Kelebek vs Parçalı Aletler - Sizce hangisi ve neden ?
Forumda ve internette araştırdım ama maalesef ki hiç bir bilgi bulamadım. Bu sebeple sizlere sormak istiyorum.

Kelebek tipi
2 parçalı
veya 3 parçalı aletlerin birbirinden farkları üstünlükleri özellikleri nelerdir ?

Garip bir şekilde amerikada kelebek tipi avrupa ve asyada 2 ve 3 parçalı ürünlerin övüldüğünü gözlemledim. Hatta herkesin övdüğü eski gillette ürünleri bile kelebek tipi formunda.

Bu sebeple görüşlerinizi deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz rica etsem.

lqbDBX.jpg
LlO6dj.jpg
7ayL25.jpg

Son sorum ise ayarlı modellere bakış açınız nedir olacaktır ?
Kelebek jilet takmanın en kolay olduğu makinedir. 2-3 parçalar detaylı çok rahat temizlenir. Komple parçalanabilir vs. Bunlar rastgele şimdi yazdıklarım. Ayarlı ise her isteğe cevap verebilir neredeyse. Mild agresif açısından. Gibi gibi gibi gider bu konu ama genel olarak her bilgi hali hazırda forumda var şu an. Bol bol forumda gezin hocam. Cevapsız soru yok buralarda.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hocam simdi acikcasi ikisinin oyle birbirine bir ustunlugu yok gillettein iki turlu de aleti var ikisinden de var bende ikisinin de zevki ayri agresiflik mild lik ikisinde de olabilir sahsen parcalanabilir aletler benim daha cok hosuma gidiyor temizlenmesi kolay oldugundan ve mekanik parca sayisi azaldikca mekanik hata olma ihtimali azaliyor gibi dusunuyorum Smile acikcasi gerisi de zevkinize kalmis oluyor
@hakan88 komşum, resmini paylaştığınız her iki aletin sayfalar dolusu komşularımızın verdiği değerli görüşler söz konusu. Var olanın üstüne yeni bir konu başlığı açmanızı doğru bulmuyorum. Forumun arama motorunu aktif olarak kullanmanızı tavsiyem ediyorum. Arama motorunu kullanarak aşağıdaki iki sayfayı sizin için buldum Wink

Merkur 34C
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=47

Baili BD-177
http://geltir.com/showthread.php?tid=7314
Komsum kullanilmis/vintage dusunmuyorsan kelebek olarak elindeki en iyi alternatif Parker'dir, Hindistan malidir, kalanlarin hepsi Cin malidir, ve bu Cin mali urunler agresiflik olarak herhangi bir parcali aletin cok gerisindeler . Parcali dusunursen Turk malindan, Alman'a, Amerikan malindan Ingiliz'e cesitli kalite ve agresiflikte sonsuz secenek var.

Ayarli TTO olarak su an piyasada 2 tane var benim bildigim, cok uc aletler (Weishi Parthenon ve Rockwell Model T). Tercih etmeyecegin aletler.

Bence al bir EJ89 veya Merkur 34C, trasa basla bir an once, elin alissin, cok dusunme, tras bu eninde sonunda...
2. Fotoğraftaki ürün Merkür 34 C değil, 37 C Slant. Aktif olarak kullanıyorum. Kesim hissiyatı çok güzel. Orta afresiflikte diyebilirim. Kullandığım derby premium, perma sharp ve nacet jiletler ile çok uyumlu geldi bana. Tavsiye ederim. .Saygılar.
(26/01/2019, Saat: 20:46)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2. Fotoğraftaki ürün Merkür 34 C değil, 37 C Slant. Aktif olarak kullanıyorum. Kesim hissiyatı çok güzel. Orta afresiflikte diyebilirim. Kullandığım derby premium, perma sharp ve nacet jiletler ile çok uyumlu geldi bana. Tavsiye ederim. .Saygılar.

Dikkatlice bakınca aletin 37C olduğunu farkettim haklısınız @mimaras komşum.
Yanlış yönlendirme için özür dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Her gün tıraş ve kullanılan aletler Freeloader 3 2,457 19/09/2022, Saat: 12:34
Son Yorum: necatiatceken
  Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden) Gungordum 44 17,555 05/04/2021, Saat: 14:46
Son Yorum: timdr
  her tıraşım neden aynı değil senbisöyle 32 11,394 08/06/2020, Saat: 16:32
Son Yorum: MetsGo
Question Neden Geleneksel Tıraş? okan y. 38 41,899 01/04/2019, Saat: 15:15
Son Yorum: manuple
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,070 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  Bugün Neden Tıraş Olmadın ? ihtilaf 197 210,220 26/02/2019, Saat: 12:44
Son Yorum: jegal
  Fırçalar Neden kıl döker? jegal 6 3,436 12/01/2019, Saat: 01:46
Son Yorum: FearOfATG
  En iyi traş reyonuna sahip market hangisi? TARKAN 1 4,463 25/06/2013, Saat: 15:02
Son Yorum: m.yurtsuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: