Bana 1 kere alıp neredeyse ömür boyu kullanacağım ürünler önerir misiniz ?
Sayın @hakan88 komşum gerilmeyin lütfen. Sizin gerginliğiniz foruma da yansıyor. Hayatın karmaşasından işten güçten sıkıntılardan kaçıp geleneksel tıraş forumuna girerek kendine özen gösteren beyfendi kişilerle diyalog kuruyoruz. Her gün onlarca insanla karşılaşıyoruz. Kabası naziği duygusalı ama onları silip kaçamıyoruz maalesef. Forum ahalisi genel olarak düşünceli ve özverili kişiler. Yorumlarınızı silmek yerine ait olduğu yere taşıyorlar. Üye olmadan önce vakit buldukça forumu kurcaladım. Kurcaladıkça farkettim ki aklıma gelebilecek hemen hemen herşey daha önce konuşulmuş. Özel mesaj yoluyla tedarikçilerimizi  adminleri üyeleri az bunaltmadım Smile hiç ters yaptıklarını veya kırıcı inciti davrandıklarını görmedim.
Dağınık yazdım komşular gece vakti kusuruma bakmayın. Ama böylesine beyfendi yönetimi ve üyeleri olan forumda gerilmeye gerek olmadığı kanaatindeyim. Sizde renklerden birisiniz. Daim olun sağlıcaklaSmile
(13/02/2019, Saat: 01:36)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu işi ciddi abartıyorsunuz. gillette firması tek tip ürünlerle nasıl ayakta örneğin. şuan baktığımızda 3 bıçaklı 5 bıçaklı dışında farklı hiç bir ürünü yok. bu işte bir bakıma aynı. 40 fırça 40 alet 500 jilete gerek yok. babalarımız dedelerimiz 1 aletle ömür geçirmişken yabancı forumlar gillettenin eski makinelerini överken bizler ciddiyim abartıyoruz. yüzde köpürtürsün domuz kılı alırsın kasede köpürtürsün porsuk kılı alırsın yada hayvansal ürün istemez sentetik alırsın gibi yani. deneyim neden soruyorum marka model çok farklar içerir. mesela ben kırışıklık önlemek için doğal bir maske tarifi buldum başta parmağımla yüzüme sürüyordum sonra fırça ile süren gördüm araştırdım sektörde en iyi maske fırçasının bambu olduğunu öğrendim mesela. burda da kullanıcıya direkt sormak amacım çünkü pahalı fırçalarda bile yüzü köpürtürken kıl kopmaları ekstra yumuşaklık ekstra sertlik vs gibi söylemlerden bahsedebiliyorlar. her soru sormamda sorumun kaldırılması forumdan eski linklerin verilmesi ciddi canımı sıkıyor ve beni resmen elektrikli traş makinesi ve gillette ürünlerine yönlendiriyorsunuz. büyük bir hevesle girdiğim forumdan resmen soğudum. silme tuşu bulsam çoktan silmiştim yani hesabıda.

Çoğu yabancı youtuber gillette kullandığı videosunu paylaşmışken hepsinin favori aleti gillette değil. Ayrıca eskiden dedelerimiz zamanında tek aletle ömür geçiyordu, doğru. Çünlü teknoloji gelişmemişti, ürün çeşidi 1 elin parmağını geçmeyecek derecede azdı ve internet yoktu. Zengini de fakiri de aynı araç ve gereçleri kullanırdı. 21.yy ilk çeyreğini bitirmeye yakın, 20.yy ortaları ile mukayese etmek doğru değil. Ayrıca daha önce çok sık tekrar ettik. Herkesin ortak noktada buluştuğu tıraş aleti, jilet, sabun yok. Fırça olabilir ama geriye kalan görecelidir. Sizi yaklaşık 1 aydan fazladır forumda görüyorum ve ilk tanışma konununuzda bu soru vardı. Kusura bakmayın ama hala 3 bıçaklı, makineli olan modellerin düşüncesi ile geleneksel tıraşı karşılaştırıyorsunuz. Diğerlerinde tabii en iyisi şu model denilebilir ama burada öyle bir şey yok. Bundan 5-6 sene önce herkes Proraso sabun severken bu süre içerisinde tedarikçilerimiz ortaya çıktı, yabancı forumlar takip edilmeye ve buna bağlı olarak yabancı alışveriş sitelerinden ürün satın alındı. Şimdi sorarsan daha çeşitli sabunlar çıkar ortaya.
Üyelik sildirmeye gelince; moderatörlere mesaj atarsanız ilgilenirler diye düşünüyorum.
(13/02/2019, Saat: 01:36)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu işi ciddi abartıyorsunuz. gillette firması tek tip ürünlerle nasıl ayakta örneğin. şuan baktığımızda 3 bıçaklı 5 bıçaklı dışında farklı hiç bir ürünü yok. bu işte bir bakıma aynı. 40 fırça 40 alet 500 jilete gerek yok. babalarımız dedelerimiz 1 aletle ömür geçirmişken yabancı forumlar gillettenin eski makinelerini överken bizler ciddiyim abartıyoruz. yüzde köpürtürsün domuz kılı alırsın kasede köpürtürsün porsuk kılı alırsın yada hayvansal ürün istemez sentetik alırsın gibi yani. deneyim neden soruyorum marka model çok farklar içerir. mesela ben kırışıklık önlemek için doğal bir maske tarifi buldum başta parmağımla yüzüme sürüyordum sonra fırça ile süren gördüm araştırdım sektörde en iyi maske fırçasının bambu olduğunu öğrendim mesela. burda da kullanıcıya direkt sormak amacım çünkü pahalı fırçalarda bile yüzü köpürtürken kıl kopmaları ekstra yumuşaklık ekstra sertlik vs gibi söylemlerden bahsedebiliyorlar. her soru sormamda sorumun kaldırılması forumdan eski linklerin verilmesi ciddi canımı sıkıyor ve beni resmen elektrikli traş makinesi ve gillette ürünlerine yönlendiriyorsunuz. büyük bir hevesle girdiğim forumdan resmen soğudum. silme tuşu bulsam çoktan silmiştim yani hesabıda.

@hakan88 komşum, bugüne kadar her sorunuza cevap vermeye çalışan değerli forum üyelerine haksızlık yapıyorsunuz. Bıkmadan usanmadan elimizden geldiği kadar hepimiz bilgimiz dahilinde size yadımcı olduk. Sorun şurada siz ısrarla aynı soruyu tekrar tekrar gündeme getiriyorsunuz. Hoş olmayan taraf bu.
Sorunuza cevap aldıktan sonra bir sonraki aşamaya geçin. Niye hep aynı yerde takılıp kalıyorsunuz. Bu arada ömürlük tıraş aleti sorunuza bir sürü tıraş aleti tavsiyesi aldınız. Hangi tıraş aleti tavsiyesini dikkate alarak satın almasını gerçekleştirdiniz?
(13/02/2019, Saat: 01:36)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu işi ciddi abartıyorsunuz. gillette firması tek tip ürünlerle nasıl ayakta örneğin. şuan baktığımızda 3 bıçaklı 5 bıçaklı dışında farklı hiç bir ürünü yok. bu işte bir bakıma aynı. 40 fırça 40 alet 500 jilete gerek yok.

Türkiye Saat forumunda onlarca hatta muhtemelen yüzlerce saati olan insanlar var. Birine bakınca saatin kaç olduğu yazıyor, peki ya diğerine bakınca? Hadi bunu geçtim herkesin cebinde telefon, herkesin telefonunda saat. Düşününce şu an saat kullanmasalar yeri var. Tıraş aletleri için de geçerli olmak üzere bunların hepsi mekanik harikalar. Bu bir hobi, bu bir keyif işi. Bir Yuma da kişiyi neredeyse bir ömür idare eder dikkatli kullanıldığında. 85'lerden bir tane var elimde. 30 yaşından büyük ve şıkır şıkır. Bundan başka ürün kullanmam desem bununla devam ederim yoluma.

Bu forumda çok uzun zamandır yokum, ancak genel forum kültürüme dayanarak bir kaç şey söylemek isterim:

Öncelikle ucundan kıyısından sektörde olduğum için cevap vereyim: Gillette firması tek tip bir ürünle ayakta falan değil, ki zaten Gillette firmasının arkasında koskoca Procter and Gamble var sahibi olarak.

Ha keza zaten Gillette'in sadece tıraş bıçaklarının bile bir çok çeşidi var: Fusion 5 Proshield, Fusion 5 Proglide, Fusion 5, Mach 3 Turbo, Sensor, kullan-at Blue serisi... Çeşit çeşit alet.

Bitmedi; Astra, Sputnik, Permasharp, Polsilver, Rotbart, Nacet, Polsilver, 7 o'clock, Tiger.. Bunların hepsi farklı yerlerde üretilen, farklı karakterde ve özelliklerde jiletler. Bilin bakalım kim tarafından üretiliyor: Gillette. (P&G)

Tıraş öncesi kremi var, tıraş sonrası jeli var (sensitive ve proglide serileri var ayrı ayrı), tıraş köpüğü var, after shave'i balsam'ı var, jel'i var...

Yani öyle yazdığınız gibi tek tip ürünle ayakta falan durduğu yok Gillette'in. Farklı kişiler, farklı tercihler, farklı ihtiyaçlar için farklı farklı bir sürü ürünü var. Konvansiyonel ıslak tıraş piyasasının %80'ine falan sahip Gillette neredeyse, "napacaksanız bu kadar ürünü, bu kadar jileti, alın bunlar size yeter" demiyor mesela.

Teknolojinin bugünkü kadar olmadığı, farklılaşmanın kısıtlı ve Gillette'in neredeyse tekel konumda olduğu 1950'lerde dahi safety razor blade pazarına çeşit çeşit ürünler sürmüş.

Ayrıca herkes sizin gibi "günlük ihtiyaç" kadar dar bir açıdan bakmak zorunda da değil komşum. Bunu bir tutku, bir hobi olarak edinen nice kişi var bu forumda. Kimi ihtiyacı kadarını alır, kimi hepsini merak eder alır, kimi parası yettiğince alır. Bu söylediğiniz puzzle forumunda "niye sürekli farklı puzzle alıyorsunuz, bozun bozun yapın" demek gibi veya bir gurmeye "neden farklı farklı restoranlarda yiyorsunuz, gidin hep yiyin işte beğendiğiniz bi yerde" demek gibi.

Sorduğunuz soruya gelince. Bunun cevabını size kimse veremez. Bunun cevabını size verebilmeleri için dünyadaki tüm tıraş bıçaklarını, jiletleri, sabunları, fırçaları, kremleri, losyonları kullanmaları gerekiyor. Bunu yapmadan oraya yazılacak her şey afaki olacaktır.

Buyrun ben size yazayım: Ömrüm boyunca tek bir ürün kullanacak olsam bıçak Mühme R89 Twist, fırça Semaogue 1800, tıraş sabunu da Proraso olurdu.

Neden? Çünkü başkasını kullanmadım Big Grin Bilmiyorum.

Ama size sorsak zaten başkasını neden kullanayım, bunlarla geçsin işte ömrüm.

Ben anlamadım yazdıklarınızdaki çelişkiyi..
Arkadasın en iyisi arayısı var anladıgım, benzer soruları tekrar tekrar sordugu icin, yanıtlayalım sorusu cevaplansın rahat etsin, konu kapansın.
Denediklerim arasından tek olsun yasarım diyebileceklerim
Makina: DE olarak BBS-1, Gem SE lerde Streamline veya Leathercatcher, Feather SE jilet kullanan yeni SE'lerde King Kobra ilk versiyon
Sabun: WollyKaw, Martin de Candre, Saponificio
Fırca: Paladin, Saponificio
Jilet: Sarı 7clock veya Feather
AS: Floris 89, Terre d'Hermes, Floid
------------------------
Aradıgın cevaplar bunlar kardesim. Simdiden hangilerinde karar verirsen hayırlısı olsun.
Bir daha bu benzer bir konu soru vs. sorarsan, cevabı zaten verildigi icin silinecektir bilgin olsun.
Saygılar.
Ben de o kadar ürün kullandım. Neden kimse bana bir şey sormuyor? Smile Ben Bbs-1 demicem belki de Smile

Germeyin kendinizi, en güzel fırça ,sizin fırçanız. Tüm sabunlar siz kullanacaksınız diye üretildi, de'si, gem'i, jileti, en güzeli sendeki. De hadi kalın sağlıcakla.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Arkadasın sorusu veya yanıtlar, basımdan gecen bir anımı aklıma getirdi.

Genclik dag bisikletim var, Bottechia diye cok severdim, zaten kılız temizler bakarız ama seneler gecti, dedim biz bunu bir guncelleyelim. Gittik eminonune orta gobek varmı diyorum, camurluk varmı diyorum vs. dukkanları dolasıyorum, arada yeni bisikletleri soruyorum whistle vardı 1250liraya harika gorunuyordu. Neyse.
Dukkanlardan biri isi biliyormus, ben dedim su varmı, cıkarıyor daha iyisi yokmu vs. derkene adam baktı bana, döndü oglum ordan cay soyle abine dedi (diger hicbir dukkan boyle yapmadıydı), abim ben seni anladım sen iyi mal istiyosun dur su musterileri gondereyim seninle ilgilenicem dedi. Hakikaten ilgi alaka o bicim. cocugu gonderiyor yan dukkandan birseyler aldırıyor, abi camurlugun en babası bu, dislide shimano dedin mi akarsular dulur vs. adam beni eline aldı, biz bir torba malzemeyi bir sekilde hala anlamıs degilim 2 cay esliginde 1100 liraya odedik kredi kartınla cıktık. Aklımda sıfır bisiklet 1250 liraydı yaw dusuncesi tramvaya bindim.
Sonucta ne oldu, tabi seneler icinde olculer degismis, aldıgımız cogu parca uyumsuz oldu, söktugumuz bisikletide zaten geri toparlayamadım. Mahalle bisikletcisine 30 parca olarak teslim ettik, hocam ellerinden operiz biz ettik sen etme bunu bir sekil topla dedik. Tabi uyumsuz aldıgımız parçalar yerine baska parcalar ustune degisti, bisiklet toparlandı toparlanmasına ama o kadar masrafa ne benim icime sindi, ne hayalimdeki gibi oldu. Sonunda o cok sevdigim genclik bisikletimi onca masraf ustune, eve gelen veteriner gence hediye ettim, cunku sogudum.

Ne ders aldım sahsen,
-isi bilmeden ogrenmeden en iyisi vs. diye gidersen, tecrubeli satıcı kardesime denk gelirsen torbayı kolunun altına verir operek ugurlar.
-Parcaların en iyisini alsanda, bir butun eseri toplamak baska birsey. Birbirlerinle uyumu, sana uyumu, cok farklı birsey. Arastırarak, tecrube ederek yavas yavas sindirerek acele etmeden basitten baslayarak kademe kademe ilerlemek, ilerledikce farkları hissederek daha iyilerin degerini anlamak en guzel yol.
- En iyi fotograf makinasını alabiliyorsun, ama Ara Güler bakısı veya o iste emegin tecruben olmadımı o makina ile sadece kendi egonu tatmin ediyorsun. Hakkını veremiyorsun.
Ben bir işportacıya DE alet sormuştum. Belki 20-30 yıldır bu işi yapıyor elinde değişik şeyler vardır ümidiyle. Neyse sordum ben, "Var kardeşim hem de piyasanın en iyi ürünü dedi" büyük bir heves ile çıkacak ürünü beklerken baktım ki sonuç Yuma. Bazen de en iyi ürün… satıcının elindeki ürün olabiliyor maalesef. Yeter ki satan niyetine girsin.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(05/01/2019, Saat: 15:26)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tıraşa ilk başladığımda basit bir makine ve basit bir jilet ile başlamıştım. Aslında memnun iken dayımın önerisi ile gillette firmasına geçmiştim. önceleri Fusion Power modeli kullanıyordum daha sonra da yukarıda fotoğrafını gösterdiğim modele geçmiştim. babam ben kendimi bildim bileli klasik tıraş aleti ile tıraş olur. kullandığı fırça kase tıraş aleti dedem den kalma. bir kaç kere babamın ürünlerini denesemde kullandığı jiletten ötürü memnun olamamıştım. şimdi ise düzenli kullanacağıma eminim. bu sebeple en iyisi olsun 1 kere olsun diye yola çıktım. çünkü biliyorum ucuz ve kötü ürünler insanı tıraştan dahi soğutabilir.

sanaucuz orta pahalı diye 3 seçenek ayırayım (benim tercihim 1 numara) sen seçersin

1 2 3
wilkinson sword fırça proraso traş fırçası yaki two band traş fırçası
wilkinson sword classic makine proraso traş kremi parker variant gr makine
arko traş kremi feather popular makine atkinson traş kremi
ve arko comfort traş sonrası krem proraso losyon atkinson cologne

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 167,056 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Aklınızdaki Ürünler Aleksey 196 138,765 04/09/2020, Saat: 10:47
Son Yorum: KurtaranS
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,112 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 50,212 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul
  Geltir Foruma özel tıraş fırçası ister misiniz? "Geltir Semogue Limited Edition" onur98 30 41,451 23/01/2014, Saat: 10:59
Son Yorum: ZEYEVE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: