Günün Tıraşı (SOTD)
(08/08/2012, Saat: 00:42)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Slim 9
Mavi rapira
Proraso
Semogue 1305

Mavi rapira ile futurda cok guzel sonuc aliyorken slimde 9da denemek istedim slimin tutusu fatboydan daha cok hosuma gitti ince ve biraz daha uzun. Mavi rapirayi buyuk ihtimal nebioglundan aldim ancak bunca zaman bir sorun yasamamisken bu urunle bu sefer kabundan bir cikardimki ne goreyim seffaf koruma kagidi yok ve kendi esas mavili kagidi cok ama cok kalindi neyse sahtesine denk geldik deyip birde bunu goreyim diyerek alete taktim ve yanaklarimi sahane bir sekilde guzel aldi ancak boynumun altini futur kadar iyi alamadi. Belki rapira sahte belkide futur slim farki yuzunden bunu bilebilmek icin de yarin futur ile deneyecegim. Ayrica proraso ile sadece tek perde tiras olabildim ikinci perdeye kopugu yetmedi cok sasirdim biraz cimri davranmis olabilirim ama ilk perde icin cok guzel kopuk elde etmistim ikinci perdeyi de cikarmasi gerekirdi bunu elde edemeyince biraz sogudum yarin bonkor davranip ne olacagini gormek istiyorum ancak arko ice mint ile arasinda bariz fark var yine de ice mint beni tatmin ediyor proraso boyle olmaya devam ederse gozumden dusebilir. Cella favorim olmaya devam ediyor suan...

Futur, slim, hatta diğer çoğu makineye göre kesme konusunda çok daha efektif bir tasarıma sahip. Bu yüzden boynunun altını daha temiz alması normal. Proraso ile tek perde köpük yapmış olman da, eğer fırçan çok yeni dğeilse fırçayı çok az yüklemenden. Biraz daha uzun süre besel fırçayı merak etme bitmez hemen krem/sabun. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(08/08/2012, Saat: 01:09)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/08/2012, Saat: 00:42)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Slim 9
Mavi rapira
Proraso
Semogue 1305

Mavi rapira ile futurda cok guzel sonuc aliyorken slimde 9da denemek istedim slimin tutusu fatboydan daha cok hosuma gitti ince ve biraz daha uzun. Mavi rapirayi buyuk ihtimal nebioglundan aldim ancak bunca zaman bir sorun yasamamisken bu urunle bu sefer kabundan bir cikardimki ne goreyim seffaf koruma kagidi yok ve kendi esas mavili kagidi cok ama cok kalindi neyse sahtesine denk geldik deyip birde bunu goreyim diyerek alete taktim ve yanaklarimi sahane bir sekilde guzel aldi ancak boynumun altini futur kadar iyi alamadi. Belki rapira sahte belkide futur slim farki yuzunden bunu bilebilmek icin de yarin futur ile deneyecegim. Ayrica proraso ile sadece tek perde tiras olabildim ikinci perdeye kopugu yetmedi cok sasirdim biraz cimri davranmis olabilirim ama ilk perde icin cok guzel kopuk elde etmistim ikinci perdeyi de cikarmasi gerekirdi bunu elde edemeyince biraz sogudum yarin bonkor davranip ne olacagini gormek istiyorum ancak arko ice mint ile arasinda bariz fark var yine de ice mint beni tatmin ediyor proraso boyle olmaya devam ederse gozumden dusebilir. Cella favorim olmaya devam ediyor suan...

Futur, slim, hatta diğer çoğu makineye göre kesme konusunda çok daha efektif bir tasarıma sahip. Bu yüzden boynunun altını daha temiz alması normal. Proraso ile tek perde köpük yapmış olman da, eğer fırçan çok yeni dğeilse fırçayı çok az yüklemenden. Biraz daha uzun süre besel fırçayı merak etme bitmez hemen krem/sabun. Smile

Futurdan cok memnunum hocam jileti tutusu nedeniyle cok begeniyorum koruma bari sanki islevsiz gibi duruyor ve agresifligi rapira ile uyumu nedeniyle gunluk aletime donusmustu bu seferlik slimi denemek istedim ama gillette'in koruma barlari hosuma gitmiyor artik gun gectikce yinede her urunden bir tane sahip olarak gillette koleksiyonunu kapayacagim bu gidisle Smile proraso icinse Azubel dostum sag olsun denemem icin biraz yolladi da denemis bulundum mentol cok hos cocukken hasta oldugumda viks surerdi annem gogsume onun gibi tabiki hafifiydi ama benzer sekilde cagrisim yaptirdi biraz daha yukleneyim bu sefer almak istiyorum bir kutu ama memnun kalmaliyim cella da oldugum gibi Smile
Ah Emir, Prorasoyu nasıl beğenmezsin Smile
Şu sıcak yaz günlerinde soğuk limonata ile beraber en çok aradığım şey. Akşam speick deneyeceğim ama elim prorasodan başkasına zor gidiyor. Sana tavsiyem acıma prorasoya, deli gibi yüklen. Tıraştan bir süre önce sabunu ısla (üzerinde 1-2 çay kaşığı su bırakarak). fırçanı da öyle...kademe kademe olarak en az iki seferde yükle. köpürtme tası kullan ve her kademede yüklediğin sabunun bir miktarını kaba sıyır. sabun yüklerken, sabunu yumuşatmak için sabunun üzerinde bıraktığın suyu (1-2 çay kaşığı kadar olacak zaten) köpürtme tasında kullan, gerekmedikçe çeşmeden alma. köpük üzerinde de biraz çalış.
Bu sefer olur diye düşünüyorum.
Saygılar
Cimri davrandim hocam farkindayim ama ilk perdemin kopugu guzel olmasina ragmen performansina tav olmadim birazdan tekrar tiras olup bakacagim dediginiz gibi acima yok bu sefer Smile fircayi suda bekleyiyorum suya doyuyor oyle krem sikiyordum nedense bu yontemi yeni kesfettim! Daha once boyle yapilmasi soylenmesine ragmen yapmiyordum ve kremlerden de bu yuzden performans alamayinca hosuma gitmemislerdi suan krem ariyorum Smile deneyecegim hocam soylediklerinizi kopurtme tasi sevmiyorum ama prorasonun espirisi buysa kullanacagim mecbur Smile tesekkur ederim
FS Finest 23mm
Speick Sabun
EJ Chatsworth
Shark
Speick Aftershave Splash

Sabun yorumu papazeriği dostumuzun konusunda. İyi bir gün geçirmeniz dileği ile Smile
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
o zaman linkinizi de verelim :
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...2#pid22662
Big Grin
Arkadaşlar imkanı olanlar tıraşlarını videoya çekseler ya youtube'da bizim de bir database'imiz olsa.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Merkur 37C Slant
Omega 28 mm Pure Bristle
Astra super platinum
Tabac Sabun
Skin Bracer After Shave

Bugün ilk defa denemiş olduğum Merkur 37C, bana, Mühle R89 ve Merkur 34C' den çok daha fazla keyif verdi. 3 perde tıraş sonucu kaymak gibi bir cilt, tahrişsiz bir surat ile keyifli bir şekilde günüme devam ettim. Astra, 37C ve Tabac üçlüsü beni bugün fazlasıyla tatmin etti. Arkasından Mennen açıkçası bal kaymak oldu diyebilirim.
Atatürkçü bir neslin çocuklarıyız biz...
Gillette Aristocrat No16
FS Chubby
Astra
Cella

Aristocratin elde uyandirdigi his cok guzel tiras aninda da devam etti bu. Chubby ile cellayi ilk kez bulusturdum guzel ikili oldular astra ile aristocrat guzel tiras ettiler beni. Cevrede ne kadar tiras ile alakali urun varsa hepsini kaldirdim ve artik sadece bu aletler var bundan sonra her gunun tirasi bu olacak Smile
(11/08/2012, Saat: 22:41)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Aristocrat No16
FS Chubby
Astra
Cella

Aristocratin elde uyandirdigi his cok guzel tiras aninda da devam etti bu. Chubby ile cellayi ilk kez bulusturdum guzel ikili oldular astra ile aristocrat guzel tiras ettiler beni. Cevrede ne kadar tiras ile alakali urun varsa hepsini kaldirdim ve artik sadece bu aletler var bundan sonra her gunun tirasi bu olacak Smile

iyi gunlerde kullanin hocam
hayirli olsun

open comb silver aristocratla kiyaslarsaniz nasil buldunuz
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,597 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,289 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,776 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,214 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: