Klasik Tıraşa Başlamak
Öncelikle herkese merhaba buraya yeni üye oldum. Konu başlığından anlaşıldığı üzere klasik tıraşa geçmek istiyorum. 33 yaşındayım mesleğim gereği yaklaşık 10 yıldır hergün tıraş olan biriyim. Yaklaşık 8 yıl üst seviye bataryalı bir tıraş makinesi kullandım. Son 1 yıldır 3 bıçaklı olan bilindik markayı kullanıyorum. Yüzüm sakalsız olmaya o kadar alışkın ki izinlerde bile tıraş olan biriyim. Sakalım çene ve boğaz bölgemde gür, yanaklarda daha normal. Sert ve aşırı derece hızlı uzayan sakalım var.
Yaptığım bir kaç saatlik araştırma ile Merkur Progress uzun sap ve Merkur Futur almaya karar verdim. Burada ustalara en büyük önemli sorum yaprak jiletler, bu jiletler hakkında en ufak bir bilgiye sahip değilim. Verdiğim bilgiler doğrultusunda sizce hangi jileti almalıyım ve bu aletleri hangi ayarda kullanmalıyım? Her türlü tecrübe ve bilgiye açım. Değerli cevaplarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.
(06/07/2024, Saat: 04:06)ATMACA71 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese merhaba buraya yeni üye oldum. Konu başlığından anlaşıldığı üzere klasik tıraşa geçmek istiyorum. 33 yaşındayım mesleğim gereği yaklaşık 10 yıldır hergün tıraş olan biriyim. Yaklaşık 8 yıl üst seviye bataryalı bir tıraş makinesi kullandım. Son 1 yıldır 3 bıçaklı olan bilindik markayı kullanıyorum. Yüzüm sakalsız olmaya o kadar alışkın ki izinlerde bile tıraş olan biriyim. Sakalım çene ve boğaz bölgemde gür, yanaklarda daha normal. Sert ve aşırı derece hızlı uzayan sakalım var.
   Yaptığım bir kaç saatlik araştırma ile Merkur Progress uzun sap ve Merkur Futur almaya karar verdim. Burada ustalara en büyük önemli sorum yaprak jiletler, bu jiletler hakkında en ufak bir bilgiye sahip değilim. Verdiğim bilgiler doğrultusunda sizce hangi jileti almalıyım ve bu aletleri hangi ayarda kullanmalıyım? Her türlü tecrübe ve bilgiye açım. Değerli cevaplarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Merhabalar, hobiye çok üst segment aletlerle girmişsiniz. Benim tavsiyem 34C, DE/R89 gibi basit ve kullanışlı, her türlü sakal yapısına da hitap eden aletlerle başlamanız. Keyif alır işinizi rahatlıkla görebilirseniz o zaman istediğiniz aletli istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Zira günümüzde geleneksel tıraş işlev alanını genişleten ve merkezini hobiye doğru kaydıran bir olgu. Zaman ve beceri istemesi bir yana bahsettiğim sebeplerden ötürü çok fazla dikkat dağıtıcı var bu işin içinde. İlk aşamada kendi sesinize kulak vermeli ve ihtiyacınıza odaklanmalısınız. Esasında oldukça da öznel bir hobi bu. Herhangi bir bıçak, alet, kozmetik veyahut bir tekniğin herhangi bir kişiye yaşattığı deneyimi rehber olarak alamayız. Sadece bir başka keyifdaşımızın neşesine ortak olur, sosyal bağlarımızı güçlendiririz. Yine de bıçak açısından da öneri vermem gerekirse keskin ve etkili gruptan perma sharp ve silver blue; orta keskin/konforlu grubundan astra ve rapira'yı önerebilirim.

Ve bu işin tartışılmaz tek gerçeği tıraş öncesi hazırlıktır. Tıraş öncesinde sakallarınızı yumuşatmalı ve fırçayla bir kaç dakika masaj yapıp kaldırmalısınız. Ondan sonrası ucuz bir alet ve basit bir bıçakla bile rahatlıkla halloluyor. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar dilerim.
<3
Progress in kısasını alın. Daha verimli ve ergonomiktir. Manevra rahatlığı vardır. 1.90 boyundayım, el büyüklüğü vs ile ilgisi yoktur. Ağırlığı da artar, tıraşa etkisi olur.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(06/07/2024, Saat: 16:29)Zireæl47 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, hobiye çok üst segment aletlerle girmişsiniz. Benim tavsiyem 34C, DE/R89 gibi basit ve kullanışlı, her türlü sakal yapısına da hitap eden aletlerle başlamanız. Keyif alır işinizi rahatlıkla görebilirseniz o zaman istediğiniz aletli istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Zira günümüzde geleneksel tıraş işlev alanını genişleten ve merkezini hobiye doğru kaydıran bir olgu. Zaman ve beceri istemesi bir yana bahsettiğim sebeplerden ötürü çok fazla dikkat dağıtıcı var bu işin içinde. İlk aşamada kendi sesinize kulak vermeli ve ihtiyacınıza odaklanmalısınız. Esasında oldukça da öznel bir hobi bu. Herhangi bir bıçak, alet, kozmetik veyahut bir tekniğin herhangi bir kişiye yaşattığı deneyimi rehber olarak alamayız. Sadece bir başka keyifdaşımızın neşesine ortak olur, sosyal bağlarımızı güçlendiririz. Yine de bıçak açısından da öneri vermem gerekirse keskin ve etkili gruptan perma sharp ve silver blue; orta keskin/konforlu grubundan astra ve rapira'yı önerebilirim.

Ve bu işin tartışılmaz tek gerçeği tıraş öncesi hazırlıktır. Tıraş öncesinde sakallarınızı yumuşatmalı ve fırçayla bir kaç dakika masaj yapıp kaldırmalısınız. Ondan sonrası ucuz bir alet ve basit bir bıçakla bile rahatlıkla halloluyor. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar dilerim.
Çok teşekkürler. Dediğiniz konulara dikkat edeceğim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Usturaya başlamak amatörtraşör 1 1,817 09/08/2022, Saat: 21:41
Son Yorum: marv
  Tıraşa başlangıç ekipmanları kogan 19 7,887 09/06/2022, Saat: 12:01
Son Yorum: mertcanartan
  Ustura İle Tıraşa Başlama ve İlgi Konusunda Azalma mı Var? manuple 34 16,924 11/05/2021, Saat: 18:20
Son Yorum: Laylaylom
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 10,258 01/05/2021, Saat: 19:25
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 10,923 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21
  P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha oguzkagan 27 11,801 21/05/2020, Saat: 04:02
Son Yorum: noneed
Thumbs Down Geleneksel Tıraşa Başlamak ironman50 16 8,397 19/12/2018, Saat: 21:41
Son Yorum: Yazılı83
  4 Aylık Klasik Tıraş Maceram SumNauta 15 10,535 09/06/2017, Saat: 17:04
Son Yorum: SumNauta
  Klasik Tıraş Tarihiyle İlgili Yazılar SumNauta 52 28,100 27/05/2017, Saat: 10:00
Son Yorum: SumNauta
  Klasik tıraşın cilde zararı var mı? magna 6 5,435 02/09/2016, Saat: 04:32
Son Yorum: magna

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: