Günün Tıraşı (SOTD)
Arkadaşlar bir jiletin keskinliğini esas olarak boyun bölgesindeki sakalları tahrişsiz almasıyla ölçemez miyiz? Mesela feather ve Bolzano ilk iki traşta bu konuda mükemmel görünüyorlar
Bugünün tıraşı:

Semogue owners club
Martin amca kokolin sabun
Sanguine coolcut+taze bolzano
şap
loccitane balzam

3 perde olarak oldum. Sabunu kasede köpürtmekte zorluk yaşayınca yüzde devam ettim. Kayganlığından çok memnun kaldım. Sıfır baskı dediğimiz tıraşı oldum. Sonuç yakın ve tahrişsiz gayet güzel bir tıraş oldu.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
R89+martin amca kakolin+astra yeşil+omega

Bugün ilk defa astra yeşili denedim. Gayet memnun kaldım 2 perde tahrişsiz ve konforlu bir traş. Gerçi cep telefonu denen meret tıraş keyfimi mahvetti ama yine de güzeldi. Tongue

astrayı 2 defadan fazla kullanmayı düşünmüyorum. Aslında ihtilaf üstatın yaptığı gibi her jileti 2 defada atmak belki bize en konforlu tıraşları yaşatacak ama seven oclock mavi ile 4 traş cok rahat olmuştum.

Sert sakallarda Astra yeşil ile en çok ne kadar tıraş olunuyorDodgy
Bugün bende;
Arko ice mint
Edwin Jagger 89L
Jaguar fırça

4 perde tıraş oldum. Astranın 4. tıraşıydı baya bir köreldigini hissettim. Ancak yüzümü birazcık kazımama ragmen yine orta derecede tahrişli bir tıraş oldu. Benim sakallarımın gittikçe sertleştigini hissediyorum. 4 tıraşta pert Astra
Katılma tarihi: 2011
(03/09/2012, Saat: 19:58)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89+martin amca kakolin+astra yeşil+omega

Bugün ilk defa astra yeşili denedim. Gayet memnun kaldım 2 perde tahrişsiz ve konforlu bir traş. Gerçi cep telefonu denen meret tıraş keyfimi mahvetti ama yine de güzeldi. Tongue

astrayı 2 defadan fazla kullanmayı düşünmüyorum. Aslında ihtilaf üstatın yaptığı gibi her jileti 2 defada atmak belki bize en konforlu tıraşları yaşatacak ama seven oclock mavi ile 4 traş cok rahat olmuştum.

Sert sakallarda Astra yeşil ile en çok ne kadar tıraş olunuyorDodgy

Üstadım 9 tl fiyatı her an bulunması ile astra favorim
Sert sakalda astra 3 yapar 4 olmayabilir
2 defa kullanım en iyisi ilk kullanımda jilet kaplaması açılıyor , ikinci kullanım da keskin oluyor 3. kullanım belki Wink
Semogue owners club
martin amca no:2
Gem G bar
Gem ptfe jilet
dior fahrenheit balzam

3 perde konforlu bir tıraş oldum. Bu seferki sabun öncekinden daha kolay köpürüp kıvamlı hale geldi. Nemlendirme bir tırnak daha iyi, kayganlık hemen hemen aynı. Genel olarak beğendim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Merkur Progress
Rapira Beyaz
FS Chubby
MWF

Porsuk'tan aldığım merkur progress'in ayar mekanızmasını biraz uğraştıktan sonra düzelttim lakin futura vs alıştıktan sonra baya mild geldi Smile önce 3te oldum fena değildi 1'ini denedim hiç bana göre değildi takasta kullandığım progress'imle de 1. ayarda tıraş olamıyordum keza bununla da olamadım. 3,4,5 beni anca paklıyor.Ama aleti özlemişim burdan porsuk'a tekrar teşekkür ederim.

Rapira beyazı deniyorum fena jilet değil ama benim cildime astra yeşil daha iyi gidiyor sanırım. Astra yeşil beni tek perdede bitirirken rapira beyaz ile ilk perdeden sonra sakallarım artıyor ikinci üçüncü perdede bunları giderebiliyorum ancak astra yeşille tek perdede pek sakal kalmıyor. 2-3 perde tıraş olacaksam yapıştırıcısı olmadığı için rapirayı tercih edebilirim.

MWF için ise martin amcaya teşekkür ederek başlamak isterim sayesinde güzel bir sabunum oldu. Kokusu koyun ise bu koyun baya steril ortamlarda yetişmiş demektir çünkü kurban bayramlarında kendi pisliği ile birlikte aynı ortamda bulunan koyunlardan gelen koku ile (öyle bir ortamda ne kadar koyun kokusu alınır aşikar) uzaktan yakından alakası yok daha ziyade kahvaltılık birşey ama cella gibi ağzınızı sulandırmıyor yemek için kendine özgü bir kokusu var anlatılmaz yaşanır Smile her sabunumda olduğu gibi 10 saniye kadar fs chubby'ye sabunu yükleyip yüzümde köpürtmeye başladım. sakalım 2-3 günlüktü sanırım bu yüzden bir proraso kadar köpürmedi ilk seferde ama bir iki dakika sonra dolgun bir köpük aldım. koruyuculuk gerçekten güzel ama cella'nında koruyuculuğunun iyi olduğunu göz önünde bulundurursak cella varken bir daha mwf almam sanırım cella koruyuculuk-nemlendiricilik-koku olarak gerçekten benim gönlümde birinci sırada.

ilerleyen günlerde kontrol grubu olarak jilet ve aleti, deney grubu olarak sabunu deneyeceğim. bakalım ilerleyen günlerde izlenimlerim neler olacak Smile
(04/09/2012, Saat: 11:58)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress
Rapira Beyaz
FS Chubby
MWF

Porsuk'tan aldığım merkur progress'in ayar mekanızmasını biraz uğraştıktan sonra düzelttim lakin futura vs alıştıktan sonra baya mild geldi Smile önce 3te oldum fena değildi 1'ini denedim hiç bana göre değildi takasta kullandığım progress'imle de 1. ayarda tıraş olamıyordum keza bununla da olamadım. 3,4,5 beni anca paklıyor.Ama aleti özlemişim burdan porsuk'a tekrar teşekkür ederim.

Rapira beyazı deniyorum fena jilet değil ama benim cildime astra yeşil daha iyi gidiyor sanırım. Astra yeşil beni tek perdede bitirirken rapira beyaz ile ilk perdeden sonra sakallarım artıyor ikinci üçüncü perdede bunları giderebiliyorum ancak astra yeşille tek perdede pek sakal kalmıyor. 2-3 perde tıraş olacaksam yapıştırıcısı olmadığı için rapirayı tercih edebilirim.

MWF için ise martin amcaya teşekkür ederek başlamak isterim sayesinde güzel bir sabunum oldu. Kokusu koyun ise bu koyun baya steril ortamlarda yetişmiş demektir çünkü kurban bayramlarında kendi pisliği ile birlikte aynı ortamda bulunan koyunlardan gelen koku ile (öyle bir ortamda ne kadar koyun kokusu alınır aşikar) uzaktan yakından alakası yok daha ziyade kahvaltılık birşey ama cella gibi ağzınızı sulandırmıyor yemek için kendine özgü bir kokusu var anlatılmaz yaşanır Smile her sabunumda olduğu gibi 10 saniye kadar fs chubby'ye sabunu yükleyip yüzümde köpürtmeye başladım. sakalım 2-3 günlüktü sanırım bu yüzden bir proraso kadar köpürmedi ilk seferde ama bir iki dakika sonra dolgun bir köpük aldım. koruyuculuk gerçekten güzel ama cella'nında koruyuculuğunun iyi olduğunu göz önünde bulundurursak cella varken bir daha mwf almam sanırım cella koruyuculuk-nemlendiricilik-koku olarak gerçekten benim gönlümde birinci sırada.

ilerleyen günlerde kontrol grubu olarak jilet ve aleti, deney grubu olarak sabunu deneyeceğim. bakalım ilerleyen günlerde izlenimlerim neler olacak Smile

Emir üstadım sakallarımız sert değil cildinizde acik renk hassas agresif alet tercihinizi anlamadım
Deney grubu kontrol grubu vs nedir
rapira jilet
slim 6. kademe
lider fırça
l'occitane tıraş sabunu
iha şap
aspirinli limon kolonyası

uzun zamandır ilk kez usturalarıma sırtımı döndüm, malum uçaklarda sorun çıkabilir diye yanıma alamayacağım, elim alışsın şu tıraş makinesine diye bu kombinasyonu deneyeyim dedim, ne bu yav, çok kolay tıraşmış, ama korkarım ustura zevkinden çok uzak, güne başlarken daha ayinsel bir tıraş seansına alışmışım.
sonuç: her geleneksel tıraşın verdiği gibi güzel tıraş, minimal tahriş
memleket kurtulana kadar siyah
(04/09/2012, Saat: 12:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/09/2012, Saat: 11:58)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress
Rapira Beyaz
FS Chubby
MWF

Emir üstadım sakallarımız sert değil cildinizde acik renk hassas agresif alet tercihinizi anlamadım
Deney grubu kontrol grubu vs nedir

hocam agresif aletleri seviyorum cildim çok yorulmuyor futurla aralıksız uzun bir süre tıraş oldum sorun etmedi cildimde. kontrol grubu olarak aslında belkide yanlış bir terim oldu ama alet ve jilet'i sabit tutup sabunu değiştirerek beni nasıl tıraş ettiklerini kontrol etmek istiyordum. aslında kontrol gurubu olarak ilk tıraşı ele almak lazım bundan elde ettiğim sonucu bir sonraki tıraşımda değiştirdiğim öğelerle aldığım neticeyi karşılaştırmam lazım. Soru olarak "Mwf sabunun cilde pozitif etkisi var mıdır?"ı ele alıp kontrol grubu olarak her zaman olunan tıraş elemanlarını bir araya getirip sonucu not etmek ve daha sonra mwf'li deney grubu ile tıraş olup cilddeki sonuçlarını not ederek iki sonucu karşılaştırmak gerekir. böyle açıklayınca karmaşık oldu ama kontrol-deney grubu deyince de bana kolay gelmişti Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,902 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,467 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,218 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,409 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,587 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,845 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,316 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,046 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: