YUMA traş makinesi
(09/06/2017, Saat: 02:53)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merakla bekliyoruz ayarlı YUMAnın performansını.

+1

Ayarlı YUMA. Çok güzel olmuş. Smile
Valla benimki ayarlı seninkini bilmiyorum Smile
Bende sapı çevirdikçe jiletin açısı değişiyor ve istersen mild istersen canavar oluyor Big Grin
(09/06/2017, Saat: 11:06)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla benimki ayarlı seninkini bilmiyorum Smile
Bende sapı çevirdikçe jiletin açısı değişiyor ve istersen mild istersen canavar oluyor Big Grin

Benim Yuma doğuştan ayarlı. Bir tarafı mild, diğer tarafı aggressive. Yani sapı çevirmeye gerek kalmıyor.  Smile
YUMA Elite serisinden olabilir mi? Kutusunda "Lüks Traş Aparatı" ibaresi var.
Yaşa be YUMA, sen nelere kadirmişsin Big Grin Big Grin Big Grin
(09/06/2017, Saat: 11:01)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aklıma şu geldi. Ben geçen sene arabamın jantını boyamıştım. Janttaki boya ve vernikte suya çamura dayanıklı biliyorsun. Acaba elimdeki jant boyasıyla YUMAYI boyayıp sonra jant verniği ile verniklesem sonuç nasıl olur?
Birde pürüzlü yerleri neyle zımparalayabilirim?

Komşum, vaktiniz varsa deneyebilirsiniz.

Sonuç kötü olsa bile masraflı bir olay değil. Tıraş makinesi zaten bir Cornetto Algida dan ucuz.

Pürüzlü yerleri sıfır numara zımpara kağıdı ile zımpara yapabilirsiniz. Kumlama olayı var ama detaylı bilmiyorum. @rocnel komşunun yazılarında vardı sanırım. Araştırmak lazım. Yuma için değer.

Ayrıca Yuma'yı bu şekli ile de çok seviyorum. Sanki vintage havası var.
(09/06/2017, Saat: 11:32)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, vaktiniz varsa deneyebilirsiniz.

Sonuç kötü olsa bile masraflı bir olay değil. Tıraş makinesi zaten bir Cornetto Algida dan ucuz.

Pürüzlü yerleri sıfır numara zımpara kağıdı ile zımpara yapabilirsiniz. Kumlama olayı var ama detaylı bilmiyorum. @rocnel komşunun yazılarında vardı sanırım. Araştırmak lazım. Yuma için değer.

Ayrıca Yuma'yı bu şekli ile de çok seviyorum. Sanki vintage havası var.

Merhaba, ölçüsü bozulmamış bir YUMA aleti, polisaj vb işlem uygulayarak daha güzel hale tabi ki getirebilirsiniz. Benim de kafamda böyle bir şey yapmak var. Yaptığım da paylaşacağım.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(09/06/2017, Saat: 18:48)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, ölçüsü bozulmamış bir YUMA aleti, polisaj vb işlem uygulayarak daha güzel hale tabi ki getirebilirsiniz. Benim de kafamda böyle bir şey yapmak var. Yaptığım da paylaşacağım.

Selamlar, bilgilendirme için teşekkür ederim.

Çok güzel farklı bir Yuma olacağına inanıyorum. Paylaşımı merakla bekleyeceğim.

Kolay gelsin...
Yuma benim ilk kullandığım makine. Madem klasik tıraşa devam edeceğim, daha "ciddi" birşey olsun diyerek Baili kelebek altın renk siparişi verdim ve bugün ilk defa Baili ile traş oldum. Hani işçilik, malzeme kalitesi, tutuş gerçekten on numara ama Yuma'nın verdiği ustura gibi yakın agresif tıraş hissini alamadım. Daha fazla bastırma gereği duydum ve bu durum tıraş konforumu olumsuz etkiledi. Sanırım benim sakallar (veya tıraş zevkim) Baili gibi mild makinelere uygun değil. Ya tekrar Yuma'ya döneceğim ya da Baili ile uygun kombinasyonu bulacağım. Durumun daha netlik kazanması için ilerki tıraşlara bakacağım artık.
Kendisi 15 yıl önce her gün kullandığım(O zaman ej,mühle,merkür duymamıştım bile) şimdi kullanmasamda her zaman elimin altında olmasını istediğim alettir...
Klasik traşa yuma ile başladım. İlk aldığımda sakallarımı kesmiyordu. Özellikle çene ve boyun kısmı çok vasattı. Jilet içeride kalıyordu ve surata değmiyordu. Gevşetip jiletin suratıma değmesini sağlıyordum. Şu an bile hala ara ara kullanıyorum. Hatta dün akşam ilk perdeyi yuma ile aldıktan sonra edwin jaggere de89'a geçtim. Yanak kısmında başarılı. Boyun kısmı ise iyi hazırlık yaparsam tahriş ve kanama yapmıyor. Qshave makine ve edwin jagger de89 kullanmama rağmen yine yumadan vazgeçemiyorum. Bulsam bir yerden kaliteli alırım. galiba Merkürün bir kaç modeli vardı. Yumadan daha gelişmiş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 894,882 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 151,163 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 14,791 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 26,198 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 12,532 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,521 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 34,255 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 21,271 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,606 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,498 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: