Philips oneblade devrim mi balon mu?
Arkadaşlar son günlerde tv reklamlarda sıkça gördüğümüz ürün hakkında fikirleriniz tahminleriniz nedir? Bir devrim olabilir mi?

https://youtu.be/d7ufpGHRbeI

Video safety razor ile kıyaslanmış. Tahminlerinizi ve fikirlerinizi merak ediyorum. Çünkü iritasyonun az olduğu iddaa ediliyor.
Diğer şarjlı makinelerden farkı nedir ne değildir, diğerlerinden farklı neyi vaat ediyor anlayabilmiş değilim, araştırma gereksinimi de duymadım açıkcası. Bizim dünyamızın raconuna ters anlayacağınız Smile bu ve buna benzer her türlü cihaz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
evet bence devrim (!)
kafası 3 ayda 1 değiştirilmesi gerekiyormuş. yani kartuş gibi düşünün.
kafasının tanesi de 150 tl civarı olduğundan bahsediliyor.
bu devrim bir harika dostum Big Grin
Tıras makinası kullanıcıları icin guzel bir yenilik. Bizde de kıvırcık veya boyun bolgesinde cok farklı yonlere cıkan sakala sahip kardesler o noktalarda acısız sorunsuz kullanılabilir gibi duruyor. Onunde sonucta metal bir mesh ızgarası oldugu icin o bir kalınlıktır, hicbir zaman DE/ustura yakınlıgı vermez ama kullanıcısı elbet olacaktır. Guzel aletmis. Paylasım icin tesekkurler.
Ben geleneksel tirasa baslamadan once yurtdisindan oneblade pro modelini almistim. Model olarak asagidaki resimdeki gibi cesitleri bulunmaktadir.
490a90bebb7f43c8d77d54e4db70b34b.jpg
Sari renkte olanlari en baz modelleridir. Performansi iyidir. Yaninda ayar taraklari verilmektedir.
Siyah modellerinin performansi sarilardan daha ustundur. Ustteki fotografta bulunan son makine pro modelidir. Diger modellerden farki, ayarli tarak kullaniliyor olmasi (diger siyahtada var) sarj gostergesi mevcut ve standi bulunmaktadir.
Ben o donemde amazon.de den pro modelini almistim. Tahrissiz ve jiletli makineye yakin tiras veren bir urun. Sarji 1 saatte doluyor. Cok uzun sure sarji bitmiyor. Hem kuru hemde islak olarak calisiyor. Ozellikle bizim geleneksel usul kopukle daha yakin tiraslar veriyor. Amma velakin geleneksel tirasin lezzetini vermiyor. Hala makinelerimin yaninda standi ile duruyor. Arada ufak tefek duzeltmeler icin kullaniyorum. Bir cok elektrikli makine kullanmis biri olarak sunu soyleyeyim, hepsi bir yana oneblade bir yana. Elektrikli makine alip elinin altinda bulunmasini isteyen herkese gozu kapali tavsiye ederim. Uretici firma basliklarinin duzenli kullanimda 4 ay gittigini iddia ediyor. Gercektende uzun sure gidiyor. Tek dezavantaji basliklari pahali olmasi diyebilirim. Eski bir basligimi atmamistim ve vucut tirasinda kullanmistim, sonuc mukemmel yakinlik. En baz modelini vucut tirasi icin alasim var Smile) o kadar diyeyim komsularim.
Alicisini pisman etmeyecek bir urun.
Ben iş yerinden bir arkadaşımı geleneksel tıraşa başlattım.cildinin aşırı hassas olduğuyla ilgili beni uyarmıştı ama içimden zaten herkesin cildi hassas diye düşündüğümden fazla üstünde durmamıştım.bana sundugu bütçe sebebiyle mütevazi bir set yaptık ancak cildi cidden çok hassasmış.birkaç gün uzayan sakalları kesince felaket bir sonuç ortaya çıktı.birkaç defa daha şans verip sonuç aynı olunca one blafe aldı.iş yeri sakal anlamında nispeten rahat,sinekkaydı derdi olmadığından sorun yaratmıyor.ancak netice kesinlikle teklamlarındaki kadar kısa değil.1 günlük sakal kadar kısa bırakıyor.ancak şahsen kullanmadığımdan bu yazdıklarım gözleme dayalıdır.dediğim gibi belki arkadaş fazla uğraşmıyordur cildi tahriş olmasın diye.onun için mükemmel bir ürün olsa da o bile başlık fiyatlarının artışlarından şikayetçi.
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
(27/01/2019, Saat: 01:24)süvari Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben iş yerinden bir arkadaşımı geleneksel tıraşa başlattım.cildinin aşırı hassas olduğuyla ilgili beni uyarmıştı ama içimden zaten herkesin cildi hassas diye düşündüğümden fazla üstünde durmamıştım.bana sundugu bütçe sebebiyle mütevazi bir set yaptık ancak cildi cidden çok hassasmış.birkaç gün uzayan sakalları kesince felaket bir sonuç ortaya çıktı.birkaç defa daha şans verip sonuç aynı olunca one blafe aldı.iş yeri sakal anlamında nispeten rahat,sinekkaydı derdi olmadığından sorun yaratmıyor.ancak netice kesinlikle teklamlarındaki kadar kısa değil.1 günlük sakal kadar kısa bırakıyor.ancak şahsen kullanmadığımdan bu yazdıklarım gözleme dayalıdır.dediğim gibi belki arkadaş fazla uğraşmıyordur cildi tahriş olmasın diye.onun için mükemmel bir ürün olsa da o bile başlık fiyatlarının artışlarından şikayetçi.

Komsum keske tras olmayi da ogretseydin. Benim cildim de sorunlu. DE ile ilk 3-4 trasimda cok felaket bir durum ortaya cikmisti, ama vazgecmedim, simdi sifir tahris. Philishave'in cesit cesit makinelerini kullanmis biri olarak soyluyorum... Gercekten bir ogrenme sureci var klasik trasin...Bu One Blade'i de az daha aliyordum 2 sene kadar once. Iyiki parami ziyan etmemisim...
(27/01/2019, Saat: 01:24)süvari Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben iş yerinden bir arkadaşımı geleneksel tıraşa başlattım.cildinin aşırı hassas olduğuyla ilgili beni uyarmıştı ama içimden zaten herkesin cildi hassas diye düşündüğümden fazla üstünde durmamıştım.bana sundugu bütçe sebebiyle mütevazi bir set yaptık ancak cildi cidden çok hassasmış.birkaç gün uzayan sakalları kesince felaket bir sonuç ortaya çıktı.birkaç defa daha şans verip sonuç aynı olunca one blafe aldı.iş yeri sakal anlamında nispeten rahat,sinekkaydı derdi olmadığından sorun yaratmıyor.ancak netice kesinlikle teklamlarındaki kadar kısa değil.1 günlük sakal kadar kısa bırakıyor.ancak şahsen kullanmadığımdan bu yazdıklarım gözleme dayalıdır.dediğim gibi belki arkadaş fazla uğraşmıyordur cildi tahriş olmasın diye.onun için mükemmel bir ürün olsa da o bile başlık fiyatlarının artışlarından şikayetçi.

Komsum, arkadasiniza yuzune kopurtme yaptiktan sonra kullanmasini tavsiye edin. Buyuk artilari olacak kisaca soyle soyleyeyim,
- daha yakin tiras
- daha az tahris
- saga sola killarin dagilmasini engelleyecektir.
- cilde mini bir bakim yapmis olacaktir.
(27/01/2019, Saat: 01:37)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum keske tras olmayi da ogretseydin. Benim cildim de sorunlu. DE ile ilk 3-4 trasimda cok felaket bir durum ortaya cikmisti, ama vazgecmedim, simdi sifir tahris. Philishave'in cesit cesit makinelerini kullanmis biri olarak soyluyorum... Gercekten bir ogrenme sureci var klasik trasin...Bu One Blade'i de az daha aliyordum 2 sene kadar once. Iyiki parami ziyan etmemisim...

Komşum kendisi de çok istekliydi ilk başlarda çünkü mach 3 vs den kurtulmak istiyordu. Aslında teknikte bir sorun yoktu açı,cilt hazırlığı,baskı yapmamak vs doğruydu.en azından benim öğrendiklerimden aktardıklarım kadarıyla doğruydu.ekipman kalitesi arttırılabilirdi elbette.benim sakal çıkış yönlerim berbat mesela kırk takla atıyoruz wtg,xtg yaparken.boyun bölgesi desen zaten sorunlu.üstüne el melekem de fazla yok.kansız tıraş sayım bir elin parmaklarını geçmez.ama bu başka birşey. cidden ben böyle bir cilt görmedim. Stresten burundan alna kadar kızaran bir ciltten bahsediyoruz.ve bu kızarıklık geçmiyor bir süre.tanımlayamıyoruk bile. yüzü ise abartmıyorum cici parmak kalınlığında pütür pütür olmuştu.yüzüne bakamamıştım.böyle bir benzetmeyi uygun görmüyorum aslında ama kafanızda canlanması açısından şarkıcı izel’in makyajsız yüzü gibi oluyor öyle söyleyeyim.şimdi kendince en iyi yöntemi bulmuş gibi görünüyor.

(27/01/2019, Saat: 01:49)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum, arkadasiniza yuzune kopurtme yaptiktan sonra kullanmasini tavsiye edin. Buyuk artilari olacak kisaca soyle soyleyeyim,
- daha yakin tiras
- daha az tahris
- saga sola killarin dagilmasini engelleyecektir.
- cilde mini bir bakim yapmis olacaktir.

Köpüklü tıraşı deneyeceğini söylemişti zaten.dediğiniz gibi belki de bundan dolayı yakın tıraş olmuyordur.sonuçları paylaşırım kullanırsa.
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
(27/01/2019, Saat: 05:38)süvari Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kendisi de çok istekliydi ilk başlarda çünkü mach 3 vs den kurtulmak istiyordu. Aslında teknikte bir sorun yoktu açı,cilt hazırlığı,baskı yapmamak vs doğruydu.en azından benim öğrendiklerimden aktardıklarım kadarıyla doğruydu.ekipman kalitesi arttırılabilirdi elbette.benim sakal çıkış yönlerim berbat mesela kırk takla atıyoruz wtg,xtg yaparken.boyun bölgesi desen zaten sorunlu.üstüne el melekem de fazla yok.kansız tıraş sayım bir elin parmaklarını geçmez.ama bu başka birşey. cidden ben böyle bir cilt görmedim. Stresten burundan alna kadar  kızaran bir ciltten bahsediyoruz.ve bu kızarıklık geçmiyor bir süre.tanımlayamıyoruk bile. yüzü ise abartmıyorum cici parmak kalınlığında pütür pütür olmuştu.yüzüne bakamamıştım.böyle bir benzetmeyi uygun görmüyorum aslında ama kafanızda canlanması açısından şarkıcı izel’in makyajsız yüzü gibi oluyor öyle söyleyeyim.şimdi kendince en iyi yöntemi bulmuş gibi görünüyor.

Komsum, benim cilt tipimi tarif ediyorsunuz sanki. Elimi 3 dakika suratima dayasam izi cikar, kipkirmizi. Kartus ve bazen makineyle bile benim de ayni tarif ettiginiz gibi kabarikliklar olurdu. Sakal uzatamam o da kirmizi kabarikliklar yapiyor 5-6 gun sonra... Makineyle mutluysa diyecek bir sey yok Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information Norelco (Philips) 1328 Makina 3RD1 3 3,305 25/02/2019, Saat: 11:03
Son Yorum: ArdıçKatranı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: