Morris&Fondran Lee sabini Foruma özel fırça
Katılım Listesi

1. @Nani Kuş
2. @izbe
3. @Turhan84
4.
5. @onurcakmak

6. @AKadir
8. @Hellound (opsiyonlu)
9. @candova (opsiyonlu)
10. @blaster
11. @GartBnx
12. @koolandgang

10 kişi SON DURUM

Değerli ustalarım, forumdaşlarım

uzun zamandır aklımda olan bir şeyi sizlerin görüşünüze sunmak istiyorum

forum için Morris&Fondran Lee sabini fırça yaptırlıması
çok elit bir fırça firması lee sabiniye bireysel olarak ulaşmak çok zor bu şekilde yaparsak ulaşabilecegimizi düşünüyorum .

Bunun için ustalarımızdan birsi ve birileri yardımcı olacaktır buna eminim

bizler öncelikle nasıl bir fırça istiyoruz , kimlerimiz istiyor öncelikle bunun tartışmasını yapıp netleştirelim. ortak bir çatıda buluşalım herşeyi ile.

1.kıl cinsi nasıl olsun ( ustalar burada daha detaylı yardımcı olacak )

2.knot çapı

3.loft

4.sap tipi ve sap rengi

5.sapa ne yazılsın nasıl yazılsın , numaralandırma olsunmu

vs... soruların cevaplarını verelim kendimizden emin olalım. süreç uzun dahi olsa mutlu sona ulaşacagımızı düşünüyorum ve degerli yorumlarınız mutlaka bekliyorum.

fırçaların fiyatlarını hepinizin üç aşagı bildiğini düşünüyorum yinede yabancı bir forumda gördügüm liste var onu ekleyeyim

@izbe hocamın bilgilendirmesi

Bir çok arkadaşın fiyat konusunda çekincesi olduğunu biliyorum. Şimdiye kadar yazmadım ama 26mm nin bize maliyeti 100-125 Pound // 28 mm bize maliyeti 125-150 Pound // 30 mm nin bize maliyeti 140-180 Pound olacaktır.

Her skalanın kendi içindeki fiyat farkı sap ve knot yapısından kaynaklanıyor. Yani ivory bir sap ile tortoise arasında 10 pound, finest ile blonde arasındaki fiyat farkı yaklaşık 10-15 pound olacaktır.
İlk post'tan başlayarak 17 sayfayı da okumanızı tavsiye ederim komşum: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6365

Ben geçen yıl beceremedim. Siz organize ederseniz seve seve katılırım. Bu arada benim şahsi tercihim 24-26mm knot'a sahip bir fırça olacaktır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Estağfurullah @cihankeskin komşum.

@Nani Kuş ben de seve seve katılırım, 26mm de benim tercihim olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Nani Kuş Üstadım; En az 26 mm olarak katılırım.
cihan hocam yoruldum okuya okuya Smile nedemek istediğinizide net olarak anladım.

sadece morris fondran lee sabini fırça üzerinde yogunlaşacagız bu fırçaların fiyatları belli bu fiyat segmentinde bir fırça yaptıralım emin ki pek çok arkadaş lee sabiniye ulaşmanın güçlüğünden dolayı fırçayı elde edemedi herkesin bu fiyatda bir fırça alması muhtemel değil sonuçta uzun bir süreç olacak gibime geliyor bu fırçalara ulaşmak ( lütfen yanlış anlamayın neden her bütçeye ulaşılabilecek bir fırça yapmıyorsunuz demeyin rica ediyorum ) amaç premium bir fırça yaptırabilmek.

fırça knot ve loft olarak yabancı forumlarda dahil olmak üzere ortak kanı 26/52 olaması gibi görüyorum şahsen bende bu şekilde olmasını istiyorum. özelikle aşagıda resimlerini paylaştıklarım benim için çok güzel. seçeneklerimizi bu şekilde daraltabiliriz.

gerçekten bu şeklilde fırça isteyen forumdaşlarımızın katılımını istiyorum. fırça için söyle böyle farklı kulvarlara çekmenin anlamıda yok sonuçta. bizi mutlu edecek forumun namına uygun bir organizasyon neden yapılamasın.

zkhkpz.jpg

2rhbkar.jpg
Komşum beni de yazabilirsiniz. 26mm makul bir ölçü.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Naçizane fiyattan bağımsız olarak her knot aralığında bende katılmak isterim. (Aynı anda farklı knot ve farklı handle seçeneği olursa ayrı ayrı onlara da katılmak isterim)

Ancak, Sabini yi bir tüccar gibi bir esnaf gibi düşünmemek gerekiyor. Adam ehl-i keyf in sözlük karşılığı. Canı isteyince maile cevap veriyor, canı isteyince dünyanın en mükemmel knotlarını üretiyor. Değişik tuhaf bir adam.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam Paladin projesinin ilk adımları sırasında b&b ve tsn de bu adam bu kadar knot u üretmez/üretemez, zamanında teslim etmez/edemez vs türünden çok tartışma yaşandığını hatırlıyorum.

Sonuç itibari ile bu girişime saygı duymak ve gruba dahil olmak istediğimi belirtmekle beraber, Sabini nin çok zor bir adam olduğunu hatırlatmak isterim.

Not: Yukarıda yer alan fiyat skalası bir yabancı forumun ikinci el bölümünde satılacak m&f fırçalar için bundan daha yüksek bir fiyata satamazsınız türünden kural skalası. Gerçekte Sabini nin fiyatlarının (yukarıdaki listeye göre) daha uygun olduğunu söylemeliyim.
Ben bayağı bir üretici ile bu konuda görüşmüştüm. Bu tür bir organizasyonda iki konuda takılıyoruz: 1- Fiyat 2- Adet.

Simpsons, M&F v.s. hem yüksek fiyatlı hem de düşük adette (10-20 adet) üretim yapmıyorlar.
Semogue uygun fiyatlı ama düşük adette üretim yapmıyor en az 100 fırça istiyor.
Shavemac yüksek fiyatlı ama normalde de custom fırça siparişi aldığı için o fiyatlardan inmeden her adette sipariş alıyor. Sayı en az 20'yi bulursa ufak bir indirim yapıyordu geçen sene. Shavemac ayrıca aynı LE seride farklı knot ve sap seçeneği de sunuyor.

Belki çalışmanıza biraz yardımcı olur.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
M&F ile yapılacak bir fırça projesine bende katılırım, ayrıca Lee ile yapilacak iletişimde yardımcı olabilirim.. 10 kişi çıkarsa Lee'yi ikna edebilirim sanıyorum...
Opsiyonlu olarak katılabilirim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,469 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 885 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,822 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,682 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,445 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,675 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,593 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,678 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw
  sephora porsuk kılı fırça kumuca 26 30,505 15/07/2019, Saat: 06:34
Son Yorum: kadir.tbk
  Edwin Jagger Pure Porsuk kılı fırça JohnLocke 24 11,154 22/04/2019, Saat: 17:52
Son Yorum: CK89

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: