Günün Tıraşı (SOTD)
(10/05/2012, Saat: 02:07)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıraşımı oldum bugün. sipariş ettiğim fırça daha gelmedi. ej de89l makinam, feather 7oclock, permasharp, astra yeşil ve rapira jilet vardı. fırça gelmeden başlamak istemiyordum. ama arko sabunda varken bir deneyeyim dedim. bayramdan beri tıraş olmamıştım. sadece tıraş makinesiyle kısaltıyordum. astra yeşili seçtim ilk sefer için uygun olur diye. eski, kılı kısa ve seyrek, sentetik fırçayla arkoyu sürdüm. köpüğü iyiydi ama çabuk kuruyor. neyse jileti taktım. korkudan iki parmakla tutuyorum makinayı bastırmayayım diye.Big Grin kesiyormu diye bir bakayım dedim. baktım kesiyor.Big Grin ilk perdeyi düz aldım bastırmadan. kesik çizik yok. ikinci kere köpük sürdüm. gene düz. elim alıştı açıyı bile değiştiriyorum bişey olmuyor. sonra dedim tersten alsam nasıl olur acaba. gerçi ilk başlayanlar için tavsiye edilmiyor. ama bir deneyeyim dedim. denedim, baktım sinekkaydıya az kalmış.Big Grin devam ettim. ve hayatımda ilk kez sinekkaydı tıraş oldum. elime tek bir sertlik bile gelmiyor.Big Grin ve yüzümü yıkadım, şapıda sürdüm, yanma filan hiç yok nerdeyse. yüzümü kuruttum, baktım hiç kızarıklık yok. bu işte bir yanlışlık olmalı diye düşünmeye başladım.Big Grin aradan bir saat geçti ne yanma ne kızarıklık, var. kesikte olmadı çok şükür. elimden geleni yaptım ama olmadıBig Grin kartuşlu kullanırken çene altım hep kızarır sivilce olurdu. ben bunda daha fazla olur diye korkuyordum ama hiç olmadı. makinanın kullanımı zor olur diye korkuyordum, ama hiçte zor değilmiş, kartuşluyla aynı rahatlıkta kullandım bile diyebilirim. sonuç olarak düzgün hazırlanmama ve ilkkez geleneksel tıraş olmama rağmen çok memnun kaldım. Saygılar

aramıza hoşgeldiniz, aman dikkat ikinci seferinde "nasılsa bişey olmaz" demeyin, geleneksel tıraş her seferinde aynı yüksek konsantrasyonu gerektirir.

tekrar tebrik ederim
memleket kurtulana kadar siyah
Hoşbulduk, çok teşekkürler arkadaşlar. Bundan sonrada dikkatli olacağım. Umarım tahriş olmamasının sebebi uzun zamandır tıraş olmama, değildir.
Frank Shaving Fırça
Arko Sabun
Merkur Progres
Crystal Jilet
Tobs Shaving Shop Aftershave.

İlk perdeyı 2,diğer perdeyi 3 ile aldım.Progressten oldukça memnunum.Gerek ağırlığı gerek malzeme kalitesi ile favorı makınam.
Arko sabunu uzun suredır kullanmıyordum.Kendısı yıne benı mahcup etmedı.
(10/05/2012, Saat: 02:07)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıraşımı oldum bugün. sipariş ettiğim fırça daha gelmedi. ej de89l makinam, feather 7oclock, permasharp, astra yeşil ve rapira jilet vardı. fırça gelmeden başlamak istemiyordum. ama arko sabunda varken bir deneyeyim dedim. bayramdan beri tıraş olmamıştım. sadece tıraş makinesiyle kısaltıyordum. astra yeşili seçtim ilk sefer için uygun olur diye. eski, kılı kısa ve seyrek, sentetik fırçayla arkoyu sürdüm. köpüğü iyiydi ama çabuk kuruyor. neyse jileti taktım. korkudan iki parmakla tutuyorum makinayı bastırmayayım diye.Big Grin kesiyormu diye bir bakayım dedim. baktım kesiyor.Big Grin ilk perdeyi düz aldım bastırmadan. kesik çizik yok. ikinci kere köpük sürdüm. gene düz. elim alıştı açıyı bile değiştiriyorum bişey olmuyor. sonra dedim tersten alsam nasıl olur acaba. gerçi ilk başlayanlar için tavsiye edilmiyor. ama bir deneyeyim dedim. denedim, baktım sinekkaydıya az kalmış.Big Grin devam ettim. ve hayatımda ilk kez sinekkaydı tıraş oldum. elime tek bir sertlik bile gelmiyor.Big Grin ve yüzümü yıkadım, şapıda sürdüm, yanma filan hiç yok nerdeyse. yüzümü kuruttum, baktım hiç kızarıklık yok. bu işte bir yanlışlık olmalı diye düşünmeye başladım.Big Grin aradan bir saat geçti ne yanma ne kızarıklık, var. kesikte olmadı çok şükür. elimden geleni yaptım ama olmadıBig Grin kartuşlu kullanırken çene altım hep kızarır sivilce olurdu. ben bunda daha fazla olur diye korkuyordum ama hiç olmadı. makinanın kullanımı zor olur diye korkuyordum, ama hiçte zor değilmiş, kartuşluyla aynı rahatlıkta kullandım bile diyebilirim. sonuç olarak düzgün hazırlanmama ve ilkkez geleneksel tıraş olmama rağmen çok memnun kaldım. Saygılar

Sanki forumun faydası olmuş. Big Grin
Sizin adınıza sevindim. Çok daha keyifli tıraşlar olmanız dileğiyle.
(12/05/2012, Saat: 01:26)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanki forumun faydası olmuş. Big Grin
Sizin adınıza sevindim. Çok daha keyifli tıraşlar olmanız dileğiyle.
Tabi çok faydası oldu. Okumadığım konu kalmadı nerdeyse. Birde sizin gibi değerli Abilerimiz sağolsunlar çok yardımcı oluyorlar. Birde çevremdeki herkes çok bıcaklı kullanıyor. Onlara geleneksel tıraşı neden tercih ettiğimi anlatmaya bile çekiniyorum. çünkü anlamayacaklarını biliyorum. babama ej ed89l yi bile 10 dolara aldım dedim pahalı dediBig Grin arko 1 lira astra 100 adet 10 lira sadece dedim. diğer sabunları jiletleri öğrense ne olur bilmiyorum.Big Grin son olarak 50 yıldır geleneksel tıraş olan dedem bile çok bıçaklıya geçmişHuh
Saygılar. Hayırlı tıraşlar.
Benim büyükbabamda geleneksel tıraştan vazgeçti de onun Superspeed'ini almıştım Smile Şöyle düşünmek gerekiyor yaşlanıyorlar ve geleneksel tıraş biraz zahmetli ve kontrollü eller gerekiyor. Yaşlıların el koordinasyonu eskisi gibi olamıyor haliyle. Dedemi hatırlarım vefat etmeden önce 2-3 bıçaklı ürünler kullanırdı ama 60'ının sonlarına kadar çelik ustura ile tıraş oluyor ve ben daha o zamanlar çok ufaktım onun usturayı bileyişini tıraş oluşunu izlediğimi hatırlıyorum. Tabi eller hafiften titremeye başlayınca bırakmıştı. E düşünün ufacık bir jileti dahi yerleştirirken parmakları kesilse yazık bırakmaları bence biraz normal. Büyük ihtimal o günleri görürsek bizde bırakırız Smile
Taylor Avocado
Gillette Slim 3
Permasharp
Yves Rocher AS

Sonuç harika Smile
Merhaba,

TBS Maca Root Tıraş Kremi
Morris & Forndran L7 Tıraş Fırçası
Fatip ve Asco jilet
TBS Maca Root Razor Relief Aftershave Balm

5tms9.jpg

Herkese iyi günler!
DE89
Timor
Geo F Trumper's Coconut oil shaving cream
TGN 20 mm Silvertip Grade A

Timor ve trumper's ile 4. tıraş sonuç hala ilk seferki gibi mükemmel. Bakalım jilet daha ne kadar dayanacak. Aftershave özellikle kullanmadım. hidistancevizi yağı cildi kurutur diyorlardı, hafif kuruluk hissediyorum ama korkulacak seviyede değil.
ej de89l
fs 2.4
arko sabun
permasharp
ikinci tıraşım. bu seferde tahriş olmadı. ve sinekkaydı tıraş oldum. tek sorun arkonun çok çabuk kuruması oldu. Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,594 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,201 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,285 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,771 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: