYORUM BANA ONEREBİLECEGİNİZ TİRAS JELİ LOSYONU TİRAS BİCAGİ VAR MI ESTETİK ACİDAN COK KOTU GÖRÜNÜYOR
Merhaba komşum, tıraş aleti, losyonu daha tecrübeli arkadaşlar önerirler. Ancak sakalı biraz dinlendirin derim. Gün aşırı tıraş olmanız ve yakın tıraştan kaçınmanız tahrişi azaltacaktır. Geçmiş olsun.
Boynun bittiği kısımı tersten almışsın arkadaşım burdan görebiliyorum çıkış yönleri çenene doğru. Daha dikkatli tıraş ol zamanla düzelecektir.
(02/06/2021, Saat: 16:11)burakceetn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [img]iyag6hc.jpg[/im<br /><br />SEVGİLİ ABİLERİM KARDEŞLERİM 20 YASİNDAYİM VE PÜRÜZSÜZ TIRAŞ HASTASIYIM AMA HER TİRAS OLMAMDA BU TUR KİZARİK TAHRİS SORUNU YASİYORUM BANA ONEREBİLECEGİNİZ TİRAS JELİ LOSYONU TİRAS BİCAGİ VAR MI ESTETİK ACİDAN COK KOTU GÖRÜNÜYOR<br />[/img]
[img]<br /><br />[/img]

pürüzsüz tıraş hastalığından bir süre vazgeçmen gerekiyor. Sakal çıkış yönlerine bastırmadan tıraş olun.Ve jileti değiştirin bulabiliyorsanız gilette silver blue kullanın.
https://beyfendi.org
@"burakceetn" komşum, tıraş olurken hangi ekipmanları kullanıyorsunuz? Bunları paylaşırsanız hatanın nereden kaynaklandığını yorumlayabilir veya önlenmesi için daha net önerilerde bulunabiliriz.
@"burakceetn" komşum aynı şekle yakın bir oranda tahrişi bende ilk başladığım zamanlarda yaşadım. Benim yaptığım ilk şey buradaki tecrübeli komşularımın tavsiyesi ile cildi 1 hafta dinlendirdim. Daha sonra oluşan batıkları kesmek yerine cımbız ile temizledim. cildimde boyun bölgemde özellikle koyu lekeler oluştu tahriş kaynaklı. Ben tıraşımı 2 veya 3 perde şeklinde hep çıkış yönüne oldum 1 ay boyunca. Kullandığım tıraş aleti DE89 du ve sentetik fırça ile soğuk tıraş olarak tıraş olayımı icra ettim. Doğru tıraş hazırlığı, çok kaliteli olmasada yeterli kalitede ekipman ve konforlu jilet eşliğinde şuan gayet keyifli bir boyuta geldi tıraş keyfim. Nacizane bir tavsiyem olacak eğer kaplaması sorun yaratmayacak ise VOSKHOD jilet deneyin komşum. Tıraştan sonra verdiği pürüzsüzlük hissi ile sizi bir nebze olsun el maharetiniz alışana kadar sinekkaydı hissettirecektir. @"sohayli" komşumun dediği gibi Silverblue da güzel jilettir. Ben ustura ile tıraş oluyorken Silverblue, De alet kullanımımda ise Voskhod tercih ediyorum. Bu 2 jilet benim cilt - sakal yapıma ve teknik seviyeme göre tıraş aleti ayırt etmiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,488 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,463 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: