Günün Tıraşı (SOTD)
Bugünkü tıraşımda Merkur 34C Heavy Duty, Rapira pembe- mavi jilet, Grooming Lounge Best Badger fırça ve Cella sabun kullandim.Tıraştan sonra da Clubman Pinaud kolonya sürdüm, üzerine de Cade krem. Rapirayı dün almıştım, gece ilk tıraşımda inanılmaz konforlu gelmişti, kullan-at yapacağım jiletimi buldum demiştim ama sabah inanılmaz tahriş yaşadım, gerçi bu kadar kısa aralıkla yapilan tıraş farklı bir jilet kullansaydım bile yine de sıkıntılı geçerdi, sakallarım uzamaıştı, sadece siyah görünen kökleri almak istemiştim, çene altında nokta nokta kanamalar oldu, ama Rapira'ya bir şans daha vereceğim..
Hepinize iyi tıraşlar..
http://gundem.milliyet.com.tr/bunu-39-yi...efault.htm
Benim fotoğraf dandik kalıyor resmen cep telefonuyla Big Grin

wbp201.jpg
Günaydın millet!

Sıcak duş sonrası 'Danger Mouse & Daniele Luppi - Rome' albümü eşliğinde,
T&H sandalwood kremi yüzde köpürttüm
Semogue 2000 iyice kırılmaya başladı, yumuşaklığı artıyor, şahane köpük yapıyor, memnunum.
Gillette slim adjustable ve astra sp ile 3 fasıl + rötuşlarla sinekkaydı tıraş oldu. 1-2 tane ufak kesik var ama dert değil. Kullandığımdan fazla köpüğü de lavabonun derinliklerine yolladım malesef..
Alum block sonrası T&H sandalwood kolonya ve ASB ile sonlandırdım.
Kahvem Davidoff fine aroma, kağıt filtrede.

Herkese keyifli pazarlar dilerim!

2qiuxog.jpg

Gecenin ilerleten saatlerinde eve girince tıraş da sabahın ilk saatlerine sarktı.
Sicak dusun ardindan 5 gunluk sakallar merkur 11C ile iki perdede tirpanlandi.
Tirasa eslik eden tabac tan fircada kalan kisim aftershave olarak kullanildi.
Tabac pahalı diyenler keske sabah keyfimi yaşasalardi.
Slim,permasharp,sir irisch moss.

Aftershave olarak soguk su yetti.

Gune guzel bir baslangic.

Arko moist
Temizel fırça
Wilkinson Classic
Astra yeşil
Ali bıyıklı şap.

Birde şöyle bir huy gelişti ne zaman bu forumu okusam traş olasım geliyor. Sabah 7 deşime akşam 7 de eşime traş oluyorum genelde Smile
Evet ilk defa çelik usturayla adam gibi tıraş olmayı başardım. zaten kaç kere denemiştim ki:d

Yine işkence ettiğim domuz kılı fırçamı bu kez MWF sabunla kullandım.
Tıraşa başlamadan önce usturayı iyice kayışladım ve yüzüme bolca kayısı yağı sürdüm. Düz çapraz ve ters şekilde 3 perdeyi tamaladım.

İnsanın kendi bileylediği usturayla tahrişsiz sinekkaydı olması kadar güzel bir tıraş duygusu yokmuş.

Bundan sonra beni de "usturacı" listesine yazabilirsiniz.Big Grin

Sıra ucuz ama güzel bir ustura bulma arayışına geldi.
Umarım bulurum....
(03/04/2012, Saat: 16:44)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet ilk defa çelik usturayla adam gibi tıraş olmayı başardım. zaten kaç kere denemiştim ki:d

Yine işkence ettiğim domuz kılı fırçamı bu kez MWF sabunla kullandım.
Tıraşa başlamadan önce usturayı iyice kayışladım ve yüzüme bolca kayısı yağı sürdüm. Düz çapraz ve ters şekilde 3 perdeyi tamaladım.

İnsanın kendi bileylediği usturayla tahrişsiz sinekkaydı olması kadar güzel bir tıraş duygusu yokmuş.

Bundan sonra beni de "usturacı" listesine yazabilirsiniz.Big Grin

Sıra ucuz ama güzel bir ustura bulma arayışına geldi.
Umarım bulurum....

saatler olsun usturacı kardesım Big Grin Ustura
Merkur 33C
Permasharp
Sir Irisch Moss
Yves Rocher Aftershave

Uzun zaman sonra ilk aldığım DE makine olan 33C'yi tekrar gün ışığına çıkardım Big Grin

Slim 2'nin mildlık ötesine alışınca yavaş hareket etmek zorunda kaldım tıraş olurken.Böylece ilk sefer 33C'yle yaptığım hatalarıda görmüş oldum.Koruma barınından ve makinenin tepesinden yararlandım jiletin değme açısını ayarlamak istediğimde.

Neyse sonuç olarak BBS bir tıraş ne tahriş ne başka bir şey.

Bu arada soğuk suyla alakalı bir deneyim oldu onu ilgili başlığa yazayım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,891 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,467 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,215 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,407 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,586 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,845 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,314 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,045 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: