Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı
Forumda aradım ama net bir bilgi bulamadım. Cildim kuru olduğundan dolayı daha rahat tıraş olmak adına TOBS Sandalwood Pre Shave Oil kullanıyorum. Daha önceden de Flöid Pre-Shave Oil kullanmıştım. Sormak istediğim tıraş öncesi yağların fırçaya herhangi bir zararı var mı? Düşünceleriniz nelerdir?
(31/12/2018, Saat: 13:41)Sui Generis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda aradım ama net bir bilgi bulamadım. Cildim kuru olduğundan dolayı daha rahat tıraş olmak adına TOBS Sandalwood Pre Shave Oil kullanıyorum. Daha önceden de Flöid Pre-Shave Oil kullanmıştım. Sormak istediğim tıraş öncesi yağların fırçaya herhangi bir zararı var mı? Düşünceleriniz nelerdir?
Bir @dikdik_s sözü der ki; Ölümlü Dünya, bizim yarına çıkacağımızın garantisi yokken fırçayı uzun süre yaşatmak için uğraşmak niye?
Umarım böyle diyordur ve yanılmıyorumdur. Smile
Komşum zararı olacağını sanmıyorum. Sonuçta zor arınan malzemeler değil bunlar ayrıca fırça sentetik değilse onu da yumuşatır en fazla. Yanılıyor muyum?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Cilde zararı yoksa fırçaya da olmaz herhalde.
Ne kadar süredir shave oil kullanıyorsunuz? Zararı olabileceğini düşündüğünüz fırçanın kıl tipi ne? Shave oil kullandıktan sonra köpüğü uygulamadan önce yüzünüzü yıkıyor musunuz? Fırçalarınızı belirli aralıklar ile temizliyor musunuz? Temizliyorsanız yönteminiz nedir? Floid kullandığınızı söylemişsiniz, fırçanıza bir zarar verdi mi? Verdi ise shave oil kullanmaktan dolayı zarar gören kaç fırçanız var? Zarar görmeyen fırçaların marka ve kıl tipi nedir?
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(31/12/2018, Saat: 13:55)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir @dikdik_s sözü der ki; Ölümlü Dünya, bizim yarına çıkacağımızın garantisi yokken fırçayı uzun süre yaşatmak için uğraşmak niye?
Umarım böyle diyordur ve yanılmıyorumdur. Smile
Komşum zararı olacağını sanmıyorum. Sonuçta zor arınan malzemeler değil bunlar ayrıca fırça sentetik değilse onu da yumuşatır en fazla. Yanılıyor muyum?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Komşum ben de senin gibi düşünüyorum ama Mühle'nin tıraş kılavuzunda "Fırça yağlara temas etmemelidir. Bu nedenle yağ bazlı kozmetik kullanımından kaçınılmalıdır." şeklinde bir ifade geçmesinden dolayı sorayım dedim.

(31/12/2018, Saat: 14:49)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar süredir shave oil kullanıyorsunuz? Zararı olabileceğini düşündüğünüz fırçanın kıl tipi ne? Shave oil kullandıktan sonra köpüğü uygulamadan önce yüzünüzü yıkıyor musunuz? Fırçalarınızı belirli aralıklar ile temizliyor musunuz? Temizliyorsanız yönteminiz nedir? Floid kullandığınızı söylemişsiniz, fırçanıza bir zarar verdi mi? Verdi ise shave oil kullanmaktan dolayı zarar gören kaç fırçanız var? Zarar görmeyen fırçaların marka ve kıl tipi nedir?

Yaklaşık olarak bir yıldır kullanıyorum. Kullanmış olduğum fırçanın kılı Pure Badger. Önceleri shave oil kullandıktan sonra köpüğü uygulamadan yüzümü yıkamıyordum. Islak yüze shave oil sürdükten sonra bir kaç dakika bekleyip köpük uyguluyordum. Son zamanlarda ise shave oil kullandıktan sonra yine bir kaç dakika bekleyip hafifçe yüzümü ıslatıyorum, sonrasında da köpük uyguluyorum.

Şimdiye kadar tek fırça kullandım. Bir zararını henüz deneyimlemedim. Altı ayda bir temizliyorum. Aliexpressten 2 tane Silvertip fırça siparişi verdim. Yeni fırçalarımı kullanmadan önce bilgi sahibi olmak istedim.
Shave oil kullandıktan sonra 5 dakika bekleyip,yüzünüzü yıkadıktan sonra köpük uygular ve belirli aralıklarla fırçaları temizlerseniz, zararı dokunmayacaktır. Fırçalara en büyük zararı,shave oiller değil,fırçayı aşırı sıcak suya maruz bırakan acemi kullanıcılar verir. Fırçalarınızı güzel günlerde kullanın.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(31/12/2018, Saat: 16:28)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Shave oil kullandıktan sonra 5 dakika bekleyip,yüzünüzü yıkadıktan sonra köpük uygular ve belirli aralıklarla  fırçaları temizlerseniz, zararı dokunmayacaktır. Fırçalara en büyük zararı,shave oiller değil,fırçayı aşırı sıcak suya maruz bırakan acemi kullanıcılar verir. Fırçalarınızı güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ederim.
hiçbir zararı olmaz. yağlı cildin direkt üzerine köpüğü uygularsanız etkileşime geçeceğinden ötürü köpüğün performansı , kokusu vs bozulabilir. ben tercihen sakalları yumuşattıktan sonra cildi durulayıp uygulardım. şimdilerde çok meşakkatli geliyor valla bu tür uygulamalar. eskiden iyi enerjim varmış.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Pre and Post Shave Cream eternal77 124 131,772 04/04/2023, Saat: 02:13
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı Lord Sparhawk 78 88,511 04/04/2023, Saat: 02:09
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,794 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş öncesi Şap kullanımı papazerigi 47 68,570 28/02/2021, Saat: 13:09
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,145 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,691 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Ach brito glyce pre-shave sabun Saltuk 8 9,863 01/02/2020, Saat: 17:18
Son Yorum: salih kaya
  Flöid Pre-Shave Oil mrtkmsgl 15 10,559 19/05/2018, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Loccitane Cade Traş Öncesi Yağ Onurper 7 11,767 26/01/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: mrtkmsgl
  mentolü güçlü ama kokusu az pre-shave önerisi posicor 10 10,315 10/12/2016, Saat: 04:22
Son Yorum: harveyspecter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: