Günün Tıraşı (SOTD)
(14/08/2012, Saat: 16:27)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/08/2012, Saat: 16:17)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili mancho paşabahçe iğdenin kokusunu biraz açar mısın? Bildiğimiz iğde kokusunu ne kadar veriyor?

Ben sürdükten sonra kendimi direk ağaç gibi hissediyorum ve kuşların tepeme tünemesinden korkuyorum Tongue

Şaka bir yana, koku gerçeğe çok yakın. Paşabahçe mağazalarında denemeniz için açık birer örneği oluyor genelde, bir denemenizi hararetle tavsiye ederim sevgili Zorba58 dostum.

Deneyeceğim sağolun mancho
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Sanguine Coolcut 4
FS 24 mm
Tabac sabun
Perma sharp jilet
Bebak acıbadem kremi

İlk ustura deneyimim oldu, pişman değilim Big Grin Biraz uzun süren ve çene bölgesinin beni çok zorladığı ama bunlara rağmen keyifli bir deneyimdi.
Tıraş sonrası bebak krem ile cildi yatıştırmaya uğraşıyorum.
Her gün işe gitmeden yapabileceğim birşey değil ama hafta sonu keyif için ara ara yine olurum.
Bu arada o kadar korkacak birşeyi yokmuş usturanın, dikkat ve el alışkanlığı önemli anladığım kadarıyla. Ben ufak bir çizikle hallettim Big Grin
(14/08/2012, Saat: 18:06)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanguine Coolcut 4
FS 24 mm
Tabac sabun
Perma sharp jilet
Bebak acıbadem kremi

İlk ustura deneyimim oldu, pişman değilim Big Grin Biraz uzun süren ve çene bölgesinin beni çok zorladığı ama bunlara rağmen keyifli bir deneyimdi.
Her gün işe gitmeden yapabileceğim birşey değil ama hafta sonu keyif için ara ara yine olurum.
Bu arada o kadar korkacak birşeyi yokmuş usturanın, dikkat ve el alışkanlığı önemli anladığım kadarıyla. Ben ufak bir çizikle hallettim Big Grin
bende tiras aleti olarak sadece usturalar kaldi. tiras olmak icin baska secenegim yok. tek perde tum asamalariyla 5 dakikadan kisa suruyor. optimum tiras seklini bulunca el otomatiklesiyor. gozum kapali bile olurumSmile bu arada cok uzun suredir celik usturayla en ufak bir cizik bile atmadim sanirim.
ustura gelsin bende bir tıraş denemesi yapacağım Blush
bu arada kan grubum 0 rh +
hani bana lazım falan olur Confused

(14/08/2012, Saat: 18:06)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanguine Coolcut 4
FS 24 mm
Tabac sabun
Perma sharp jilet
Bebak acıbadem kremi

Arko-derby-kayısı yağı karışımım
jaguar marka domuz kılı fırçam
schick jilet tutucum
shark super chrome jilet(2. kullanım)
rebul hassas ciltler için aftershave kolonya

bol köpüklü mis gibi bir tıraştı.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Selamlar
Merkur Futur Satin
Persona Mavi
Speick Stick
Victoira Pure Badger Firca
Loreal Expert After Shave Balm
Kapanista Kenzo Homme
Hasarsiz ve rahat bir tiras olduSmile
EJ DE89 Barley
FS 24 mm Finest
Rapira Jilet
Valobra Badem Aromalı Sabun
Arko Sensitive Tıraş Sonrası Krem

Nadasa bıraktığım sakallarımı dün akşam tıraş ettim. Ederken de farklılık olsun diye epeydir bekleyen Valobra sabunu kullandım. Proraso gibi kolayca köpürüyor ama rakibi olarak kıyaslayacağım Cella'ya göre performansı düşük. Kokusu da Cella'nın yanında sönük kalıyor. Meraktan denenebilinecek ama rotasyon içinde eksikliği hissedilmeyecek bir sabun.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
FS Finest 23mm
Speick Sabun
EJ Chatsworth
Gilette GOAL (1)
Speick Aftershave Splash

Her ne kadar uzun zamandır Proraso yu tercih etsemde bugün speick bazlı tıraş oldum. Keyifli, güzel ve değişikti ama Proraso nun yeri sıcaklarda bir başka..
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
Victoria Pure Badger( zaten şuan ki tek firçam)
Toobs St.James krem
Merkur Futur
Persona Blue
Zirh Erase Tonic
Loreal Expert Men Balsam

Futur 3'te ilk perde 5'te ikinci perde, Boyun alti batikli ve tahrişli Sad
Boyun altimda 45 farkli yone cikan sakallar ne zaman ihya olucak merak ediyorum, bikkinlik geldi Confused
Biraz surati dinlendirip Ej89 Perma ikilisiyle dalicam, Gene okumazsa Slant veya Open Comb'a gecis yapicam.
acil iş değil sakal tıraşı
futur 3.ayar agresif değilmi ?
acele yokIdea
forumda psycho üstadın açtığı xtg atg wtg konusu var,orayı güzelce okuyun
personna ve perma çok farklı jiletlerdir,bir jileti tam tanıyıp,diğerine geçin
futuru daha sonra kullanmak üzere kaldırın 89 la devam Idea

(24/08/2012, Saat: 02:47)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Victoria Pure Badger( zaten şuan ki tek firçam)
Toobs St.James krem
Merkur Futur
Persona Blue
Zirh Erase Tonic
Loreal Expert Men Balsam

Futur 3'te ilk perde 5'te ikinci perde, Boyun alti batikli ve tahrişli Sad
Boyun altimda 45 farkli yone cikan sakallar ne zaman ihya olucak merak ediyorum, bikkinlik geldi Confused
Biraz surati dinlendirip Ej89 Perma ikilisiyle dalicam, Gene okumazsa Slant veya Open Comb'a gecis yapicam.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,620 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,306 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,783 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,224 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: