Uçak seyahatleri ve tıraş ?
biraz havalimanı personelinin insiyatifine kalıyor bu iş. arkadaşım örneğin dikiş setiyle uçağa binerken beni almamışlardı. içindeki iğneyi vermeme rağmen güvenlik kız laf ediyordu. ipi sokmak güvenlik teşkil etmez diye bağırarak kızdığımda al o zaman demişti. En büyük sorun genellikle yurtdışı ve uçuşların az olduğu saatlerde oluyor. Uçuş fazla ise kuyruk olmasın diye geç denirken diğer türlü zaten sıra yok diye 40 kere arama yapılabiliyor. Berberden jilet isteme mantıklı geldi.
De jilet kabin bagajında sorun yaşatıyor.
Bic Metal veya düz Permatik ,düz Derby ( koruma barı+ tırnak makası) Yok, çok bıçaklı olur derseniz Derby’nin en yeni Samurai Platinum grubunu tercih edebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Başka bir açıdan bakarsak da yaprak jiletin el bagajında sorunsuz geçtiği uçağa güvenle binilir mi? Smile
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
basit bir çözüm olacak belki ama valiziniz kabin boy bile olsa uçağın bagaj bölümüne verin ve bu kadar ihtimal üzerine düşünmekten kurtulun Smile evet belki indiğiniz yerde valizinizi almak için bekleyeceksiniz ama bence buna değecek Big Grin
So far so good..
normal bagajda kimsenin umursadığı yok kartela olsa belki dikkat çeker ama bir iki kutuya kimse takılmaz, şu ana kadar bir sorun yaşamadım.. kabine sokmayı bence denemeyin.
Ben izmir istanbul uçuşumda kabin boy valizimin içinde. Kağıdıyla beraber hafifçe edwin jagger in içine koymuştum. Hiç bir sıkıntı olmadan uçağa bindim.
aletin içinde belli olmaz belki ama sakin bi zamanda can sıkıntısı açıp bakarlarsa komple aleti de çöpe yollayabililer dert dinlemeden.
Peki neden?

Bagaja verdiğiniz yaprak jiletiniz, siz İngiltere'ye  seyahat ederken kendisi acaba Dominik Cumhuriyeti'ne mi seyahat ediyor? Verin bagaja gitsin. Ha diyeceksiniz ki "biz iki günlük iş seyahatine gidiyoruz ufak kabin boy valizimiz oluyor o zaman ne olacak?" Onu da ver kardeşim uçak altına, bavulunu en fazla 15 dakika beklersin. Yok illa ki diyorsan "benim için 15 dakika bavul beklemek inanılmaz kıymetli bir zamanın kaybı ben buna gelemem" al kardeşim yanına bir tane BIC tek bıçaklı git. Ha unutmadan bir de şunlar var " Benim bavulum kıymetli kırılacak zarar görecek istemem ben illa kabine koyarım içine de yaprak jiletimi, 150ml As'yi yetmez bir de 150 ml Balsam koyacağım" o zaman anlatırsın derdini havaalanı güvenliğine.

Hayır nedir  bu kuralları esnetme, kabine yaprak jilet sokma hevesi?  Zaten başlığı zamanında açan adam ne istediğini bilmeyenin tekiydi şimdi yine bu başlık hortlamış gelmiş. Kurallar net kesici, delici sınıfında olduğu için kabin içine yaprak jilet sokmak yasak? Otorite ile yasalar ile sorunu olan gitsin psikolojik destek alsın! Bu tarz başlıklar iyice sinir bozucu olmaya başladı.
Kimse de demesin burada ifade özgürlüğü var eleştir falan filan var. Görüyoruz işte  nerdeyse (uygulamanın yapılmadığı ülkeler vardır ki o ülkeler belli 4. dünya ülkesi dediğimiz ülkeler) tüm dünyada uygulanan bir kurala karşı gelme çabası var neyin ifade özgürlüğü. Kişi bu uygulamayı yanlış ve gereksiz buluyorsa  yazsın sivil havacılığa anlatsın derdini.  
Ayıptır yahu, belirli bir kültür seviyesine gelmiş insanların oluşturduğu böyle bir topluluğun içinde konuşulan konuya bakar mısınız? Yasak olduğu halde kabine yaprak jilet sokup, sokamamak. Bu jilet yüzünden bir defa dahi durdurulmadım gittiğim şehirde temin ettim geçtim yada uçak altına verdim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,780 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,309 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 887 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,448 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,009 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,425 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: