Günün Tıraşı (SOTD)
Maşallah, yıllarca yetecek tıraş malzemeniz oldu, hayırlı olsun, dönüşü olmayan bir yola girdiniz, tedavisi olmayan hastalık bulaştı size de, giderek derinlere ilerliyor, dikkat edin. Big GrinBig GrinBig Grin
Wilkinson Sword normal krem
yerli domuz fırça
edwin Jagger de89
rapira stainless
lucky tiger aspen aftershave

Çok hızlı bir 3 perde tıraş oldum. Ej89 yine jiletli makinelerin rolls Royce' u olduğunu açıkça gösterdi. Gillette aristocrat'ta dahi böyle bir konfor yok. Tereyağı gibi akıyor. Rapira her ne kadar çok çok konforlu tıraş versede, ortanın az üzeri keskinlikte olduğundan daha ziyade merkur progress gibi giriş seviyesi agresif makinelerde daha yakın sonuçlar veriyor. Ej ile aynı yerden bir iki kez geçmek gerekiyor sinek kaydı için. Ejye permasharp, feather gibi jiletler daha iyi yakışıyor. Neyse 3 perde sonucu sinekkaydı, pürüzsüz bir yüzey. Tıraş konforu çok çok yüksek. Aftershave süper. Çok tatlı bir tıraş oldu.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
+1
diyeceğim diyemiyordum siz dediniz oldu... yanlış hissetmemişim... Big Grin
(11/07/2012, Saat: 23:24)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson Sword normal krem
yerli domuz fırça
edwin Jagger de89
rapira stainless
lucky tiger aspen aftershave

Çok hızlı bir 3 perde tıraş oldum. Ej89 yine jiletli makinelerin rolls Royce' u olduğunu açıkça gösterdi. Gillette aristocrat'ta dahi böyle bir konfor yok. Tereyağı gibi akıyor. Rapira her ne kadar çok çok konforlu tıraş versede, ortanın az üzeri keskinlikte olduğundan daha ziyade merkur progress gibi giriş seviyesi agresif makinelerde daha yakın sonuçlar veriyor. Ej ile aynı yerden bir iki kez geçmek gerekiyor sinek kaydı için. Ejye permasharp, feather gibi jiletler daha iyi yakışıyor. Neyse 3 perde sonucu sinekkaydı, pürüzsüz bir yüzey. Tıraş konforu çok çok yüksek. Aftershave süper. Çok tatlı bir tıraş oldu.
FS Finest
Proraso Sabun
Mühle R89
Shark
IHA
Proraso Aftershave Splash

2 perdede konforlu bir tıraş oldu.
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
Merkur 37C Slant
Astra Super Platinum
Proraso Menthol
FS Finest
Osma Alum Block
Yves Rocher Aftershave Balm

2 perdelik tatmin seviyesi yüksek, pürüzsüz bir tıraş.
gillette super speed flare Z3 tarih kodu
albay conk amber
feather hi - stainless 4.tıraşı
4 günlük sakallara 4 perde flare seansı
tıraşdan sonra rebul mandarin kolonya

flare çok dengeli bir alet Smile sapın dengeli uzunluğu hassas kafa kontrolu sağlıyor , slim ve r89 a rakip olacak bir alet ince ve kısa sapı üstelik tto kafasıyla 20 dolara Cool

SANY1325.jpg
10 gundur yıllık ızınde olduğumdan tıraş olmuyordum.Bugun
Tıraşımı oldum.
Merkur Progress ve DE 89 'u aynı tıraşta Permasharp jıletle kullandım.Taylor Avacado krem, FS fırça ıle guzelce kopurtuldu.Sadece ılk perdede sıcak su kullandım.3 perdede,sınek kaydına ulaştım.Progress ayarını 3 te tuttum.Enson perdede tersten aldım.Tıraştan sonra Şap surdum.
Tıraş sonrası yumusaklığı ozlemısım.Ancak hergun tıraş olduğumdan,uzun sure sonra tıraş oldugumda ulaştığım,yumusaklıga gunluk tıraşta ulaşamıyorum.Saygılar,sevgiler.....
(19/07/2012, Saat: 00:23)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 gundur yıllık ızınde olduğumdan tıraş olmuyordum.Bugun
Tıraşımı oldum.
Merkur Progress ve DE 89 'u aynı tıraşta Permasharp jıletle kullandım.Taylor Avacado krem, FS fırça ıle guzelce kopurtuldu.Sadece ılk perdede sıcak su kullandım.3 perdede,sınek kaydına ulaştım.Progress ayarını 3 te tuttum.Enson perdede tersten aldım.Tıraştan sonra Şap surdum.
Tıraş sonrası yumusaklığı ozlemısım.Ancak hergun tıraş olduğumdan,uzun sure sonra tıraş oldugumda ulaştığım,yumusaklıga gunluk tıraşta ulaşamıyorum.Saygılar,sevgiler.....

progress ve 89 u karşılaştırmada sizin yorumunuz nasıl ?
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(19/07/2012, Saat: 00:23)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 gundur yıllık ızınde olduğumdan tıraş olmuyordum.Bugun
Tıraşımı oldum.

Bu çok doğal ve herkes için geçerli bir durum komşum. Çünkü ne kadar özenerek cildimizi ve sakalımızı hazırlasak, ne kadar dikkatle ve iyi ekipmanla tıraşımızı olsak da tıraş olmak sonuçta cildimizi travmatize eden bir olay. Tıraşta sakallar olduğu kadar cildin en üst katmanındaki deri kalıntıları ve jiletine/tekniğe göre biraz da canlı deri de kesiliyor. Dolayısıyla cilt düzenli tıraş olundukca biraz pütürlü sert hale geliyor. Keza sakallar da düzenli kesildikçe biraz daha dirençli olmaya çalışıp sertleşiyorlar.

Ne zamanki tıraşa 2-3 günden fazla ara veriyoruz cilt iyileşip kendine geliyor, sakallar da bakıyorlar kesilmiyorlar, kendilerini salıp yumuşuyorlar, sonra habersizce çat diye kesip maymun ediyoruz gene. Smile

O yüzden her gün düzenli tıraş oluyorsanız 2 haftada bir 2-3 gün ya da 2 ayda bir 1 hafta kadar tıraş olmadan cildi ve sakalları dinlendirmek çok faydalı. Ha ben kesintisiz her gün tıraş olacağım deniliyorsa o zaman kibar karakterli bir ustura ile yakın tıraşa odaklanmadan uzun çekişler halinde sadece tek perde tıraş ile uzun vadede her gün tıraşta yumuşaklık korunmuş olur.

Bazı zamanlar vücutta testosteron artışı fazla oluyor: Düzenli de sakalınızı kesiyorsanız en iyi tıraş öncesi hazırlık ve en iyi ekipmanla bile sakallarınızı istediğiniz gibi rahatça kesmediğinizi görürsünüz, işte o zamanlarda yüzünüz biraz dinlenmeye ihtiyacı olduğunun sinyalini vermektedir.

Cumadan tıraş olmayın, pazartesi sabahına kadar dinlendirin, pazartesi tıraşınızın çok daha rahat geçtiğini göreceksiniz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Mikrodalga'da ısıtılmış ıslak havlu
Merkur Progress
Astra Super Platinium
Proraso Tıraş Öncesi Krem (Hassas Ciltler için)
Proraso Tıraş Sabunu (Hassas Ciltler için)
Omega Domuz Kılı Fırça
Yves Rocher AS Balm

Özellikle Proraso Tıraş Öncesi krem sayesinde çok ferah bir tıraş oldu. Mentolü çok serinletici.
Ayrıca ıslak havluyu yüksek ayarda mikrodalgada 20 saniyede son derece sıcak hale getirebiliyorsunuz. Hızlı tıraş öncesi hazırlığı için bence iyi yöntem.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,643 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,436 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,203 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,325 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,791 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,237 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: