RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
rapira+new.jpg

Diğer başlıklardaki yorumlarımı okumuşsunuzdur.Dolayısıyla çok detaya girmeyeceğim.Kısace özetlersek jiletlerin çoğunu denemiş birisi olarak en rahat tıraşı Rapira'da buldum.Belki çok keskin olmaması avantaj sağlıyordur belki buna ek olarak Slim kullanmam ve ayarlayabilmem de avantaj sağlıyordur ama sonuç olarak işe yarıyor Rapira Big Grin

Sizlere bahsetmek istediğim nokta sahte Rapira.Geçenlerde bir paket aldım seyyardan.Tıraş hiç rahat geçmedi ve her ne kadar tıraş sonrası tahriş olmasada ertesi günkü tıraşımı çok zorlaştırdı.Bende paketleri en ince ayrıntısına kadar inceleyerek farkı çözmeye çalıştım.

1)Sahtenin zarfındaki mavi bariz şekilde daha açık bir renk
2)Sahtenin zarfındaki yazı karakteri aynı olsada harfler biraz daha kalın.

Fotoğrafta ekleyebilirim belki sonra ama demeye çalıştığım belki deneyip beğenmediğiniz Rapira sahteydi.Dolayısıyla bir şans daha verebilirsiniz Smile Lordun blogunda piyasada en çok sahtesi olan jilet olarak geçiyor Big Grin

Nokta olan gerçek Big Grin

Mavideki ton farkı;(Açık olan sahte)
ixYXBIKY3eoyfUUBfZWAV07Bq.jpg

Yazıdaki kalınlık farkı; (Kalın olan sahte)
13Qjt9lx9cHyYqNaHqB7TxLI.jpg

Yine mavideki ton farkı yakın çekim.
eBYwTZpnxns3JCIYlAgd3B72o.jpg
çok faydalı bir paylaşım teşekkürler
Saygılarımla
+1 rep
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Aynı paketten aldım ve fotolara bakınca orjinalmiş gibi göründü gözüme, belki de ben anlayamıyorum ama tahriş açısından maket bıçağıyla tıraş oluyormuş hissini yaşatıyor bana. Makinemin kalitesiz olması ihtimaline karşı usturada denedim ama sonuç aynı, tıraş sonrası kıpkırmızı bir surat ve cayır cayır yanma. Ertesi gün yine usturada perma-sharp denedim, o da normalde tahriş yapıyor bende ama rapira'nın üstüne sanki krem gibi geldi Smile
Herkeste farklı etki bırakıyor dostum. Wilkinsonun jiletini hiç beğenmem, arkadaş bayıla bayıla kullanıyor Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Ya tabi birde ciltten cilde farkediyor.BIC benim yüzümü rezil ederken başkaları gayet iyi buluyor mesela Big Grin
Tabi bu sakal yoğunluğuna, cildin yağ durumuna, daha birçok değişkene bağlı ama bu kutuyu görünce yüzüm yanmaya başlıyor artık Smile
En azından bana iyi gelmedi bu, Rapirafobik oldum Smile Bir de aynı fabrikanın voskhod jiletini merak ediyorum deneyeceğim bulunca
rapirafobiBig Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Photo 
sayın eggman

bendeki pembe mavi rapiralar sizin sahte dediklerinize giriyor ama jiletleri gerçekliğine emin olduğum mavi beyaz kırmızı paket rapiralarla karşılaştrıdığımda çeliğin rengi kesici bölümün bilenme miktarı ve raipiranın özelliklerindeni olan diğer jiletlerden daha geniş ve daha kalın/sert olması ve tıraşları aynı. mümkünse jiletlerin çeliklerinide bu özelliklerine bakakar karşılaştırabilirmisiniz

şahsen ben iki rapiranında geçek olduğunu sanıyorum .sizin gerçek dediğiniz paket daha yeni ve bileyi geliştirilmiş üretim olabilir. mesela mavi beyaz kırmızı paketin 10 kusur yıl önceki sürümleride yeni olanlarına göre çok kötü

bende çin yapımı sahte rapirada var. hem ambalajı hem yaıları ve amblemi çok farklı çelik rengi ve jiletin boyutu sertliği bilenme miktarı da çok değişik.sahte çin yapımı olanı kimseye tavsiye etmem kullandığım en kötü jiletti.yinede kulanmak isteyen olursa elimdeki boş duran 7 paket gönderirim
w9jq5g.jpg
http://trasklavuzu.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,732 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,155 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,009,254 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,488 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,393 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,347 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,679 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,351 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 535,992 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,158 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: