Yurtdışından alışveriş /yeni deneyimler
(29/01/2019, Saat: 14:36)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok abi yarısını dökeyim dedim olmaz dediler, hepsi çöpe gitti. İlkkez havaalaninda ml kontrolü yaptıklarına şahit oldum.

Komşum, çok geçmiş olsun. Benim başıma iki kere geldi. Maalesef sıvı konusunda çok aşırı hassas davranıyorlar, hiç müsamahaları yok maalesef. Tek çözüm yolu bagaja vermek, kabine almamak. Biraz vakit kaybettiriyor ama risk almaya değmez. Son gelişimde 20 kg bagaj hakkımın neredeyse 10 kg kısmı sıvı idi, hiç sorun olmadı.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Geçmiş olsun,

10-12 yıl önce Londradan dönerken o zaman ki kız arkadaşımın kremlerinede aynısını yap ayı denemişlerdi.
Bende hemen ger dönüp oradaki mağazada satılan boş 75ml lik şişerdem alıp kremleri ona dökmüş ve öyle geçirmiştim.

Şaşkınlık ve sinirinizi anlıyorum...

Bu arada iki ay önce Polonyadan dönerken el bagajımdaki Cella sabunada özellikle bakmışlardı (150ml) zor ikna etmiştim
gidakontrol komşum, başınıza gelen olaya çok üzüldüm, geçmiş olsun. Şimdi başka bir sorum olacak dostlar, yurt dışına sık gidip gelen oradan malzeme alan arkadaşlar daha bilgilidir, Türkiye ye girişte havaalanında 10 kase aynı sabundan bir valizde olması gümrükçü arkadaşları işgillendirirmi? Kendi ülkesinde çıkarken sorun olmaz sanırım sıvı değil çünkü gidakontrol komşumun başına gelen gibi, ama bizim ülkemize girişte sıkıntı çıkarmı? Yada en fazla kaçtane olursa sorun çıkmaz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(30/01/2019, Saat: 10:58)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gidakontrol komşum, başınıza gelen olaya çok üzüldüm, geçmiş olsun. Şimdi başka bir sorum olacak dostlar, yurt dışına sık gidip gelen oradan malzeme alan arkadaşlar daha bilgilidir, Türkiye ye girişte havaalanında 10 kase aynı sabundan bir valizde olması gümrükçü arkadaşları işgillendirirmi? Kendi ülkesinde çıkarken sorun olmaz sanırım sıvı değil çünkü gidakontrol komşumun başına gelen gibi, ama bizim ülkemize girişte sıkıntı çıkarmı? Yada en fazla kaçtane olursa sorun çıkmaz.

@Soner komşum, genellikle ve benim başıma iki kere geldiği için, sorun çıkış yaptığınız ülkede check in sonrası pasaport polisine gitmeden önce geçtiğiniz x-ray cihazında ortaya çıkıyor. Buradaki kontroller çok sıkı yapılıyor. Sabun hiç bırakmadım, ama içki, after shave ve jilet kaptırdım. Amman Kraliçe Aliye ve Kiev Borispol hava alanlarında başıma geldi. Milano Malpensa'da ve KKTC Ercan'da ilginçtir hiç kontrol etmediler. Check in bankosunda uçak bagajına verdiklerimden şimdiye kadar Tahran İmam Humeyni hava alanı hariç hiç bir sorun yaşamadım. Sıvı veya sorun olabileceğini düşündüğünüz ne varsa mutlaka uçak bagajına verin, kabine almaya çalışmayın. Bu arada aklıma geldi, pasaport kontrolü sonrası, on board olmadan önce free shoplardan aldığınız içki, after shave ve diğer sıvı ürünler özel bir poşete konuyor ve üzerine özel bir sticker yapıştırılıyor, bu şekilde kabine alabiliyorsunuz.

Türkiye girişinde siz deklere etmezseniz sorun yaşamazsınız, deklere de etmeyin zaten Smile
Bir diğer sorunuz en fazla kaç tane olursa sorun çıkmaz demişsiniz, komşum her türlü sorun çıkıyor, hiç risk almayın, verin bagaja kafanız rahat etsin.
@korgunv komşum ilginize teşekkür ederim, yurt dışına ben çıkmıyorum, forum arkadaşları için de vergulde hand sabun getirtme çabalarım var, Hollandalı şahıs var bize aracı olacak şahıs, fakat gidiş gelişlerini kabin bagajı ilemi yoksa normal yük bölümüne verilen büyük bagajlamı yapıyor bilmiyorum, dün arkadaşım istediğin kadar getirtiriz dedi. Bu arada Umman a tekrar giderseniz lulu markette yeşil gillette 7 o'clock çok uygun
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(30/01/2019, Saat: 12:57)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv komşum ilginize teşekkür ederim, yurt dışına ben çıkmıyorum, forum arkadaşları için de vergulde hand sabun getirtme çabalarım var, Hollandalı şahıs var bize aracı olacak şahıs, fakat gidiş gelişlerini kabin bagajı ilemi yoksa normal yük bölümüne verilen büyük bagajlamı yapıyor bilmiyorum, dün arkadaşım istediğin kadar getirtiriz dedi. Bu arada Umman a tekrar giderseniz lulu markette yeşil gillette 7 o'clock çok uygun

@Soner komşum, Lulu marketleri hatırlıyorum, tekrar gidersem bakarım mutlaka. Bu arada DE VERGULDE HAND sabunu ile ben de ilgileniyorum. Markanın bağlı olduğu bir üst pazarlama grubu var. İki gün önce mail attım, henüz yanıt alamadım, büyük ihtimalle dönüş yapmazlar. Siz bir şekilde getirebilirseniz ben de bir adet alıp denemek isterim.
@gidakontrol cok gecmis olsun ne yazik ki havalimanlarin da kontroller sıkı benimde basima gelmisti bir kere..haybeye gitti diye uzuluyor insan..o gun bugun ucuslar da alt kargoya veriyorum cantami bekleme ve calinma ihtimaline ragmen..
Neyse bugun martin candre sabunumu kargodan alinca moralim duzeldi az da olsa.bir dahaki sefere siselerin ustundeki etiketi degistirmeye kararverdim.100ml etiketi yapistiracagim ayni sey olursa

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni tıraş malzemesi almak. Selmansaygii 11 4,910 19/07/2020, Saat: 00:48
Son Yorum: kral arthur
  Yeni Scuttle Talebi arkolik 230 129,347 01/06/2020, Saat: 08:52
Son Yorum: assalavissa
  Yeni bir fırça deneme zamanı (mıdır)? atoprak 7 4,273 02/02/2019, Saat: 02:30
Son Yorum: dikdik_s
  İhtiyaç Fazlası Alışveriş manuple 32 12,218 21/01/2019, Saat: 12:56
Son Yorum: manuple
  Yeni setim Aedan 14 6,411 03/12/2018, Saat: 01:20
Son Yorum: Aedan
  YENİ TIRAŞ ÜRÜNLERİ impaticaret 18 17,010 22/11/2018, Saat: 12:49
Son Yorum: ohtararan
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,113 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 10,021 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  Proraso Yeni Seriler (Mart 2017) ckeskin 15 10,545 02/06/2018, Saat: 15:06
Son Yorum: kokopelli
  Geleneksel tıraş yeni zevkim vintage 8 5,755 19/01/2018, Saat: 01:01
Son Yorum: kalantorxl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: