Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... (/showthread.php?tid=10201)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - Ayhandulgar - 15/03/2019

Komşum perma ile deneyimim aynı sizin ki gibi. Ama yinede Astra mavi deniyecem. Büyük ihtimalle bende yeşille daha iyi anlasacam. Ayrıca derby usta (kırık) ta almak istiyorum yorumlar olumlu bana iyi gelir gibi bence sizde imkan varsa deneyin .
Saygılar

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - tam karavana - 15/03/2019

Ben de yeniyim usturada. Sedef'le başladım, Çin'den aldığım sizinkine benzer ağır bir usturayla devam ediyorum. Derby Extra ve mavi-siyah-pembe Rapira ile denemelerim oldu. Rapira tahriş etmiyor.
UTB8uxNmxiaMiuJk43PTq6ySmXXaN.jpg_200x200.jpg
Perma-sharp ile olmaya çekiniyorum. Bir acemi için çok keskin geliyor gözüme, (Derby Extra keskinse Perma kim bilir nasıldır) (gülmeyin Tongue )
O ağır usturayla farklı jilet, hazırlık malzemesi kombinasyonunuz olursa, yazmak isterseniz, en az bir meraklı okuyucunuz var. Smile

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - shkoksal - 15/03/2019

(15/03/2019, Saat: 22:53)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum perma ile deneyimim aynı sizin ki gibi. Ama yinede Astra mavi deniyecem. Büyük ihtimalle bende yeşille daha iyi anlasacam. Ayrıca derby usta (kırık) ta almak istiyorum yorumlar olumlu bana iyi gelir gibi bence sizde imkan varsa deneyin .
Saygılar

100 tane derby yarım jilet hediye geldi aldığım ustura ile, tecrübelerimi aktarırım Smile

(15/03/2019, Saat: 23:00)tam karavana Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de yeniyim usturada. Sedef'le başladım, Çin'den aldığım sizinkine benzer ağır bir usturayla devam ediyorum. Derby Extra ve mavi-siyah-pembe Rapira ile denemelerim oldu. Rapira tahriş etmiyor.  
UTB8uxNmxiaMiuJk43PTq6ySmXXaN.jpg_200x200.jpg
Perma-sharp ile olmaya çekiniyorum. Bir acemi için çok keskin geliyor gözüme, (Derby Extra keskinse Perma kim bilir nasıldır) (gülmeyin Tongue )
O ağır usturayla farklı jilet, hazırlık malzemesi kombinasyonunuz olursa, yazmak isterseniz, en az bir meraklı okuyucunuz var. Smile

Okuyan, yorum atan, farklı fikir sunan birilerini gördükçe yazasım geliyor. Onlardan besleniyoruz bir forumcular komşum Smile) Konuyu sık sık güncellerim, keyifli olur bizler için Smile

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - elitte - 15/03/2019

Son birkaç ayda jiletli ustura ile benimde denemelerim oldu. İlk tıraşlarda gayet başarılı sonuçlar aldım. Sonraları daha iyiye doğru gelişme kaydetmem gerekirken nedense tam tersi oldu... elimin ayarı bir türlü oturmadı bende bir süre ara verdim. Yarın 3 günlük sakalla tekrar deneyelim bakalım.

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - manuple - 18/03/2019

(15/03/2019, Saat: 22:53)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum perma ile deneyimim aynı sizin ki gibi. Ama yinede Astra mavi deniyecem. Büyük ihtimalle bende yeşille daha iyi anlasacam. Ayrıca derby usta (kırık) ta almak istiyorum yorumlar olumlu bana iyi gelir gibi bence sizde imkan varsa deneyin .
Saygılar

Yarım jilet olarak (sanıyorum 100 kadar tutuyor) almak sonraları bitmek bilmeyen jilet stoku haline geliyor.
Bende de iki adet kutulu yarım jilet var ve gözüm korkuyor, ne zaman bitecek diyorum, gözümde bir dağ gibi duruyor. Smile)
O yüzden de iyice emin olmadan alma.

(15/03/2019, Saat: 23:58)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son birkaç ayda jiletli ustura ile benimde denemelerim oldu. İlk tıraşlarda gayet başarılı sonuçlar aldım. Sonraları daha iyiye doğru gelişme kaydetmem gerekirken nedense tam tersi oldu... elimin ayarı bir türlü oturmadı bende bir süre ara verdim. Yarın 3 günlük sakalla tekrar deneyelim bakalım.

Eğer jiletli ustura ile tıraş olma konusunda istekli iseniz
1- Pes etmeyin
2- Dikkatli davranarak, özenle tıraş olun.
Hatta ilk önceleri en rahat olduğunuz yerlerde kullanın, diğer yerleri ise makine ile tıraş edin.
Belli bir zaman geçip, el alışkanlığınız iyice oturduktan sonra da tümünü jiletli ustura ile tıraş edin.

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - shkoksal - 18/03/2019

(18/03/2019, Saat: 11:16)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarım jilet olarak (sanıyorum 100 kadar tutuyor) almak sonraları bitmek bilmeyen jilet stoku haline geliyor.
Bende de iki adet kutulu yarım jilet var ve gözüm korkuyor, ne zaman bitecek diyorum, gözümde bir dağ gibi duruyor. Smile)
O yüzden de  iyice emin olmadan alma.

Aldığım usturanın yanında 100 lü yarım derby geldi, keşke yollamasalar da 2-3 dolar indirim yapsalar diye geçirdim içimden Big Grin Hem sevmediğim bir jilet (gerçi daha kullanmadım ama kesin sevmem) hem de çok yahu, başka jilet deneyemeyeceğiz Big Grin

(18/03/2019, Saat: 11:40)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer jiletli ustura ile tıraş olma konusunda istekli iseniz
1- Pes etmeyin
   Hatta ilk önceleri en rahat olduğunuz yerlerde kullanın, diğer yerleri ise makine ile tıraş edin.
   Belli bir zaman geçip, el alışkanlığınız iyice oturduktan sonra da tümünü jiletli ustura ile tıraş edin.

Cool

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - manuple - 18/03/2019

(18/03/2019, Saat: 12:20)shkoksal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldığım usturanın yanında 100 lü yarım derby geldi, keşke yollamasalar da 2-3 dolar indirim yapsalar diye geçirdim içimden Big Grin Hem sevmediğim bir jilet (gerçi daha kullanmadım ama kesin sevmem) hem de çok yahu, başka jilet deneyemeyeceğiz Big Grin

Cool

Tıraşı o kadar da kötü değil.
Sadece dediğiniz gibi "Bu hiç bitmez" hissiyatı kötü oluyor.

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - shkoksal - 18/03/2019

(18/03/2019, Saat: 12:53)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraşı o kadar da kötü değil.
Sadece dediğiniz gibi "Bu hiç bitmez" hissiyatı kötü oluyor.

Mod'lar konumu tanışma forumundan jiletli ustura forumuna almış, kimsecikler uğramıyor buraya... Orada en azından sohbet dönüyordu. Confused

RE: Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - FearOfATG - 18/03/2019

(18/03/2019, Saat: 11:16)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarım jilet olarak (sanıyorum 100 kadar tutuyor) almak sonraları bitmek bilmeyen jilet stoku haline geliyor.
O yüzden de iyice emin olmadan alma.
Küçük paket ile çözümü buldum ben. Öyle bile bir sürü jilet oldu elimde. Hatta 50 çeşit jiletten 2ser tane sample 100lü paket yapılsa mükemmel olur. Dene dene dur.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: Jiletli Ustura ile Kalfalığa Doğru... - elitte - 19/03/2019

O yüzden de  iyice emin olmadan alma.

Eğer jiletli ustura ile tıraş olma konusunda istekli iseniz
1- Pes etmeyin

Video izleyerek tıraş oluyorum @berberbey arkadaşımız sağolsun... hatta ustura tıraşını anlattığı videoyu aynadan çekmiş sanki sol elle tıraş oluyor gibi gözüküyor buda ters geliyordu bana... bende telefonu aynaya çevirip görüntüyü aynadan izliyorum...
İlk ustura tıraşım en güzel ustura tıraşımdı sonrakiler ne yazıkki fiyasko. Çene, çene altı, boyun hep sakal kalıyor uzarkende eşit uzamıyor...sadece yanaklar düzgün oluyor. Biraz daha deneme yapmak lazım.