Merhaba Ben Dursun
Merhaba arkadaşlar Adım Dursun 34 yaşındayım evli ve 1 çocuk babasıyım. Muhasebe mesleğiyle uğraşmaktayım. Forumun 21/05/2015 tarihinden itibaren kayıtlı üyesiyim. Geleneksel tıraş ile ilgim daha ilk okul çağlarımdayken babamın geleneksel tıraş olması ve benim onu izlememle başladı. Şöförlük mesleğiyle uğraşmakta kendisi ve babam hiçbir zaman hazır tıraş köpükleriyle tıraş olmadı. Islak tıraş ı tercih ederdi. Daha da küçüklüğümde bir adet kelebek tipi klasik tıraş makinesi mevcuttu (Gillette olması yüksek ihtimal dandik birşey almazdı). Küçükken mekanik şeylere çok merakım vardı. 5-6 yaşlarımdayken babamın çok güzel bir saatini ve bu tıraş makinesinin mekaniğini merak ettiğimden sökmeye ve tekrar takmaya çalışırken haşat ettim, hiçbirşey demedi sağolsun. O olaydan sonra kurtuşlu makinelere döndü ama ıslak köpük olayını bırakmadı Smile İlk geleneksel tıraş makinemi 2014 yılında Adana da kısa dönem askerlik yaparken Çakmak plazadan Rimei alet satın alarak edindim. Hazır kıta görevli olduğum için hafta sonları da kamuflajlı bekliyordum. Hafta içi asker lavabolarında sıcak su olmadığı için kartuşlu ile hafta sonları da komutanların lavaboları müsait olduğundan sıcak su sayesinde ıslak tıraş oluyordum. Daha sonra tekrar İstanbul a döndüğümde ikinci tıraş makinesi olarak ED 89 barley modelini aldım. Bir iki sene sonra Merkur 34c aldım. Her tıraş severin olmazsa olmazı Merkur R41 satın aldım. Daha sonra forumdan ikinci el olarak Futur satın aldım. Birde tatillerde seyahatlerde kullanmak için WS Classic satın aldım. Şuan 5 adet makinem mevcut. Günlük tıraş olduğum için ED 89 ve 34 C yi haftalık olarak rotasyona sokarak kullanmaktayım. Çok memnunum çok ta keyif alıyorum bu makinelerden. Makine olarak sanırım Progres kısa sap ve GC 84 ekleyip en azından günlük kullanılan makinelerde tamamlarım diye düşünmekteyim. Tabi zamanla bu düşüncem değişebilir emin değilim.  Fırça olarak Başak ın berber tipi domuz kılı fırçası, babamın şuan kullanmadığı Lider fırça, bir adet markası yazmayan kısa sap kısa kıl uzunluğu domuz kılı fırça, Semogue SOC domuz ve alıp ta hiç memnun kalmadığım omega 6113 (isteyene satabilirim ) porsuk fırça mevcut. Babamdan görerek kaptığım yüzde köpürtme nedeniyle domuz kılı fırçaların yüzde köpürtme hissini beğenmekteyim. Sanırım sentetik fırçalar yüzde köpürtme konusunda daha hızlı ve başarılı sonuçlar veriyor. Müsait bir zaman bir sentetik fırça da edinmeyi düşünüyorum. Yüzde köpürtmeye uygun domuz kılı fırçaların masaj etkisine alışmış benim için fırça tavsiyelerinizi alabilirim. Herşey gönlünüzce olsun, tıraşlarınız tahrişsiz ve keyifli geçsin.

Resim forumdan alıntıdır. En sağda bulunan başak berber tipi fırçayı 6 senedir tıraşlarımın %90 ında kullanmaktayım. 6 senedir dimdik yukarı bakmakta. Yüzde köpürtme konusunda çok memnunum. Kendisi hissettiriyor. Aşırı miktarda ters kılı mevcuttu. Büyük çoğunluğunu ayıkladım. En orta kısmında kalan sert kıllardan kullana kullana kırılanlar mevcut ve biraz orta kısmı boşalmaya başladı. Kafayı onlara taktım kullanmama engel değil. Aşırı bastırırsam kendilerini belli ediyorlar. Bir ara o kırılmış bir kaç ters kılın peşine düşeceğim.
Pz0iBa.jpg
@"Domino" Merhaba, Elinizdeki tıraş aletleri son derece güzel aletler. Türk berber tipi domuz kılı fırçalar ucuz ve amaca yönelik güzel ürünlerdir. Omega fırçanız işlenmemiş ve kesilmiş uçlara sahip naturel siyah porsuk kılına sahip bir model.( black badger) Bu fırçayı en etkin kullanabileceğiniz yöntem badana yapar gibi fırçalamak olur. Dairesel çalışmada çizici etkisi hat safhaya çıkıyor açıkcası kösele gibi bir cildiniz yoksa rahatsızlık vermemesi zor ihtimal. Ki size de vermiş yorumunuzdan anladığım kadarıyla. Zaten üyemizmişsiniz ancak tanışmak bugüne kısmet olmuş. Foruma hoşgeldiniz.
(22/12/2021, Saat: 12:49)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Domino" Merhaba, Elinizdeki tıraş aletleri son derece güzel aletler. Türk berber tipi domuz kılı fırçalar ucuz ve amaca yönelik güzel ürünlerdir. Omega fırçanız işlenmemiş ve kesilmiş uçlara sahip naturel siyah porsuk kılına sahip bir model.( black badger) Bu fırçayı en etkin kullanabileceğiniz yöntem badana yapar gibi fırçalamak olur. Dairesel çalışmada çizici etkisi hat safhaya çıkıyor açıkcası kösele gibi bir cildiniz yoksa rahatsızlık vermemesi zor ihtimal. Ki size de vermiş yorumunuzdan anladığım kadarıyla. Zaten üyemizmişsiniz ancak tanışmak bugüne kısmet olmuş. Foruma hoşgeldiniz.

Merhaba, @"marv" Hoşbuldum. Evet omega nın porsuk fırçasını tasta köpürtüp yüzüme badana usulu kullandığım zaman kullanabilmekteyim. Fakat benim tıraşta tercihim yüzde köpürtme. Bu anlamda Semogue Soc bile tercih ettiğim yüzde köpürtme olarak soft kalıyor. Soc u da biraz tasta köpürtüp yüzümde devam ettiğim zaman şahsi olarak keyif alabiliyorum.

Bu arada elimde bulunan omega 6113 porsuk fırçayı elinde fazla veya kullanmadığı Omega Domuz fırçayla takas etmek isteyen olursa özel mesaj ile ulaşabilirler.
Hoş geldiniz komşum, gayet güzel ekipmanlara sahipsiniz. Keyifli forumlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 967 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,851 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 786 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,351 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 821 01/05/2023, Saat: 15:49