Geleneksel Tıraş Forumları
Köpüksüz yerden geçmemek mi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Acemiler İçin Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Konu Başlığı: Köpüksüz yerden geçmemek mi (/showthread.php?tid=8457)

Sayfalar: 1 2

Cvp: Köpüksüz yerden geçmemek mi - FearOfATG - 14/07/2018

Akşam aynen dediğiniz gibi yaptım açtım müziği de ağır ağır çalgılarla 0 kesik 0 tahriş tıraş oldum. Kartuşlu ile 5-10 dakikada tahriş manyağı olmaktansa yarım saat sürsün isterse ama tahriş olmasın. Sırf denemek için sonrasında tıraş kolonyası ile sınadım bana mısın demedi cilt Smile

Cvp: Köpüksüz yerden geçmemek mi - abdussamedy - 14/07/2018

Arkadaş bence forum olarak bu kartuşlu aletlere aşırı haksızlık ediyoruz, tamam, klasik tıraştaki keyif, yakın tıraş vb kartuşluda yoktur ama kartuşluda gayet iyi tıraş edebilir onunda kişiye göre değişken avantajları olabilir, eğri oturalım doğru konuşalım....

Cvp: Köpüksüz yerden geçmemek mi - FearOfATG - 14/07/2018

(14/07/2018, Saat: 12:09)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş bence forum olarak bu kartuşlu aletlere aşırı haksızlık ediyoruz, tamam, klasik tıraştaki keyif, yakın tıraş vb kartuşluda yoktur ama kartuşluda gayet iyi tıraş edebilir onunda kişiye göre değişken avantajları olabilir, eğri oturalım doğru konuşalım....

Kartuşlu beni tahriş ettikten sonra bir başkasına mükemmel sonuç verse de benim tahrişimde bir değişiklik olmaz diye düşünüyorum.

Cvp: Köpüksüz yerden geçmemek mi - ziyanınjileti - 14/07/2018

(14/07/2018, Saat: 12:09)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş bence forum olarak bu kartuşlu aletlere aşırı haksızlık ediyoruz, tamam, klasik tıraştaki keyif, yakın tıraş vb kartuşluda yoktur ama kartuşluda gayet iyi tıraş edebilir onunda kişiye göre değişken avantajları olabilir, eğri oturalım doğru konuşalım....

Tek avantajı hızı komşum. Benim bildiğim başka bir avantajı yok. Şahsen bana göre yok yani. Ne fiyat konusunda ne verdiği keyif, haz konusunda bir avantajı yok. Sadece hızlı tıraş imkanı sağlıyor. İşe gitmeden hızlıca tıraş olmak isteyenler için bir avantajı var.
Geleneksel tıraşa geçmeden önce kartuşlu tıraş aleti kullanıyordum. İnternetten baktım 8 tane kartuş 65 TL. 2 tane 100'lük paket Perma-sharp fiyatına denk geliyor neredeyse.

Tabi bazılarına göre kartuş daha konforlu da gelebilir. Herkesin kendi zevki sonuçta.

Cvp: Köpüksüz yerden geçmemek mi - abdussamedy - 14/07/2018

3 sene önce sağlam bi kampanyadan dorco pace 4 bıçaklı kartuşlu kullan at almıştım, israf olmasın diye şuan onları bitirmeye çalışıyorum gayet iyi kesiyorlar boyun altı tahrişini bile neredeyse bitirdi bu dorco, elimdekiler biterse tek alet, tek fırça devam etmeyi düşünüyorum...

Köpüksüz yerden geçmemek mi - astroid - 14/07/2018

Tatildeyim, uçakta arıza çıkıyor diye yanıma kartuşlu aldım. 1 haftalık sakalımı tek perdede yedi. Çok da memnun kaldım. Üstelik 7. Kullanımım filan. Uzun süredir el sürmüyorum.

Olay ıslak tıraştır, gelenekseli kişiye kalmış. Günlük olduğumuzdan geleneksel seviyoruz. Keyfinize hangisi değiyorsa onunla olun. Zaman olarak da biri 5 diğeri 10-12 dk sürüyor.