Geleneksel Tıraş Forumları
RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA (/showthread.php?tid=293)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - Legend - 30/03/2019

(30/03/2019, Saat: 00:37)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: vallahi bilemiyorum komşum, ama içindeki paketler ve jiletler öyle sağlamki bende hiç sahte izlenimi uyandırmadı, tam tersi orijinal hissettim. Yarın jileti deneyip sana mesaj atarım, daha net olur.

Yok bendekiler sahte mi acaba Big Grin Konuda bir yerlerde okumuştum tek adres çift adres muhabbetini

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - Mustafa40 - 26/04/2019

Bugün bu jileti ilk defa denedim. Jilet konusunun subjektiftif. Kombine edildiği alete göre cilt ve sakal yapısına göre değişkenlik gösterir. Ama benim sık sakallarımı resmen yoldu. Bana göre çok tahriş edici kör ve çizici geldi.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - elitte - 26/04/2019

(26/04/2019, Saat: 16:48)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün bu jileti ilk defa denedim. Jilet konusunun subjektiftif. Kombine edildiği alete göre cilt ve sakal yapısına göre değişkenlik gösterir. Ama benim sık sakallarımı resmen yoldu. Bana göre çok tahriş edici kör ve çizici geldi.

Bu jiletleri bende kullanmıştım, aynen bende memnun kalmamıştım forumda kimin sözüydü hatırlamıyorum daha doğrusu sözüde tam hatırlamıyorum kesmeyen jilet yoktur doğru aletle kullanılmayan jilet vardır minvalinde bir şeydi ... Belkide doğru aletle kullanmadık.. misal benim çok beğendiğim polsilver usturayla beni üzdü hiç beğenmediğim derby ise usturada memnun etti.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - ekindgn - 26/04/2019

(26/04/2019, Saat: 22:03)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletleri bende kullanmıştım, aynen bende memnun kalmamıştım forumda kimin sözüydü hatırlamıyorum daha doğrusu sözüde tam hatırlamıyorum kesmeyen jilet yoktur doğru aletle kullanılmayan jilet vardır minvalinde bir şeydi ... Belkide doğru aletle kullanmadık.. misal benim çok beğendiğim polsilver usturayla beni üzdü hiç beğenmediğim derby ise usturada memnun etti.
Komşum,

Kesinlikle haklısın. Ben deneyerek aynı durumu Derby Usta'da yaşadım. Forumda diğer konularda da benzer şeyleri okuyorum; bu sebeple sana tavsiye edebileceği yegane F/P makinası Rimei olacaktır. Rapira bunda muhteşem uyum sağlıyor, Yuma'da harika işleri agresif çıkartıyor. Örnek olarak Derby Usta'yı Rimei haricinde kullanamıyorum, WS'de mahvetti ama Rimei'de harikalar yaratıyor. F/P ürünleri başlığına göz atmanı tavsiye ederim.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - elitte - 26/04/2019

(26/04/2019, Saat: 22:09)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum,

Kesinlikle haklısın. Ben deneyerek aynı durumu Derby Usta'da yaşadım. Forumda diğer konularda da benzer şeyleri okuyorum; bu sebeple sana tavsiye edebileceği yegane F/P makinası Rimei olacaktır. Rapira bunda muhteşem uyum sağlıyor, Yuma'da harika işleri agresif çıkartıyor. Örnek olarak Derby Usta'yı Rimei haricinde kullanamıyorum, WS'de mahvetti ama Rimei'de harikalar yaratıyor. F/P ürünleri başlığına göz atmanı tavsiye ederim.

Komşum bende rimei kullanıyorum, birde plastik wilkinson var onuda çok beğenerek kullanıyorum. Son zamanlarda usturayla epey uğraştım ilk bir kaç tıraşım haricinde malesef hep başarısız oldum. sonrada bıraktım. Rimei, wilkinson alet dönüşümlü; polsilver jilet, arko sabun ve yaqi fırça ile yola devam. Zaten elimde başka jilet sabun fırça ve alette yok Smile

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - ekindgn - 26/04/2019

(26/04/2019, Saat: 22:23)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende rimei kullanıyorum, birde plastik wilkinson var onuda çok beğenerek kullanıyorum. Son zamanlarda usturayla epey uğraştım ilk bir kaç tıraşım haricinde malesef hep başarısız oldum. sonrada bıraktım. Rimei, wilkinson alet dönüşümlü; polsilver jilet, arko sabun ve yaqi fırça ile yola devam. Zaten elimde başka jilet sabun fırça ve alette yok Smile

Komşum, demekki benzeriz Smile Bende de benzerleri mevcut. Deneyerek ve komşularımdan öğrenerek devam ediyorum.
Tıraşa devam, keyife devam.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - AbuzTech - 27/04/2019

Bu hafta ilk defa kullandım, Yuma'yla birlikte çok yakın değil ama çok konforlu tıraş verdi.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - Ert.ozk - 10/05/2019

Pazardan meyve sebze alırken denk geldim aldım bir tane.
R41 ve arko sabun+jel karışımı ile kullandım.
Crystall'den sonra bana baya güzel geldi. Crystalden kesinlikle çok daha keskin bir jilet. R41 ile baya uyumlu oldu gibi.
Ruslar güzel jiletler üretiyorlar, bir sonraki durağım voskod. Agresif makine kullanan varsa bir denemesini öneririm.

Crystalle karşılaştırınca çok daha hızlı ve rahat tıraş oldum. Tahriş çok daha azdı. Çene kısmında jiletler çok zorlanır benim, rapira baya az çekme yaptı zorlanmadan geçti.

RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - EskUyeMhmt_G - 10/05/2019

Bu jileti usturaya başlayacak olanlara tavsiye ederim. Keskinliği az olduğu için iyi bir ön hazırlıkla hataları affedici bir tıraş veriyor.

Cvp: RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA - ekindgn - 08/07/2019

(27/04/2019, Saat: 10:09)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hafta ilk defa kullandım, Yuma'yla  birlikte çok yakın değil ama çok konforlu tıraş verdi.

2 seferdir Yuma ile kullaniyorum, son zamanlardaki en iyi ve konforlu tirasimi oldum. Yuma'nin agresifligi yok oldu resmen: ne tahris ne kizariklik, mermer gibi yuzum. Tam vazgececekken mükemmel kombinasyonu buldum Smile