Geleneksel Tıraş Forumları
Çay Tiryakileri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Çay Tiryakileri (/showthread.php?tid=1180)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Cvp: Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - asymptote - 03/01/2015

(03/01/2015, Saat: 17:05)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki kez gitmiş yazdıklarım.
X2

Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - tipsol - 03/01/2015

@hknz komşum elbette beğendiğiniz çay en iyi çaydır.
@asymptote çaykur 42 evet daha yumuşak tirebolu 42 buruktur ama daha öncede yazmıştım tireboolu 42 yi 2 senedir fabrikasından telefon yolu ile sipariş geçerek alıyorum geçen sene çok memnundum bu sene hiç memnun değilim. Altınbaş a dönme tercihinizi desteklerim çünkü bende o kadar çay denedim altınbaş a döndüm bazen araya tiryaki de sıkıştırıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - tipsol - 03/01/2015

@hknz komşum elbette beğendiğiniz çay en iyi çaydır.
@asymptote çaykur 42 evet daha yumuşak tirebolu 42 buruktur ama daha öncede yazmıştım tireboolu 42 yi 2 senedir fabrikasından telefon yolu ile sipariş geçerek alıyorum geçen sene çok memnundum bu sene hiç memnun değilim. Altınbaş a dönme tercihinizi desteklerim çünkü bende o kadar çay denedim altınbaş a döndüm bazen araya tiryaki de sıkıştırıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - asymptote - 03/02/2015

Yarım kilo Karali organik çayı bitirdikten sonra sanırım onunla ilgili de birkaç cümle yazabilirim buraya. Öncelikle aynı çaykur 42'de olduğu gibi bunda da aranan o buruk tat yok. İçimi son derece yumuşak bir çay. Ayrıca demledikten 2 saat sonra bile tazeliğini koruyor. ilginçtir, hiç bayatlamıyor bu çay..

Karali organik bitti, şimdi çaykur 42'yi bitireceğim, daha sonra sanıyorum Altınbaşa döneceğim..

Cvp: Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - mavi - 06/06/2016

Çaykur; Tirebolu 42'nin 200 gr pakedini çıkarmış. 5.50 TL fiyattan satılıyor, şuan her yerde bulmak pek mümkün olmasa da eğer denk gelirseniz tavsiye ederim.

35a7ng6.png

Cvp: Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - theunnamed - 06/06/2016

(06/06/2016, Saat: 17:32)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çaykur; Tirebolu 42'nin 200 gr pakedini çıkarmış. 5.50 TL fiyattan satılıyor, şuan her yerde bulmak pek mümkün olmasa da eğer denk gelirseniz tavsiye ederim.

35a7ng6.png

Elimizdeki Layalina Ceylon çayın bitmesi sebebiyle Tirebolu 42'den almak zorunda kaldım bir paket. Damak tadıma hiç uymadı, kaçak çaya da alışmışız. Çok acı ve tatsız geldi bana.

Cvp: Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - ckeskin - 06/06/2016

Yabancı çaya alışık olanlar Türk çayına, Türk çayına alışık olanlar ise yabancı çaya alışamıyorlar komşum. Biz de evde Türk çayı tüketemiyoruz. İş yerinde içtiğimde de hiç tat vermiyor.

Cvp: Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - Saltuk - 06/06/2016

cay biraz da alışkanlık meselesi.ben de seylan cayini hic sevemedim mesela keyif vermiyor.buruk, tadi dolgun ve kokulu cay arıyor damagim.caykur Altınbaş tercihimdir.tirebolu da guzel.bir de zamanin birinde G.O.P. markali bir cay geçmişti elime onda da ayni tadi bulmustum.gunluk cay olarak caykur filiz e dortte bir tomurcuk katarak kullanıyorum.

Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - Eskiuyebyr - 06/06/2016

Yeşil çayın faydalarını duyduğumdan beri düzenli yeşil çay tüketip genç kalmayı arzuluyorum
Önerisi olan var mı arkadaşlar?
Marketlerde Çaykur 'un 200gr lık teneke kutuda olanlarına ve Lipton 'a rastladım.
Bunlar dışında daha kaliteli olanlar var mı ya da bu ikisinden hangisini onerebilirsiniz?

Çay tiryakileri bu soru sizlere.. - theunnamed - 06/06/2016

Chado var ama pahalı.