Günün Tıraşı (SOTD)
Bu sakallara en iyi R41 giderdi Smile
(09/12/2012, Saat: 18:06)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok bastırmamak birinci kural Smile
Bastırmamaya çalıştım ama bastırmadan bastırmamayı öğrenemezmiş insan Smile

(09/12/2012, Saat: 18:07)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Suhulet kardeşim;En kısa zamanda DE makine yelpazenin genişlemesini (toryum,zinkoryum,platinyum,rodyum vs.) can'ı gönülden dilerim.Yakışır sana.Cool
Teşekkür ederim üstad. Tadını bir kere aldıktan sonra geri dönüş yok Smile

(09/12/2012, Saat: 18:57)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sakallara en iyi R41 giderdi Smile
Bir agresif makine kesin edinmem lazım. Elektrikli makine mahvetti beni. Tıkandı, çok fazla çekme yaptı bir daha elime almam o makineyi çok sancılı oldu.

Böyle bir zevk yok hakikaten. Köpük hazırlamaktan tutun şapı sürmek makineye jileti takmak hepsi çok zevkliydi. 2 perde oldum tıraşı. Boyun kısmını ikinci perdede tersten aldım. Diğer kısımları ikinci perdede yer yer düz yer yer çapraz aldım. Çene ve dudak altını tersten alır gibi oldum. Tahriş çok bıçaklılara göre az oldu. Elime yukarıdan aşağı sakal gelmiyor ama yine yakın sayılmaz tıraşım. Başlangıç için normaldir dedim bıraktım. Musgo real ın kokusu ve kıvamı yüzünden az daha bir perde daha tıraş olacaktım Smile T

1.5 yıldır ya top sakal vardı ya komple sakal şu an çok garip hissediyorum. Elim sürekli çenemde Smile

Sonuç: Sakallarımın uzamasını bekliyorum Big Grin
sıhhıatler olsun Smile 1-2 günde alışılıp birdaha bıraklamıyor buda alışkanlık yapıcı birşey Big Grin bende eski top sakalılardandım Big Grin
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Lush Ocean Salt Face Scrub
Mühle R89
Astra Superior Platinum
Omega 80005
Proraso Okaliptüs-Mentol Eski Formül Sabun
L'Occitane Cade Aftershave Balsam

Önce sıcak bir duş aldım, ardından Lush'tan denemek için "sample" olarak aldığım "Ocean Salt" yüz peeling'ini uyguladım. Güzel, tahrişsiz, boynumun sadece bir yerinde noktasal kanamalı (sivilce vardı sanırım) bir tıraştı.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
-Fatip makine
-Ladas jilet
-Arko-derby karışım sabunum
-Domuz fırça
-Babamdan aldığım eski tıraş tası

Her zamanki gibi tek perde 2 günde 1 olduğum iş tıraşımı oldum.
Ladas hoşuma gitmedi yani tarif edemeyebilirim ya da klişe şeyler söyleyebilirim kısacası olmadı Ladasla.

Bu arada yeri burası mıdır bilmem ama bir şey soracağım dostlar. Bazen yorumlarda görüyorum "Fırça cildi inceltir" gibi ifadeler. Ben geleneksle tıraşa başladıgımdan beri her tıraşımda fırça kullanırım benim cildim inceliyor mu şimdi Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
sayın zorba biraderimSmile

fatip alet,ladas jilet ve domuz fırça
bu üçlüyü 3 defa kullansam yüz nakline ihtiyaç duyarımSmile

cildi hassas ve ince olanlar,sürekli yüz de köpürtme yapmaz ve sert fırçalar kullanmaz,aksi takdirde tahrişe meyilli olurlar , kendimden bilirimConfused

Adıyaman'ın havası , suyu ve uzaya bakan sakallarım sayesinde Zorba'ya bişeycik olmazSmile

selamlar

(10/12/2012, Saat: 05:15)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: -Fatip makine
-Ladas jilet
-Arko-derby karışım sabunum
-Domuz fırça
-Babamdan aldığım eski tıraş tası

Her zamanki gibi tek perde 2 günde 1 olduğum iş tıraşımı oldum.
Ladas hoşuma gitmedi yani tarif edemeyebilirim ya da klişe şeyler söyleyebilirim kısacası olmadı Ladasla.

Bu arada yeri burası mıdır bilmem ama bir şey soracağım dostlar. Bazen yorumlarda görüyorum "Fırça cildi inceltir" gibi ifadeler. Ben geleneksle tıraşa başladıgımdan beri her tıraşımda fırça kullanırım benim cildim inceliyor mu şimdi Big Grin
coolcut
astra yeşil
cella
fs 24 mm
şap
ev yapımı tendskin

2 perde,tek kullanımlık astra
coolcut kullananlar astranın yapışkanlarının ne işe yaradığını anlamıştır
jiletli usturayı el kontrolüm artsın ve jiletleri daha iyi anlamak için kullanıyorum,çok da faydasını gördüm
tendskin ,aftershave olmasının yanında muhtemel sivilceleri ve batıkları önlüyor
(10/12/2012, Saat: 09:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın zorba biraderimSmile

cildi hassas ve ince olanlar,sürekli yüz de köpürtme yapmaz ve sert fırçalar kullanmaz,aksi takdirde tahrişe meyilli olurlar , kendimden bilirimConfused

Adıyaman'ın havası , suyu ve uzaya bakan sakallarım sayesinde Zorba'ya bişeycik olmazSmile

selamlar

Fatip ile 2. tıraşımdı bence hiçte agresif bir alet değil. Uçları yumuşacık olmuş her yeri çatallanmış bir domuz kılı fırçanın da tadından yenmeyeceğini düşünürsek yüz nakline ihtiyaç duyacağınız kombinasyonda geriye sadece ladas kalıyor, onda da sizle hem fikirim yukarıda belirttiğim gibi.
Cildimin keçe gibi olduğunu düşünmüyorum zamanında siz foruma üye olmadan önce tahriş sıkıntılarımla ilgili epey konuşmuştuk forumda. Tam tersine sakal bölgem gayet hassas ve kuru. Bütün tıraşlarımda yüzde fırça kullanırım. Sorumu tekrarlayım fırça cildi gerçekten inceltiyor mu? Yüzümüze tıraş olurken jilet sürüyoruz, zaten inceltmeyi(peeling) jilet yapmıyor mu?
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
benim deneyimlerim ve bilgim
yüzde köpürtmenin ve sert fırçaların cildi incelttiği yönündedir

jilet bir böldeden 2 yada 3 defa geçiyor,fırça bir sürü kıllarıyla onlarca defa temas ve tekrar ediyor

peelingi fırçalar yapıyor diye biliyorum

selamlar

(11/12/2012, Saat: 00:16)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/12/2012, Saat: 09:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayın zorba biraderimSmile

selamlar

Fatip ile 2. tıraşımdı bence hiçte agresif bir alet değil. Uçları yumuşacık olmuş her yeri çatallanmış bir domuz kılı fırçanın da tadından yenmeyeceğini düşünürsek yüz nakline ihtiyaç duyacağınız kombinasyonda geriye sadece ladas kalıyor, onda da sizle hem fikirim yukarıda belirttiğim gibi.
Cildimin keçe gibi olduğunu düşünmüyorum zamanında siz foruma üye olmadan önce tahriş sıkıntılarımla ilgili epey konuşmuştuk forumda. Tam tersine sakal bölgem gayet hassas ve kuru. Bütün tıraşlarımda yüzde fırça kullanırım. Sorumu tekrarlayım fırça cildi gerçekten inceltiyor mu? Yüzümüze tıraş olurken jilet sürüyoruz, zaten inceltmeyi(peeling) jilet yapmıyor mu?
(11/12/2012, Saat: 00:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim deneyimlerim ve bilgim
yüzde köpürtmenin ve sert fırçaların cildi incelttiği yönündedir

jilet bir böldeden 2 yada 3 defa geçiyor,fırça bir sürü kıllarıyla onlarca defa temas ve tekrar ediyor

peelingi fırçalar yapıyor diye biliyorum

selamlar

Anladım sevgili ihtilaf
aslında fırçaların efendisi honemisterı konuya çekmeyi çalışıyorum ama görmedi galiba Smile
daha fazla günün tıraşı başlıgını kirletmeyeyim.
Teşekkürler
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,588 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,283 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,769 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: