Tıraş Sabununda Aradıklarımız
Tıraşın olmazsa olmazlarından tıraş sabununda en çok neler arıyoruz, neler istiyoruz?

Ya da bir tıraş sabununda sizce neler önemli.

Sizce,

1- Köpürtme özelliği mi?
2- Bitkisel olması mı?
3- Ciltte ya da fırçada kurumayarak tıraş sonuna kadar bu özelliğini muhafaza etmesi mi?
4- Kendine özel bir kokusu olmasını ve kokuyu en azından tıraş sonuna kadar hissettirmesi mi?

Ya da başka neler önemli.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Seçenek dışı ama kayganlık diyorum ben buna..
Dolgun köpük, yüzde çabuk kurumaması ve bıçağın yüze zarar vermeyecek şekli kayganlık oluşturması benim için önemli. Kokusu da önemli ama birinci sırada olacak kadar değil.
(25/01/2019, Saat: 15:01)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraşın olmazsa olmazlarından tıraş sabununda en çok neler arıyoruz, neler istiyoruz?

Ya da bir tıraş sabununda sizce neler önemli.

Sizce,

1- Köpürtme özelliği mi?
2- Bitkisel olması mı?
3- Ciltte ya da fırçada kurumayarak tıraş sonuna kadar bu özelliğini muhafaza etmesi mi?
4- Kendine özel bir kokusu olmasını ve kokuyu en azından tıraş sonuna kadar hissettirmesi mi?
5- Kayganlık (edit)

Ya da başka neler önemli.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Tıras esnasında beklentiler sanırım genelde benzer. İyi bir kopuk, sakalları yumusatması, nemi suyu tutması, kaydırıcılıgı koruması.

Tıras sonrasında ise ek olarak, tıras mı oldum cilt bakımımı yaptırdım bu ne boyle birader dedirten, yanaklarda bir acaip yumusaklık,  bir pudramsı duruluk hissiyatı verebilirse ki iste bu hissiyatı az sayıda sabun verebiliyor, O iste hakkını veren bir tıras sabunu oluyor. Rolleyes
(26/01/2019, Saat: 01:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıras esnasında beklentiler sanırım genelde benzer. İyi bir kopuk, sakalları yumusatması, nemi suyu tutması, kaydırıcılıgı koruması.

Tıras sonrasında ise ek olarak, tıras mı oldum cilt bakımımı yaptırdım bu ne boyle birader dedirten, yanaklarda bir acaip yumusaklık,  bir pudramsı duruluk hissiyatı verebilirse ki iste bu hissiyatı az sayıda sabun verebiliyor, O iste hakkını veren bir tıras sabunu oluyor. Rolleyes

Diyecek birsey birakmamissin abi.
Ben mdc diyecem sen ise wholly kaw diceksin bence Smile)
Simdi babaları soleyerek kitlemeyelim konuyu. Smile Yazsın tum dostlar ne beklentileri varsa, ne arıyorlarsa.
Selamlar herkese,
Seçenek dışı olarak ben koku olayını da eklemek istiyorum.
Sabah güzel kokan bir sabun şahsen güne iyi başlamamda etkili oluyor.
Pardon seçeneklerde varmış koku olayı.
Cilt tipimi göz önüne aldığımda sabunda nemlendirici özelliğini aramıyorum. Ama koruyucu olması, sakalları iyi yumuşatması, kayganlığı ve en önemlisi zararlı kimyasalların olmadığı doğal bir ürün olması tercihimdir. Doğal ürünlerde de genel olarak bir performans yetersizliği oluyor sanırım, bilemiyorum artık.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,348 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,534 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,050,011 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,754 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: