Bana 1 kere alıp neredeyse ömür boyu kullanacağım ürünler önerir misiniz ?
(05/01/2019, Saat: 05:43)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Youtube daki delikanlı tıraş kanalı ve bu forum sayesinde klasik tıraşa ciddi ciddi heves saldım.

Tüm forumu tüm başlıkları eksiksiz olarak inceledim. Fikir sahibi olsam da yine de sormak istiyorum

Benim cildim hassas bir cilt tipi.

Bu yüzden alkol içeren ürünleri asla tercih etmiyorum. Hatta kolonya dahi kullanmam. Askerde kullanmaya başladığım ve tahrişi ciddi yok eden fotoğraftaki ürünü kullanıyorum. Gillette pro 3in1 Anında nemlendirme, B3, E vitamini ve pro-vitamin B5 içeriği ile cildinize bakım yapar, SPF15 güneş kremi sayesinde UVA/UVB ışınlarından korur diye kutusunda yazmakta.
k9B5yq.jpg

Bugüne kadar klasik arko sabunu, pazar yada marketten alınma dandik tıraş fırçası ve tıraş kasesi kullandım.

Tıraş bıçağı olarak ise Gillette Fusion5 Proshield chill tıraş makinesi kullandım. Fotoğraftaki ürün. Mavi kısımları soğutma etkisi yaratıyor ve cildi tahriş etmiyor diye geçmekte.

Wqkjj4.jpg

Bu sebeple bana

Bana tıraş sabunu
Tıraş fırçası
Tıraş kasesi
Tıraş aleti
Jilet
Balsam
Ve stand gibi neler önerebilirsiniz.

1 kere alıp en iyisine sahip olup yıllarca kullanmak istiyorum. 1 tane olsun en iyisi olsun düşüncem var. Bu yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Yabancı bir forum ve youtube kanalında görmüştüm. Tıraş kasesinin içine sıcak su konuluyordu ve sıcak suyun sabunu daha iyi köpürttüğü söyleniyordu. İnternette araştırırken https://tr.aliexpress.com/item/QSHAVE-Ji...2e0er5jAQu aliexpresste bu kaseyi buldum ama kararsız kaldım.

Bilen deneyimli arkadaşlar bana önerilerde bulunursa çook mutlu olurum.

Ben tıraşa ilk başladığımda basit bir makine ve basit bir jilet ile başlamıştım. Aslında memnun iken dayımın önerisi ile gillette firmasına geçmiştim. önceleri Fusion Power modeli kullanıyordum daha sonra da yukarıda fotoğrafını gösterdiğim modele geçmiştim. babam ben kendimi bildim bileli klasik tıraş aleti ile tıraş olur. kullandığı fırça kase tıraş aleti dedem den kalma. bir kaç kere babamın ürünlerini denesemde kullandığı jiletten ötürü memnun olamamıştım. şimdi ise düzenli kullanacağıma eminim. bu sebeple en iyisi olsun 1 kere olsun diye yola çıktım. çünkü biliyorum ucuz ve kötü ürünler insanı tıraştan dahi soğutabilir.
@Samet komşum tatlı tarifi için teşekkür edelim ama bir daha ki sefere yemek tarifleri konusuna yazarsanız arayıp bulması daha kolay olur diye düşünüyorum.
Tıraş kasesi
Tıraş fırçası
Kaliteli bir tıraş sabunu

bu üçünü zaten almayı düşünüyordum. gerçekten pazarda satılan en ucuz fırçayı kullanıyorum şuan ve yüzüme her sürmemde kılları yüzümde kalıyor.

bu 3 üründe de önerilerde bulunabilirsiniz ?

forumda ve çeşitli kaynaklarda araştırdığımda farklı bilgiler çıktı ortaya. porsuk kılı yumuşaktır hassas ciltler için, domuz kılı serttir sert sakalı olanlar için, sentetikler değişkendir gibi. at kılını öneren hiç görmedim zaten

kase konusunda ise birisi paslanmaz çelik demiş diğeri plastik başka birisi porselen yada seramik başka bir kaynak sıcak köpük yapabileceğim ürünleri önermiş. bu sebeple deneyimli arkadaşlardan gerçekten deneyimlerini aktarmasını istiyorum.

tıraş aletinde ise hassas cildime uygun ama 1 kere alıp neredeyse ömürlük kullanacağım bir şey olsun istiyorum.

jiletleri de arkadaşların dediği gibi 5 li kutularda alıp deneyerek karar vericem.
@hakan88 komşum kullanılan ürünlerin tıraş öncesi ve sonrası etkileri kişiden kişiye değişir. Bu yüzden sorunuzun cevabını sizin bulmanız gerekecek. Tabi burada arkadaşlar tarafından paylaşılan bilgiler size iyi bir yol gösterici olacaktır. İmkanlar dahilinde denemeler yaparak sürekli kullanacağınız ürünler bulacaksınız. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yazın çok yağlı sabunları kullanmamanızı tavsiye edebilirim.
(05/01/2019, Saat: 15:39)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hakan88 komşum kullanılan ürünlerin tıraş öncesi ve sonrası etkileri kişiden kişiye değişir. Bu yüzden sorunuzun cevabını sizin bulmanız gerekecek. Tabi burada arkadaşlar tarafından paylaşılan bilgiler size iyi bir yol gösterici olacaktır. İmkanlar dahilinde denemeler yaparak sürekli kullanacağınız ürünler bulacaksınız. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yazın çok yağlı sabunları kullanmamanızı tavsiye edebilirim.

karma bir cilt yapım var. t bölgem yağlı gerisi kuru

https://www.extrashaving.com/ORAK-CIFT-K...IRAS-ALETI ilk kullandığım pazardan aldığım tıraş makinesi ise buydu. güzel bir plastik kutu 5 jilet ile beraber almıştım. memnun kaldım mı ergenlik dönemlerinde evetti
Günlük tıraş olmak için mi yoksa keyfe keder tıraş olmak için mi tavsiye istiyorsunuz komşum?

Sizin de incelediğiniz üzere tıraş aletlerinin mild ya da agresif özellikleri vardır. Hepsi birden olsun isterseniz ayarlı alet almanız daha uygun olacaktır.
Hoşgeldiniz. Ayarlı bir alet istiyorsanız Rex, yok ayarsız olsun derseniz Rocnel derim.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ben denizin acizane tavsiyesi günlük kullanım için mühle r 89 tavsiye ederim. Ayarlı aletlere yanaşma derim sebebi ona verecegin para ile iki tane makine alırsın Arada sakal uzatırim sonra keserim dersen bir de taraklı makine al keyfine bak derim
sakallarım yavaş uzuyor. normalde kirli sakal uzatan birisiyim. bu sebeple 15 günde 1 yada ayda 1 gibi tıraş olurum.

bazen işim gereği yeri geliyor günlük tıraş olmam gerekiyor. bazende hiç tıraş olmasam sorun olmuyor.

ben keyifle tıraş olabileceğim bir makine istiyorum ve günlük kullanıma da uygun olmalı. uzun sakalı ise eğer kili sakal bırakırsam makine ile kısaltıp jilet ile alıyorum. en azından kuaförüm böyle yapman daha iyi olur demişti.
Ayarlı Rex Ambasador sizi fazlası ile memnun edecektir .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 167,066 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Aklınızdaki Ürünler Aleksey 196 138,772 04/09/2020, Saat: 10:47
Son Yorum: KurtaranS
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,113 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 50,214 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul
  Geltir Foruma özel tıraş fırçası ister misiniz? "Geltir Semogue Limited Edition" onur98 30 41,451 23/01/2014, Saat: 10:59
Son Yorum: ZEYEVE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: