RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA

rapira+old.jpg

Ülkemizde çok iyi bilinen pembe/siyah rapira' dan farklı bir jilettir. Bu versiyonun keskinliği ve konforu çok daha yüksektir. Paslanmaz çeliktir. 1 karton kutuda 10 adet jilet şeklinde satılır. 100 adeti 5-6 lira gibi fiyatlardan satılan çok ekonomik bir jilettir, kolayca stoğu yapılabilir. Keskinlik ve konfor olarak ortalamanın üzerinde pürüzsüz bir jilettir. Tıraşı çok rahattır. Ünlü Crystal jiletlere çok yakın tıraş performansı verir. Hem yakın, hem de tahrişsiz tıraş eder. Paslanmaya çok müsaittir, tıraş sonrası kurutmaya özen gösterilirse oldukça fazla sayıda kaliteli tıraşlar verir. Bu açıdan tam bir f/p canavarıdır. Benim favorilerimdendir ve bence Türkiyede stoğu yapılacak en mantıklı jilettir.

Lord Sparhawk'ın blogundan alıntıdır.

Arkadaşlar şu sıralar Permasharp ve Crystal arasında gidip gelmekteyim.Bugün bu jileti okuyunca bir 3. alternatif olarak bunada bir şans vereyim diyorum.Anladığım kadarıyla Permasharp kadar keskin değil,Crystal kadar iyi değil ama Crystale'de çok yakın ve fiyatı açıkçası inanılmaz.Günlük olarak kullananınız varmı nedir ne değildir şöyle bir konuşalım diyorum Big Grin Birde hiç bir yerde rastlamadım henüz bunlara ne tarafta var Istanbul'da ?
bence iyi jilet, ama orijinalini bulabilirseniz.
ben yine de jilet hususunda maceraya karşıyım. jilet çöplüğünüz olmasın elinizde.
kalitesinden emin olduğunuz bir jiletten almak jilet pahalı bile olsa. isterseniz gidin feather parası verin. ben 100 feather parasını çöpe attım neredeyse.
Saygılar
(03/11/2011, Saat: 04:46)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ülkemizde çok iyi bilinen pembe/siyah rapira' dan farklı bir jilettir. Bu versiyonun keskinliği ve konforu çok daha yüksektir. Paslanmaz çeliktir. 1 karton kutuda 10 adet jilet şeklinde satılır. 100 adeti 5-6 lira gibi fiyatlardan satılan çok ekonomik bir jilettir, kolayca stoğu yapılabilir. Keskinlik ve konfor olarak ortalamanın üzerinde pürüzsüz bir jilettir. Tıraşı çok rahattır. Ünlü Crystal jiletlere çok yakın tıraş performansı verir. Hem yakın, hem de tahrişsiz tıraş eder. Paslanmaya çok müsaittir, tıraş sonrası kurutmaya özen gösterilirse oldukça fazla sayıda kaliteli tıraşlar verir. Bu açıdan tam bir f/p canavarıdır. Benim favorilerimdendir ve bence Türkiyede stoğu yapılacak en mantıklı jilettir.

Arkadaşlar şu sıralar Permasharp ve Crystal arasında gidip gelmekteyim.Bugün bu jileti okuyunca bir 3. alternatif olarak bunada bir şans vereyim diyorum.Anladığım kadarıyla Permasharp kadar keskin değil,Crystal kadar iyi değil ama Crystale'de çok yakın ve fiyatı açıkçası inanılmaz.Günlük olarak kullananınız varmı nedir ne değildir şöyle bir konuşalım diyorum Big Grin Birde hiç bir yerde rastlamadım henüz bunlara ne tarafta var Istanbul'da ?

İstanbul'da nereden temin edebilirz arkadaşlar ?
ben pazardaki tezgahlardan bulabiliyorum. bu pazar rapiranin yanina shark da aldim ama deneme firsatim olmadi henuz.
Pembe siyah mavi olanı favorim sürekli kullanıyorum. İlk aldığım sahte çıkmıştı gerçi. Bu ondan daha iyiyse bundan kesin edinmeliyim.
(03/11/2011, Saat: 10:31)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence iyi jilet, ama orijinalini bulabilirseniz.
ben yine de jilet hususunda maceraya karşıyım. jilet çöplüğünüz olmasın elinizde.
kalitesinden emin olduğunuz bir jiletten almak jilet pahalı bile olsa. isterseniz gidin feather parası verin. ben 100 feather parasını çöpe attım neredeyse.
Saygılar
(03/11/2011, Saat: 04:46)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ülkemizde çok iyi bilinen pembe/siyah rapira' dan farklı bir jilettir. Bu versiyonun keskinliği ve konforu çok daha yüksektir. Paslanmaz çeliktir. 1 karton kutuda 10 adet jilet şeklinde satılır. 100 adeti 5-6 lira gibi fiyatlardan satılan çok ekonomik bir jilettir, kolayca stoğu yapılabilir. Keskinlik ve konfor olarak ortalamanın üzerinde pürüzsüz bir jilettir. Tıraşı çok rahattır. Ünlü Crystal jiletlere çok yakın tıraş performansı verir. Hem yakın, hem de tahrişsiz tıraş eder. Paslanmaya çok müsaittir, tıraş sonrası kurutmaya özen gösterilirse oldukça fazla sayıda kaliteli tıraşlar verir. Bu açıdan tam bir f/p canavarıdır. Benim favorilerimdendir ve bence Türkiyede stoğu yapılacak en mantıklı jilettir.

Üstad neden 100'er 100'er aldın jiletleri. 10'lu kutular halinde alıp deneseydin.

Saygıla.r.
Arkadaşlar pazarlardan jilet hele rapira almayın. %100 sahte.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ilk başlarda biri için iyi gelen jiletin herkes için iyi geldiğini sanıyordum, biri iyi diyince de birim maliyet düşük olduğundan abanıyordum. bir de bazı jiletleri tekli bulamıyordum (shark, racer vs vs). mesela herkes sharkı övüyor ben daha bir kez shark ile iyi traş olduğumu hatırlamıyorum
treet durasharp ile ilgili bir tane beğeni yorumu okumadım ama ben bayıldım. onu da sağolsun ulysse6 dostum hediye etmişti. elimde 60-70 kadar stoğu var hala.
o bakımdan çok fazla aceleci olmanızı önermem.
Saygılar
(29/11/2011, Saat: 22:23)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad neden 100'er 100'er aldın jiletleri. 10'lu kutular halinde alıp deneseydin.
Saygıla.r.
Eğer gerçekten güzel bir jiletse kullan at uygulama için harika olacak.100 tanesi 5-6 lira açıkçası para değil tıraş konularınd Big Grin.Tabi önce bi tek paket bulup denemek lazımki buda asıl soru ; e neresi bunun yeri yurdu İstanbulda arkadaşlar bir el atın Smile Her seyyar gördüğümde bakıyorum ama yok yok yok.
Tahtalale Zaza han ve civarında sorarak bulabilirsin. Ufak bir taktik vereyim. Tahtalale gibi yerlerde ister seyyar isterse dükkanlara gidip "sizde şu var mı?" diye sormayın. Yanaşın eleman "buyur abi, aradığın bir şey var mı?" dediğinde. ister makine, isterse tıraş bıçağı bakıyor olsanız da bütün çeşitleri görmek isteyin, hatta bakıp "sadece bunlar mı var?" diye sorun. Hiç beklemediğiniz şeyler çıkabilir. Mesela ben bir kaç yıl önce bu şekilde Schick injector makine ve bıçaklarını aldım (açılmamış orjinal ambalajında)Big Grin Hem de "kim alır artık bunu" diyerek ölü fiyatına.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,744 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,163 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,009,619 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,491 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,423 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,358 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,687 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,230 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,352 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 536,019 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: