Günün Tıraşı (SOTD)
Bugün değişik birşeyler yapayım dedim nerden estiyseTongue
Geçenlerde aldığım 1 liralık yuma nın koruma barlarını kırdım.çapakları eğeledim.derby jileti taktım.jilet 1.5 mm.kadar dışarda kalıyordu..dedim ben bugün bununla traş olacağım..
bir duşun ardından 4 günlük sakallarımın traş faslı başladı..fırçamı elime aldım kremi sürecekken gözüme raftaki hacışakir kalıp banyo sabunu ilişti..içindekilere baktım sodyum tallowat falan var..tamam dedim bugün tam atraksiyon günüBig Grin...neyse fazla uzatmayayım hacışakir sabunun köpüğü mükemmel gerçi kokusu biraz itici ama kayganlığı süper..koruma barsız yuma ve hacışakir kalıp sabunla mükemmel bir traş deneyimi oldu..Blush
Simpsons Chubby 2 Best Badger
Colonel Conk Bay Rum Shaving Soap
Mühle r41
Wilkinson Sword Master XCN Chromium Edge (11Huh)
Gillette Super Stainless The Spoiler(3)
Kiehl's Ultra facial oil-free toner

Jilet sonunda bitti,tahrişle de olsa zar zor 1 perdeyi çıkardı ve çöpü boyladı.
2.perde mecburen Gillette Super Stainless The Spoiler(3) ile devam edilerek traş tamamlandı.
Mühle R89
ASCO Super Stainless
Omega 80005
The Body Shop Maca Root Shaving Cream
Rebul Hassas Ciltler İçin Tıraş Kolonyası
The Body Shop Maca Root Razor Relief

Boyunda ufak bir bölgede hafif kızarıklıkla sonuçlanan, yanak ve çene bölgeleri tek perde WTG, iki perde XTG, boyun ise hep WTG olmak üzere üç perdeli bir tıraş oldu. ASCO keskinliği ve konforu yerinde, dengeli bir jilet, denenmesini tavsiye ederim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Bu sabah coolcut ile üç günlük sakalımı iki perde traş ettim.
Derby yarım jilet.
Arko sabun.
Omega 1049 fırça.
Coolcut dün geldi ingiltereden tam 16 takvim gününde.bende aynı özelliklerde fakat plastik sap rex solingen ustura da var. İsçilik daha güzel solingenin fakat o hafif ve dengesiz coolcutın yanında. Ve jilet sanki daha bir çıkık gibi. Coolcut ile ustura traşı çok keyifli ve güvenli; tam bir yeni başlayanlar için ustura bu coolcut.
Gillette Slim
Lord Platinum(3)
TOBS Avocado
FS 24 mm Finest
444 Aftershave
Zaza Şap

Lord Platinum 3. tıraşında performans kaybetmeye başladı. Boynumdaki hafif tahriş dışında (şapı dolaştırdığımda sorun edilmeyecek ölçüde tahriş vardı) problem yaratmadı. 4. tıraş için denenebilir seviyede olsa da benim için yolun sonuna geldi.

100 adeti 20-25 lira civarında bulunabilirse sert ve aşırı sakalı olmayanlar için güzel bir alternatif olabilir.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Simpsons Chubby 2 Best Badger
Castle Forbes Lime Shaving Cream
Mühle r41
Schick Super Platinum (3)
Kiehl's Ultra facial moisturizer
Semogue 830,Merkur Slant, Souplex jilet, 3P Almond sabun, 3P pre-after shave krem. Uzun zamandır olduğum en iyi tıraşlardan biri oldu. 3 perde sıfır tahriş.Souplex slant ile oldukca verimli sonuç veriyor bende.
Sedef ustura
perma sharp jilet
arko tıraş sabunu
jaguar 236 fırça
+ılık su
Merkur Progress
Merkur Jilet
TOBS Avocado
FS 24 mm Finest
444 Aftershave
Zaza Şap

Dayanamayıp sonunda Progress'e de el attım!

İlk olarak, kelebek makinalara göre yapısını basit buldum ve jilet yerleştirmek gereksiz gere uzun sürüyor. Kafa kısmındaki kapak ve sapın kaplaması, bir kaç ufak çizik haricinde fena değil ama geri kalanının vasat.

Tıraşı 2 numaralı ayarda oldum. 2 perdede ve çok da keskin olmayan jilete rağmen çok memnun kaldım. EJ DE89 ve Slim'e göre tıraşı daha temiz. Kesim sesi sanki bir şarkı gibi!

Geleneksel tıraş konusunda Lord Sparhawk ve eskiuye3315 üstadlar kadar tecrübeli değilim. O yüzden yazdıklarım ne kadar güvenilir olur bilemem ama yeni başlayacakların aralarındaki fiyat farkına rağmen Edwin Jagger'dan çok Merkur Progress'e yönelmesi daha mantıklı.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
The Body Shop Maca Root Yüz Peeling'i
L'Occitane Cade Tıraş Yağı
Mühle R89
Astra Superior Stainless (Mavi)
L'Occitane Cade Tıraş Sabunu
Omega 80005 Domuz Kılı Fırça
Old Spice Original Losyon
L'Occitane Cade Tıraş Sonrası Balsam

Mavi Astra'yı ilk kez kullandım ve Astra Superior Platinum'a göre daha başarılı buldum. Daha keskin bir jilet. Perma-Sharp Süper'e yakın bir karakteristiğe sahip.

Konforlu bir tıraş oldu.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,952 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,581 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,296 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,942 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,747 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,982 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,520 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: