Geleneksel Tıraş Forumları
Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça (/showthread.php?tid=7345)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - koftemofte - 12/05/2016

@cihankeskin

üstad forumdan ayrı kaldığım dönemde alttaki konuyu takip edememişim, şimdi paylaşımınız vesilesiyle 8- 9 sayfa kadar okudum. neler dönmüş neler olmuş, ne suçlamalar, ne oneriler gelmiş, vay vay vay Big Grin Bu organizasyon işleri çok zor. Ben bu işlere cesaret edemem siz güzel yapıyorsunuz ve hakkını veriyorsunuz, önce takdirimi sunayım.

Adementium üstadın yaptığı yorumlara koptum. "gliserinle arko modifiye edip tabac yapmaya çalışan kitle" Smile Tabac yapmaya çalışmasamda, arkoyla benimde bir iki füzyon denemem olmuştu Big Grin Bir ara poor man's watch forum vardı, sonra ismi değişti wallet friendly watch forum oldu. belki bizim de geltir içinde fakirlerin dünyası ve vurucam kırbacı tipi bir ayrıma gitmemiz gerekiyordur. yada Fakir mode on, fakir mode off gibi Big Grin
Bu arada fakir mode da aslında çok güzel bir forum fırçası yapılabilir, adementium üstadın dediği gibi Jaguarın sevilen küçük fırçalarından birinden toplu olarak alınıp, ( adet fiyatı 11 TL civarında toplu alımda 9-10a kadar düşer.) üzerindeki boyayı tiner vasıtasıyla çıkarıp, yada üreticiden yazısız da istenebilir. bu ahşap yakma havyalarıyla eli bu işlere yatkın bir üstadda Geltir Premium Boar Bristle falan yazdırıp altına 50 adet numara yazdırdık mı işlem tamam. 15 liraya Fakir adamın limited edition domuz fırçası. Bence güzel fikir araya kaynayıp gitmiş. Bir babayiğit yaparsa bu organizasyona katılırım. Angel Idea Idea Idea

(11/05/2016, Saat: 00:48)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk post'tan başlayarak 17 sayfayı da okumanızı tavsiye ederim komşum: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6365

Ben geçen yıl beceremedim. Siz organize ederseniz seve seve katılırım. Bu arada benim şahsi tercihim 24-26mm knot'a sahip bir fırça olacaktır.

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - izbe - 12/05/2016

An itibari ile yaklaşık 1.5 gün oldu. Konuyu başlatan @Nani Kuş hocamızdan katılım la alakalı bir yoklama yapıp katılacak üyelerin netleştirilmesi hususunu talep ediyorum.

En azından elimizdeki sayı ile bir organizasyon yapılıp yapılmayacağına karar verelim. Knot ve handle da seçimin kolay olacağını ve müşterek bir zeminde hızlıca buluşabileceğimizi düşünüyorum.

Bunu yapmaz isek konu "bir fırçaya bu kadar para verilir mi" kısır döngüsüne girecek gibi bir yön alacakmış havasına büründü.

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - Turhan84 - 12/05/2016

@izbe, hocam beni +1 olarak düsünebilirsiniz.

1- Nani Kuş
2- izbe
3- Turhan84
....
diye bismillah diyelim bakalım.

Nani Kuş Hocam ilk mesaja eklerse daha iyi olur kanaatindeyim.

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - Nani Kuş - 12/05/2016

(12/05/2016, Saat: 15:32)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: An itibari ile yaklaşık 1.5 gün oldu. Konuyu başlatan @Nani Kuş hocamızdan katılım la alakalı bir yoklama yapıp katılacak üyelerin netleştirilmesi hususunu talep ediyorum.

En azından elimizdeki sayı ile bir organizasyon yapılıp yapılmayacağına karar verelim. Knot ve handle da seçimin kolay olacağını ve müşterek bir zeminde hızlıca buluşabileceğimizi düşünüyorum.

Bunu yapmaz isek konu "bir fırçaya bu kadar para verilir mi" kısır döngüsüne girecek gibi bir yön alacakmış havasına büründü.

Haklısınız @izbe usta konun ilk mesajından itibaren özellikle rica etmeme rağmen ve net bir şekilde ifade edilmesine ragmen . ( rica ediyorum amaç polemik yaratmak yada zan altında bırakmak değil böyle düşünmenizi hiç bir şekilde istemiyorum)

farklı marka farklı fırça tipinde ortak bir organizasyon yapılabilirmi ? yapılabilir fakat bunun yeri morris fondran lee sabini başlıgı altında olması gerekli değil.

Amaç sadece Morris Fondran Lee Sabini fırçası üzerinde buluşmak neden diye bir şey yok . Neden olmasın .

morris fondran lee sabini fırçala organizasyonuna forumdaşlarımızın katılımını bekliyorum.

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - koftemofte - 12/05/2016

Cihan üstadın mesajından sonra ilgili konuya geçip orayı okuyup buraya cevap yazmıştım. Nani Beyin attığı 4. mesajı görmemişim. Beni affedin lütfen, konu başka mecralara kaymasın, benim belirttiğim gibi bir fırça belki başka başlık altında daha sonra hayata geçebilir. Konu lütfen dağılmadan Morris kardeşimizin fırçasından devam etsin. Organizasyona katılmayacak bir birey olarak naçizane fikrimi belirteyim, Tortoise olan baya baya hoş görünüyor. 26mm tortoise çok hoş olurdu Big Grin

@izbe @ Nani Kuş

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - AKadir - 12/05/2016

Bu konuda bilgisi olan varmıdır ?

(12/05/2016, Saat: 11:06)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sap modeli ve rengi yanında bu markanın kullandığı kılların yapısı hakkında bilgisi olan varmıdır?
Şahsen suratımda çok açılan bir fırça hoşuma gitmiyor.

2 si opsiyonlu olmak üzere 13 kişi gayet güzel bir rakam bence.

Yarın bu saatlere kadar katılımı bekleyelim.

Ondan sonra handle ve knot ta fikir birliği oluşturalım. (hemen hemen sap konusunda chief tarzında genel bir fikir birliği var gibi görünüyor.)

Daha sonra GartBnx hocama topu atalım.

(12/05/2016, Saat: 16:48)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda bilgisi olan varmıdır ?

@AKadir hocam, kıl yapısı olarak M&F fırçalar 2 dalda öne çıkıyorlar. Finest ve Blonde Badger.

Finest kıl yapısı M&F fırçaların en çok söz edilen kılı diyebiliriz. Dirençli ve backbone u yüksek olmakla birlikte, uçları itibari ile şanslı olursak hook type denen kanca şeklinde uçlarıyla tam bir yüzde köpürtme efsanesi diyebiliriz. Kanca yapı her üretim serisinde çıkmıyor maalesef. Şanslı ise bize de denk gelebilir.

Blonde Badger ise yine bir efsane. Bir silvertip/manchurian öykünmesi. Kişisel kanaatim silvertip ten biraz daha sert ama manchurian dan daha az masajcı diyebiliriz. Yine harika olduğunu ifade etmeliyim.

Zaten üyelerimiz de çoğunlukla bu iki yıl yapısından birini seçecektir.

Kişisel tercihimi finest tan yana olduğunu söyleyebilirim. Ancak çoğunluk blonde derse bunu da memnuniyetle kabul ederim. Umarım faydalı olmuştur hocam.

Cvp: Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça - AKadir - 12/05/2016

@izbe Üstadım;
İlginize çok teşekkür ederim. Faydalı oldu.