Geleneksel Tıraş Forumları
RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA (/showthread.php?tid=183)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - jegal - 05/02/2020

@Asktm jileti nemli bırakma nemli kalması durumunda çabuk paslanıyor

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Asktm - 05/02/2020

(05/02/2020, Saat: 19:11)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Asktm jileti nemli bırakma nemli kalması durumunda  çabuk paslanıyor

Bütün jilet kutularının üzerinde jileti kurulamayınız yazıyor komşum. Siz nasıl önlüyorsunuz paslanmayı

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Sh@dow - 05/02/2020

(05/02/2020, Saat: 20:37)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütün jilet kutularının üzerinde jileti kurulamayınız yazıyor komşum. Siz nasıl önlüyorsunuz paslanmayı

Tıraş aleti içinde bırakmadan silkeleyip mıknatısa asarak ayrı bir yerde kurutabilirsin komşum.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Hüseyin İbiş - 05/02/2020

(05/02/2020, Saat: 21:15)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş aleti içinde bırakmadan silkeleyip mıknatısa asarak ayrı bir yerde kurutabilirsin komşum.

Komşum ben de ya sizin gibi silkeleyip mıknatısa asıyorum yada hafifçe havluya sürüp kuruluyorum. Keskin yüzlerini sürtmeden hafifçe havluya değdirip asıyorum.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Sheeplessness - 05/02/2020

Kullanılmış jiletleri pet şişede biriktiriyorum. Son kullanımdan sonra suyunu bile silkmeden içine atıyorum. Aylar öncesinden kalma jiletler var üstelik şişe banyoda duruyor sürekli. Şimdi baktım hiç birinde nokta kadar pas yok. Tüm çeşit rapiralar da var içinde. 4 5 günde nasıl paslanır anlamadım.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - oguzkagan - 05/02/2020

(05/02/2020, Saat: 22:41)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanılmış jiletleri pet şişede biriktiriyorum. Son kullanımdan sonra suyunu bile silkmeden içine atıyorum. Aylar öncesinden kalma jiletler var üstelik şişe banyoda duruyor sürekli. Şimdi baktım hiç birinde nokta kadar pas yok. Tüm çeşit rapiralar da var içinde. 4 5 günde nasıl paslanır anlamadım.

Bende benzer şekilde teneke kutuda saklıyorum. dediğiniz gibi paslanma olmuyor, herhalde makinenin içinde bırakılan jiletler paslanıyor diye tahmin ediyorum

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - Asktm - 05/02/2020

Ben yeni denediğim jiletleri ikinci sefer kullanmadan once aletten çıkarıp kontrol ediyorum. Şuana kadar 20 ye yakin jilet denedim bir-tek bu jileti(tek kullanımdan sonra) ve nacet ı (ikinci kullanımdan sonra) pastan dolayı attım.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - dikdik_s - 06/02/2020

Aslında mesela bıcak mevsuzunda celik ne kadar sertse, icindeki karbon oranı yuksektir, bu yuzden sert olmasına ragmen hem kırılgan hemde pas tutmaya daha acıktır. Ama uc dayanımı anlık darbe gormedigi surece daha dayanıklıdır.

Pas yapması karbon oranının yuksek olmasını gosterir, aslında yukarıda yazdıgım baglamda dusununce uc dayanımı iyi bir jilet olması lazım ama inceliginden dolayı kırılganlık olayı devreye girip mikro capak kırıklarıyla korlesiyor ucu herhalde. Bu jiletin yapıldıgı çelik ile SE single edge bir jilet olsa mesela, daha kalın oldugu icin iyi sure uç tutabilir.

Pas olmasını kotu birsey olarak algılamayın diye not eklemek istedim, buradan rapirayı savunuyorum iyidir anlamı cıkmasın sadece metal mevzusu olarak paylastım. Bu rapiralarda kalite standardizasyonu eksik buldugum icin 1 paket iyi 1 pakette 2 jilet kotu cıkıyor gibi duyumlar aldıgım icin sahsen hic rapira superleri kullanmadım, ama platinum u zevkle severek kullanıyorum.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - kiwi21 - 06/02/2020

Ben bu "jileti kurulamayın" kısmını kaçırdım. Yaklaşık 4-5 aydır geleneksel tıraş oluyorum. Her tıraştan sonra bir sonraki tıraşa hazır bırakmak adına jiletimi tıraş havlumda kurulayıp kağıdına koyup kaldırıyorum. Hatalı bir şey mi yapıyorum?

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA - mustbe - 06/02/2020

(06/02/2020, Saat: 08:52)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu "jileti kurulamayın" kısmını kaçırdım. Yaklaşık 4-5 aydır geleneksel tıraş oluyorum. Her tıraştan sonra bir sonraki tıraşa hazır bırakmak adına jiletimi tıraş havlumda kurulayıp kağıdına koyup kaldırıyorum. Hatalı bir şey mi yapıyorum?

Komşum riskli bir şey yapıyorsunuz. Kendinize zarar verebilirsiniz. Jiletlerin uzerinde kurulamayin silkeleyin der. Dolabin içinde bir vida varsa üstüne mıknatıs koyun ona takın. Hem kendi kurur hem de zarar vermez.