Günün Tıraşı (SOTD)
Simpsons Chubby 2 Best Badger
Mame bear's Frankincense and Myrrh Shave Soap
Mühle r41
Gillette Super Stainless The Spoiler(5)
King of Shaves Moisturizer

Sabunun kokusu müthiş...
1z18r5w.jpg
sedef ustura beyaz rapira jilet arko sabun ve şap ortaklığıyla yapılan keyif dolu 2 perde tahrişsiz pürüssüz tıraş
3 günlük sakal,yukarıdan aşağı,kulaktan çeneye
Gillette super adj.black short handle @5
Yeşil Astra - tek kulanım-en iyi 5. ayarda verim aldım
FS 24 mm
Arko ( geçen ay badem yağı ve hindistan cevizi yağı karıştırıp dinlenmeye bırakmıştım kuruma ve koruyuculuk daha iyi )
ŞAP
Rebul balm

hindistan-cevizi.jpg
badem-ya%C4%9F%C4%B1.jpg
L'occitane shaving soap
Fırça Semogue 1438
Tıraş aleti EJ Barley DE89
Jilet Rapira
Aftershave Brut after shave passion
Cella
Fs chubby
Dovo pearlex 6/8
T&H Ultimate Comfort Balm

Cok konforlu bir tirasti fakat tobs avocadoyu ozletmedi degil.
Yaprak jiletle ilk trasim Smile
Old spice krem
Baba yadigari sentetik firca (epey sert)
Wilkinson sword classic
Derby extra
Ali Biyikli sap
Nivea balsam

Soru: gilette in kartuslu bicaklari daha keskindi sanki. Derby'den daha keskin hangi jileti kullanabilirim? Esas sorun cildim cok hassas ve sakallarim sert, yogun. Yuzum sivilcelendi ve yaniyorum Smile sanirim tersten almasam daha iyi olacak.
Yardimlarinizi bekliyorum abiler Smile
Saygilar efendim.
(09/03/2013, Saat: 12:42)tayyareci91 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaprak jiletle ilk trasim Smile
Old spice krem
Wilkinson sword classic
Derby extra
Ali Biyikli sap
Nivea balsam

Soru: gilette in kartuslu bicaklari daha keskindi sanki. Derby'den daha keskin hangi jileti kullanabilirim? Esas sorun cildim cok hassas ve sakallarim sert, yogun. Yuzum sivilcelendi ve yaniyorum Smile sanirim tersten almasam daha iyi olacak.
Saygilar efendim.

Mümkünse tek perde, aynı yerden iki kere geçmeden, BASTIRMADAN, acele etmeden tıraş olursanız zamanla eliniz de alışır.

Derby jilet köre yakındır. Bu nedenle sakalınızı kesmek için bastırdığınızı düşünüyorum. Perma sharp ya da yeşil astra deneyin. iyi bir tıraş öncesi hazırlık ta önemlidir.
Sn. Psycho
İlginize tesekkurler, uyarilarinizi dikkate alacagim. Acemiler icin tiras teknikleri kismini da okudum. Zannediyorum tersten almak bu isin olmazsa olmazi da degilmis. Derby cope gittiyse rapira evleviyetle cope gidecek sanirim Smile
(09/03/2013, Saat: 12:42)tayyareci91 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaprak jiletle ilk trasim Smile
Old spice krem
Wilkinson sword classic
Derby extra
Ali Biyikli sap
Nivea balsam

Saygilar efendim.

Sanırım çok fazla bastırıyorsunuz Smile Derby jilet hiç denemedim o yüzden tıraşını bilmiyorum ama hassas cilt,sert sakal bendede mevcut.
Yurt dışı düşünürseniz Gillette 7 Oclock Sharp edge,yurt içinde Perma sharp super bulabilirsiniz.Sert sakallarımı sorunsuz tıraş ediyorum 7 Oclock ilk tercihimdir. Ama en büyük sorununuzun bastırmaktan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Forumu ilk okumaya başladığımda bu konuya çok dikkat etmiştim.3 ay önce tıraş olmaktan nefret eden ben,artık keyifle tıraş oluyorum.

Not: Psycho hocamda üstüne basa basa BASTIRMAYIN demiş zaten Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,596 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,286 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,773 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: