Selamlar
(21/01/2019, Saat: 12:29)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Hobi işine girmem kısmına kesinlikle gülmed..... Big Grin

teşekkürler :-))
@Serjames
teşekkürler,

Sabun için,
aslında sakallarım sert, şu anda Nivea krem var ve çabuk kurumasından memnun değilim.
Başlangıç için özellikle kaydırıcılığı(?) iyi olan bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim
henüz bilmediğim için yalnızca marka yerine model veya direk link yazarsanız daha iyi olur, teşekkürler.
Komsum hosgeldiniz.
R89 ile R41 agresiflik ve hissiyat olarak iki apayrı ucta bulunan makinedir. İlk donemde biraz heyecan olur, bir suru farklı seyi denemek istersiniz ama aslında bu alısma ve tahris donemlerinizi uzatan uygulamalardır.
Bu 2 aleti de elinizde olunca denemeye calısacaksınız, biri yuzunuzu yoracak, veya bir tanesi digerinden sonra hissiz gelecek bastırmaya calısacaksınız.

Benim tavsiyem bir progress alın. 3 numaraya alın. Eliniz alısıncaya kadar, yumusacık yanmasız tahrissiz bir tıras oluncaya kadar acele etmeyin, sabit urunlerle arada jilet denemeleri yaparak deneyerek kendinize en uygun teknigi, jileti, tutus acınızı bulmanız.
Kendi sakal cıkıs yonlerine gore tırasınızı olmayı ogrenip, tekniginizi oturttuktan sonra, progress de farklı numaraları deneyerek, daha agresif mi daha mild ayarlarmı hosunuza gidiyor onu gormek. Ondan sonra tercihe gore farklı 2ci makinanızı o bicimde alırsınız, boylece biri atıl durumda kalacak makina almamıs olursunuz.

Sabun icin, proraso ları kolaylıkla bulabilirsiniz. Kırmızı Sandalwood ile bir baslangıc yapabilirsiniz.
@dikdik_s
teşekkürler,
yazdıklarınız çok mantıklı aslında ben de öyle karar vermiştim ama sonunda basit başlamaya karar verdim.
R41 kullanma amacım kısa vadede yok.
DE86 almaya karar vermiştim aslında ama R41 kafası uyuyor diye R89 u seçtim uzun vade için.
R41 sadece hazır almışken sepete atayım -galiba %10 indirim de var ilk siparişte- kenarda hazır dursun diye.

ilave: tabii Progress 490 TL, başlangıç modelleri 200 TL bu da bir etken.
Çelik ustura ile başlayın, inceldiği yerden kopsun. Smile Hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(21/01/2019, Saat: 13:42)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik ustura ile başlayın, inceldiği yerden kopsun. Smile Hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

ahaha teşekkürler
(21/01/2019, Saat: 13:08)fremen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Serjames
teşekkürler,

Sabun için,
aslında sakallarım sert, şu anda Nivea krem var ve çabuk kurumasından memnun değilim.
Başlangıç için özellikle kaydırıcılığı(?) iyi olan bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim
henüz bilmediğim için yalnızca marka yerine model veya direk link yazarsanız daha iyi olur, teşekkürler.

Kayganlık konusunda tobs cedarwood krem birebirdir. Forumumuzda üyeliği bulunan @impaticaret, Extrashaving'den temin edebilirsiniz. Tatil dolayısıyla sitesi şu an kapalı bu yüzden link paylaşamıyorum.
Ancak bahsi geçen diğer sabunlar başlangıç için daha iyidir.
@Serjames tamamdır teşekkürler
(21/01/2019, Saat: 12:51)fremen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ArdıçKatranı
teşekkürler, Yaqi'lere bakayım, bunlar da pek ucuz değilmiş.

@batmanforever
teşekkürler, klasik makine yok, mach3-fusion dan geçiyorum.
ayarlı makine meselesi yazdığım gibi en son başlangıç için DE86-R89 a karar vermiştim.
basitten bir başlayalım bakalım...

@fremen komşum, satın almayı planladığınız ürünleri şimdiden güle güle kullanın.
Aramıza hoş geldiniz. @dikdik_s üstadın da dediği gibi r41 ve r89 agresif ve mild aletlerin en başarılı temsilcilerinden. R89 çok mild gelebilir veya r41i fazla agresif bulabilirsiniz. Ben de ilk başlayanlara tecrübelerimden yola çıkarak başlangıç ve ilerisi için progress öneriyorum. Kendi cilt tipinize göre ayarını ayarlar mis gibi tıraş olursunuz. Ama şu Arko konusunu bir daha düşünün. Hazır indirimdeyken loccitane sabun ve balm alın keyfinize bakın derim.
yaşam bir zevktir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,353 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,200 22/05/2022, Saat: 11:11