Tahriş Problemleri
(07/10/2011, Saat: 08:10)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 50ml kolonyaya 1000 mg aspirin.
Yani McOrco bana da böyle tavsiye etti ve boyun bölgesinde gerçekten iişe yaradı.
(07/10/2011, Saat: 03:46)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunları deniyeceğim..
1 şişeye 1 aspirin mi fayda edecek ?[/align]

selam,bu karışımı arko tıraş kolonyasına uyguladım 50 ml kazara 1000 mg yerine 1700 mg ( 17 tane bebe aspirin 100 mgx17 tane ) kullandım
denemek için küçük bir bölgeye sürdüm sürdüğüm yeri yaktı nerdeyse ağlayacaktımConfused
sakalın döndüğü iki yada üç yer vardı oralara noktasal olarak pamuklu çubukla sürdüm iki saat sonra baktım sürdüğüm yerlerin üst derisini eritmişti sakallarında ucu görünüyordu,sürülecek yere deriyi iyice gerdirip noktasal sürmek lazım !!!!Idea

karışım ciddi ciddi peeling yapıyor;yanaklarımda yıllardır duran bir sivilce gibi duran minik, parmakla dokununca tepesi olan neyse ( ben değil ) bir de leke var ikisine de uyguladım 2 gün boyunca iki saatte bir sürdüm son gün arko tıraş sabunu ve fırçayla peeling yaptım, leke nerdeyse yok olmuş sivilce iyice erimiş çıkıntı yok olmuş % 70 küçülmüş ,minik sivilcenin yerine kırmızı bir kızarıklık vardı

unuttuğum en önemli şey bu işlemi sonbahar yada kışın yapmak lazım soyulan yerleri güneşten korumak için
Tabi aylar geçmiş.

Jilet sağolsun alıştı cildime artık zımpara olduğu için tahriş olan kıllar Big Grin
karışımı yaparen ben de 1000mg/50ml oranının üzerine çıkıyorum bilerek..
(27/06/2012, Saat: 13:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam,bu karışımı arko tıraş kolonyasına uyguladım 50 ml kazara 1000 mg yerine 1700 mg ( 17 tane bebe aspirin 100 mgx17 tane ) kullandım
denemek için küçük bir bölgeye sürdüm sürdüğüm yeri yaktı nerdeyse ağlayacaktımConfused
sakalın döndüğü iki yada üç yer vardı oralara noktasal olarak pamuklu çubukla sürdüm iki saat sonra baktım sürdüğüm yerlerin üst derisini eritmişti sakallarında ucu görünüyordu,sürülecek yere deriyi iyice gerdirip noktasal sürmek lazım !!!!Idea

karışım ciddi ciddi peeling yapıyor;yanaklarımda yıllardır duran bir sivilce gibi duran minik, parmakla dokununca tepesi olan neyse ( ben değil ) bir de leke var ikisine de uyguladım 2 gün boyunca iki saatte bir sürdüm son gün arko tıraş sabunu ve fırçayla peeling yaptım, leke nerdeyse yok olmuş sivilce iyice erimiş çıkıntı yok olmuş % 70 küçülmüş ,minik sivilcenin yerine kırmızı bir kızarıklık vardı

unuttuğum en önemli şey bu işlemi sonbahar yada kışın yapmak lazım soyulan yerleri güneşten korumak için
üstadım hassas cildim var diyorsunuz ben sadece noktasal kullandım oturup ağlayacaktım nerdeyse
çok şaşırdım şimdi tam olarak dozunuz nedir ve nasıl kullanıyorsunuz kaç gün kaç defa vs

saygılar

(27/06/2012, Saat: 14:50)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: karışımı yaparen ben de 1000mg/50ml oranının üzerine çıkıyorum bilerek..
(27/06/2012, Saat: 13:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam,bu karışımı arko tıraş kolonyasına uyguladım 50 ml kazara 1000 mg yerine 1700 mg ( 17 tane bebe aspirin 100 mgx17 tane ) kullandım

Ne oldu, sizin jiletler tahriş mi ediyor?Big Grin

Kartuşluya geçin cildiniz rahat etsin, ama kartuşluda teknik önemlidir, acemiliğiniz geçene kadar dikkatli olun. Big GrinBig Grin
hocam kıl dönmesi için kullanıyorum ve mümkün olduğunda tıraşın hemen ardından kullanmamaya dikkat ediyorum. sabah olduysam tıraşı, akşamına sürüyorum ve bir sonraki tıraşa kadar günde 2 kez filan sürüyorum azar azar. bilhassa çene altına.

doza gelirsek... 50mlye 1100-1200mg gibi bir şey yapıyorum. çok üstüne çıkmadım. ciilt hassas ama öbür türlü de çene altnıda çok kıl dönmesi oluyordu...

Saygılarımla
Ahahaha mancho gol için fırsatı kaçırmadı. Ancak birazdan karşı ataklar fazlası ile gelecektir. Dikkatli ol mancho hocam.
bende diyordum forumun '' geleneksel hybrid tıraş severi'' nerelerde acaba

üstadım konu tahriş değil Idea cımbızla aldığım bir kaç tüy içeride dönmüş onları tedavi ediyordum,ev yapımı tendskinle yanağımdaki iki tane cilt lekemi yokettim,peeling yaptımSmile

başlık tahriş olunca sizede propaganda çıktı Wink

kartuşa geçersem haberiniz olur staja yanınıza gelirim
siz ankaradan mı yaşıyordunuz ankara ya ıslak tıraş zaten gitmez geçen senelerde su yokluğunda ankaralı vatandaşlara memlekete dönün,abdest içinde teyemmüm yapın denmiştiBig Grin

(27/06/2012, Saat: 17:13)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne oldu, sizin jiletler tahriş mi ediyor?Big Grin

Kartuşluya geçin cildiniz rahat etsin, ama kartuşluda teknik önemlidir, acemiliğiniz geçene kadar dikkatli olun. Big GrinBig Grin
(27/06/2012, Saat: 17:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: konu tahriş değil Idea cımbızla aldığım bir kaç tüy içeride dönmüş onları tedavi ediyordum
yanakları cımbızla almayın
önerdiğim şu aleri kullanarak kesin
burada detayları
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(27/06/2012, Saat: 17:13)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne oldu, sizin jiletler tahriş mi ediyor?Big Grin

hangi jiletli aletleri kullanmıştınız?
http://trasklavuzu.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,624 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,534 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: