Bana 1 kere alıp neredeyse ömür boyu kullanacağım ürünler önerir misiniz ?
@hakan88 Aramıza hoşgeldin. Önce bu işin ömürlük kısmı yok sana yapıcağımız önerilerde şunlar ömürlük şunları kullan deme gibi birşey beklemen doğru olmaz nedeni bu işde cildine uyacak aleti bulacaksın,jilet denemelerin olucak zamanla cilt yapın değişicek başka tıraş aletlerine yöneliceksin bir çok değişim olucak. hoşuna giden tıraş aleti olucak bakımını iyi yaparsan bir şekilde götürür seni jiletler konusunda sevdiğin bir jilet bulursun bir zamana kadar o jiletle gidersin anlatabiliyormuyum cildimiz bir zaman sonra değişiklikler gösteriyor bu değişiklik sonunda aletlerde değişebiliyor. Her seferinde söylüyorum fakat ceza alan ben oluyorum keşke forumu bir inceleseydin arama butonundan hassas ciltlere önerilen aletler diye aratsaydın daha iyi sonuclar eldebilirdin çok öneriler var bir merakla baksan kafana takılanı sorsan güzel olmazmıydı?

@hakan88 hassas ciltler için konu başlıkları
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...ssas++cilt
Eğer Geleneksel Tıraş'a yeni başlıyor olsaydım, maddi imkanlar çerçevesinde ve ulaşılabilirliğin kolay olması nedeniyle aşağıdaki ürünlerle başlamayı tercih ederdim.
Semoque SOC DOmuz Kılı Tıraş Fırçası
Merkür Progress 570 Ayarlı Tıraş Makinesi
Tabac Kaseli Tıraş Sabunu
Tabi bu tamamen benim tercihim olurdu ama bu tercihe ulaşmam 1 yılı buldu Smile Zevkler ve renkler tartışılmaz,bu ürünlerden çok daha iyi ve kaliteli ürünler tabi ki de var. Bu ürünler sizi uzun bir süre idare eder.Üstelik Geleneksel Tıraş'tan soğutmayacak ve size istediğiniz performansı sunacak kaliteli ürünlerdir. Zaman geçtikçe ve beğenileriniz farklılaştıkça başka ürünlere de yönelebilirsiniz.Jilet konusu ise tamamen kişisel,kendiniz deneyerek bulmalısınız ama yine de forumda jilet incelemelerini okuyup araştırırsanız daha iyi olur.
Cogito, ergo sum Dodgy
(05/01/2019, Saat: 11:13)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Armut Tatlısı

Armut, sağlığa son derece faydalı bir meyve olmasının yanında oldukça lezzetli bir gıdadır. Bu sebeple armut, çiğ tüketildiği gibi tatlı tariflerinde de sık kullanılan bir malzemedir.

Armut Tatlısı Çeşitleri
Türk mutfağında armut tatlısı çeşitleri oldukça fazladır. Armutlu kek, nar sulu armut tatlısı, zencefilli armut tatlısı, kırmızı şaraplı armut tatlısı, milföylü armut tatlısı, çikolatalı armut tatlısı, armut kompostosu, kaymaklı armut tatlısı, tarçınlı armut tatlısı, vişneli armut tatlısı, kremşantili armut tatlısı gibi birçok çeşidinin yanında birçok pasta, kek ve meyveli sütlü tatlının içinde de kullanılır. Armut tatlısı çeşitlerine piyasada hazır halde ulaşabilirken bu tarifleri evde de kolaylıkla taze armutlarla yapmak mümkündür.

Armut Tatlısı Tarifleri
Armut tatlısı tariflerinden en çok beğenilenler arasında kaymaklı armut tatlısı gelir. Malzemeleri;

1 çay bardağı toz şeker,
1 çay bardağı ceviz içi,
6 adet orta büyüklükte fazla yumuşak olmayan armut,
1 su bardağı üzüm pekmezi,
1 su bardağı su,
Kaymak ve süslemek için antep fıstığı
Armutlar iyice yıkanarak kabuğu soyulmadan ortadan ikiye bölünür ve çekirdekleri bir çukur oluşturacak şekilde çıkarılır. Bir tencereye koyup su, pekmez ve şeker ile kaynatılır. Diriliğini kaybetmeden piştikten sonra armutlar süzülerek tencereden alınır ve fırın tepsisine sıralanır. Tencerede bulunan şerbetten de üzerleri iyice ıslatılacak şekilde dökülerek, önceden 180 derece ısıtılmış fırına koyulur ve 15 dakika gevrek hale gelmesi sağlanır. Fırından çıkarıldıktan sonra iyice soğuması beklenir ve üzerlerindeki çukura önce ceviz, daha sonra kaymak konur. Kaymağın üzeri dövülmüş antep fıstığı ile süslenerek buzdolabında bekletilir. Ve servise sunulur.

Ömür boyu yenilmez belki ama arada bir gider...

(05/01/2019, Saat: 12:22)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gram altın her zaman omurluk iyi yatırımdır. Ustune kutlaması cilası armut tatlısıda harika olur. Smile

@Samet, @dikdik_s; Üstadların yorumları beni benden aldı.  Big Grin  Big Grin

(05/01/2019, Saat: 16:44)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Ayarlı bir alet istiyorsanız Rex, yok ayarsız olsun derseniz Rocnel derim.

+1

Bana 1 kere alıp neredeyse ömür boyu kullanacağım ürünler önerir misiniz ?

@hakan88; Bey Üstadlar gereken önerilerde bulunmuşlar. keyifli ve tahrişsiz tıraşlar dilerim.
(05/01/2019, Saat: 18:04)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sakallarım yavaş uzuyor. normalde kirli sakal uzatan birisiyim. bu sebeple 15 günde 1 yada ayda 1 gibi tıraş olurum.

bazen işim gereği yeri geliyor günlük tıraş olmam gerekiyor. bazende hiç tıraş olmasam sorun olmuyor.

ben keyifle tıraş olabileceğim bir makine istiyorum ve günlük kullanıma da uygun olmalı. uzun sakalı ise eğer kili sakal bırakırsam makine ile kısaltıp jilet ile alıyorum. en azından kuaförüm böyle yapman daha iyi olur demişti.

Komşum senin ilacın ayarlı bir alet, ikinci el bölümündeki parker variantı kaçırma.
teşekkür ederim tüm yorumlar için
Cella sabun,osma şap,edwin jagger-merkur veya muhle,nin en ucuz aletleri,jaguar tiras fircasi,nivea losyon veya balsam oldukca isinizi gorur kanaatindeyim..bol keyifli tiraslar..

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir de gillette yellow 7 o'clock jilet eklemeliyim..

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aramıza hoşgeldiniz,vintage aletleri kullanırım diyorsanız,Gillette slim veya Bbeauty ayarlı alet, fırça Jaguar, tas çok önemli degil herhangi bir fıncan da olabilir sabun olarak da Cella,Tabac,Arko olabilir yaklaşık maliyet bu bahsettiklerimde 200 tl civarıdır.
Harika bir soru ile olaya girmek isteyişinize hayran kaldım. Kutlarım.
Kendiniz için uygun olanı seçeceğinize yürekten inanınıyorum. Şimdiden keyifli tıraşlar dilerim.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Hoşgeldiniz, R89 güzel ve uzun ömürlü olur ama jilet konusu fazlasıyla bireysel, alete göre değişken bir durum bence.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Progress yada variant deneyin bence. Hem ihtiyacınız değiştikçe ilk başta mild bir alete sahipken ilerleyen zamanda aynı alette agrasif tıraşı da deneyimleyebilirsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 167,056 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Aklınızdaki Ürünler Aleksey 196 138,765 04/09/2020, Saat: 10:47
Son Yorum: KurtaranS
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,112 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 50,212 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul
  Geltir Foruma özel tıraş fırçası ister misiniz? "Geltir Semogue Limited Edition" onur98 30 41,451 23/01/2014, Saat: 10:59
Son Yorum: ZEYEVE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: