Tahriş Problemleri
Benim tavsiyem Tabac ile denemenizdir.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(03/09/2013, Saat: 21:57)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzüm bir rahatlasın hemen deneyeyim. Beklediğimden erken gelen Tabac ile mi yoksa Cella ile mi yapayım. Sabırsızlık ile korku arasındayım Smile

Tabac'ın koruyuculuğu daha yüksektir, Cella'nın da besleyiciliği. Tabac ile deneyin derim ben.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Benden kurtulduğunuzu zannediyordunuz ama geri geldim Big Grin

Jilet tahriş eder, bırakın bu nostaljik aletleri Big GrinBig Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(04/09/2013, Saat: 11:37)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benden kurtulduğunuzu zannediyordunuz ama geri geldim Big Grin

welcome back master mancho Smile
(04/09/2013, Saat: 11:40)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/09/2013, Saat: 11:37)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benden kurtulduğunuzu zannediyordunuz ama geri geldim Big Grin

welcome back master mancho Smile

Teşekkürler sevgili Mornetto Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Gillette slim, ağırlığı oldukça yoğun bir alettir.Biraz uzaktan ve hızlıca cildinize yaklaştırmak (temas) jiletin batmasına sebep olabilir.Gillette aletler mild ayarlarda jileti daha dik tutar ayar agresifleştikçe jilet eğilir ve cilde daha paralel hale gelir.Slim ile mild ayarda hızlı tıraş olmaya çalışmak dik açıyla duran jiletin batmasına yol açabilir.

Perma ve gillette sharp edge gibi jiletler Slim ile kullanıldığında özellikle boyun ve dudak çevresinde batıcı olabiliyor.

(26/08/2013, Saat: 19:55)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bir duş aldım, arkoyu yüzümde masaj yapa yapa köpürttüm. Slim ile 4. Ayarda permashatp ile tıraş oldum. Son derece hassas davrandım, mümkün olduğunca aletin ağırlığı ile yetindim. Tıraş sonrası hafif bir duş daha aldım ve nivea as. Kullandım. Lakin iki perdelik bu tıraşta zorlandığım burun altı bölgeyi sanırım yakmışım, burnumdan nefes verirken bile yanıyor. Hiç zorlamadığım hatta tek perde ile yetindiüim boğaz bölgesi de yanıyor. Ama o bölge 20 yıldır yanar ve şu anki yanması oldua makul düzeyde.Burunaltı bölgeyi en rahat hangi makine ile alıyorsunuz?
Aslında o zaman daha az tahriş için agresif ayarda traş denemk lazım. Ben 5 ten yukarı çıkmadım hiç merak edipte Smile

(04/09/2013, Saat: 22:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette slim, ağırlığı oldukça yoğun bir alettir.Biraz uzaktan ve hızlıca cildinize yaklaştırmak (temas) jiletin batmasına sebep olabilir.Gillette aletler mild ayarlarda jileti daha dik tutar ayar agresifleştikçe jilet eğilir ve cilde daha paralel hale gelir.Slim ile mild ayarda hızlı tıraş olmaya çalışmak dik açıyla duran jiletin batmasına yol açabilir.

Perma ve gillette sharp edge gibi jiletler Slim ile kullanıldığında özellikle boyun ve dudak çevresinde batıcı olabiliyor.

(26/08/2013, Saat: 19:55)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bir duş aldım, arkoyu yüzümde masaj yapa yapa köpürttüm. Slim ile 4. Ayarda permashatp ile tıraş oldum. Son derece hassas davrandım, mümkün olduğunca aletin ağırlığı ile yetindim. Tıraş sonrası hafif bir duş daha aldım ve nivea as. Kullandım. Lakin iki perdelik bu tıraşta zorlandığım burun altı bölgeyi sanırım yakmışım, burnumdan nefes verirken bile yanıyor. Hiç zorlamadığım hatta tek perde ile yetindiüim boğaz bölgesi de yanıyor. Ama o bölge 20 yıldır yanar ve şu anki yanması oldua makul düzeyde.Burunaltı bölgeyi en rahat hangi makine ile alıyorsunuz?
www.BarbarosRazors.com

Slim'in yüze çarpması,hızlı blade buffing ve bastırmaya atıfta bulunmuştum.
3 perde tıraş için ilk perdelerin mild ayarda olması daha konforludur.

(07/09/2013, Saat: 17:35)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında o zaman daha az tahriş için agresif ayarda traş denemk lazım. Ben 5 ten yukarı çıkmadım hiç merak edipte Smile

(04/09/2013, Saat: 22:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette slim, ağırlığı oldukça yoğun bir alettir.Biraz uzaktan ve hızlıca cildinize yaklaştırmak (temas) jiletin batmasına sebep olabilir.Gillette aletler mild ayarlarda jileti daha dik tutar ayar agresifleştikçe jilet eğilir ve cilde daha paralel hale gelir.Slim ile mild ayarda hızlı tıraş olmaya çalışmak dik açıyla duran jiletin batmasına yol açabilir.

Ben de r89 kullanmama rağmen boyun bölgemde oluşan tahrişi bir türlü engelleyemiyorum.. Hergün tıraş olmam gerektiği için hafta sonuna doğru iyice sıkıntı yaşıyorum..

Pazartesi sabahları sakallar uzun olduğundan mıdır, yoksa cilt dinlendiğinden midir bilemiyorum ama o kadar tahriş yaşamıyorum..Ama günler ilerledikçe değimeyin keyfime (!)

yanaklarda, çenede, çene altında hiç bir sıkıntı yaşamazken, boyun ve zaman zaman çenemin alt yanlarında batık ve bol miktarda kızarıklık sorunu yaşıyorum..

Çözüm olarakta bulduğum şey ise tam bir utanç kaynağı Sad

Şöyle ki sayın abilerim utançla açıklıyorum ki, boyun bölgemi kartuşlu makine ile tıraş ediyorum..yanağım bebek poposu olmuşken boynumda kılların varlığını hissediyorum SadSadSadSad

Suçlyum biliyorum, tekniğimi geliştirmek yerine kolaya kaçıyorum biliyorum, cezalandırılmam gerek biliyorum ama hergün tıraş olup her gün akşam 9-10 lara kadar kravatı iyicesıkılmış olarak gezmek zorunda olan bana da yazık değil mi?

Neyse, demem o ki, bu konuda acep ne etmeli? Progres faydalı olur mu? ya da beceremiyorsam bu işin jilet-ustura kısmını bırakıp ıslak tıraşın sadece sabun-fırça-kozmetik kısmına mı takılayım?

Bilemedim ben ağalar..
"kamaralarında çıplak
kadın resimlerinin asıldığı
savaş gemisinden
bozma bir jilet
her traş oluşumda
hem okşar
hem kanatır
tenimi.."
Aynı durum oluyordu bende önceleri. Pazar akşamı tıraşı her zaman pürüzsüz olurken, pazartesi akşamı sakallar neredeyse çıkmadığı için mi bilmiyorum ama kızarıklık oluyordu. Ama bunun jiletle alakası olduğunu düşünmeye başladığımdan beri birşey yok. Mavi astra ve Rapira kullandığım zamanlar problem yok. Özellikle rapira bana çok iyi. Çelik ustura ile de problem yaşamıyorum.

Ama öncelikli olarak tek perde tıraş olmanızı öneririm ben.

(18/11/2013, Saat: 18:08)chemistcool Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de r89 kullanmama rağmen boyun bölgemde oluşan tahrişi bir türlü engelleyemiyorum.. Hergün tıraş olmam gerektiği için hafta sonuna doğru iyice sıkıntı yaşıyorum..

Pazartesi sabahları sakallar uzun olduğundan mıdır, yoksa cilt dinlendiğinden midir bilemiyorum ama o kadar tahriş yaşamıyorum..Ama günler ilerledikçe değimeyin keyfime (!)

yanaklarda, çenede, çene altında hiç bir sıkıntı yaşamazken, boyun ve zaman zaman çenemin alt yanlarında batık ve bol miktarda kızarıklık sorunu yaşıyorum..

Çözüm olarakta bulduğum şey ise tam bir utanç kaynağı Sad

Şöyle ki sayın abilerim utançla açıklıyorum ki, boyun bölgemi kartuşlu makine ile tıraş ediyorum..yanağım bebek poposu olmuşken boynumda kılların varlığını hissediyorum SadSadSadSad

Suçlyum biliyorum, tekniğimi geliştirmek yerine kolaya kaçıyorum biliyorum, cezalandırılmam gerek biliyorum ama hergün tıraş olup her gün akşam 9-10 lara kadar kravatı iyicesıkılmış olarak gezmek zorunda olan bana da yazık değil mi?

Neyse, demem o ki, bu konuda acep ne etmeli? Progres faydalı olur mu? ya da beceremiyorsam bu işin jilet-ustura kısmını bırakıp ıslak tıraşın sadece sabun-fırça-kozmetik kısmına mı takılayım?

Bilemedim ben ağalar..
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,488 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,463 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: