Günün Tıraşı (SOTD)
Muhle r41
Beyaz Rapira Jilet
Tabac Stick Sabun
Lijun 22mm Finest Fırça
Ali Bıyıklı Şap
Servet Kokulu Düzce Tütün Kolonyası

2 perdelik güzel bir tıraş oldu, sinekkaydı için zorlamadım daha çok konfor aradım bu tıraşta Smile Tıraş üzerine de Düzce'nin meşhur tütün kolonyasını sürünce mest oldum diyebilirim. Tabac sabun üzerine çok güzel gitti, normalde tütün kolonyasını hiç sevmeyen ben buna bayıldım resmen. Herkese tavsiye ederim.

DSC_0438.jpg
tamerkamisli.blogspot.com
GartBnx bana verdigi tecrübe dolu ip uclarini yerine getirip cok güzel bir r41 tirasi oldum...

20130506184m2poyw9kza.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Avangart Caz eşliğinde;

Kiehl's Facial Fuel Energizing Face Wash
L'Occitane Cade Tıraş Yağı
Mühle R89
Polsilver SI (2)
Omega 80005
L'Occitane Cade Tıraş Sabunu
IHA Cilt Şapı
Nivea For Men Extreme Comfort Tahriş Karşıtı Balsam

Keyifli bir tıraş oldu. L'Occitane Cade serisini çok beğendiğimi önceden de belirtmiştim. Tıraş sabununu bol suyla kullanırsanız çok iyi, koruyucu ve nemlendirici bir köpük elde ediliyor.

Nivea'nın bu balsam'ını ise Lord Sparhawk'ın forumdaki birkaç yazısında görmüştüm, merak ettiğim için aldım. İndirimde yakaladım ve ilk defa kullandım. Fiyatına göre etkili bir ürün. Ciltte vıcık vıcık bir hissiyat bırakmadığı için yazın kullanılabilir.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
tobs sandalwood
derby jilet
sedef ustura
jaguar 117
şap
superdrug fresh forest aftershave

7 günlük oldukca uzamıs ve diken gibi olan sakallarımı once arko ile kopukleyip ılık su ile yıkadım sonra tobs ile yuzde guzel bir kopurtme yaptım sonrasında ilk kez usturayı elime aldım ama nafile yanagımın sag tarafını zorlada olsa yola yola tıras edebildim ilk deneyim oldugu icin derby takmıstım ama sakallarımın iyice yumusamadıgı icin yarıda bırakıp yuzumu tekrar yıkadım ve sakallara bebek yagı ile masaja basladım sonra yine kopurttum gilllette black beauty ayarı 9 a alıp feather ı taktım bir cırpıda tum sakalları indirdim ama yinede yolma oldu sakalımı hic bu kadar uzatmamıstım bu tırasta uzun sakalın yumusatma evresının ne kadar onemlı oldugunu anlamıs oldum keske once dus alsaymısım dedim. sakallarım gercekten bakır tel sertliginde acaba su masaj oncesi yag bana yardım edermi diye dusundum. tıras sonrası kullandıfım fresh forest den oldukca memnun kaldım. 10 üzerınden 6.4 bir tıras oldu.
Bir hafta oldu sakallar uzadı.
Tıraş olmamak daha konforlu...
Her ay bir hafta sakal inzivasını tavsiye ederim.
Cilt dinleniyor,sakallar yumuşuyor,sakal çıkış yönlerini daha iyi görebiliyorsunuz.

Yakın tıraş,alkol,şap ve tendskin'in sakalları sertleştirdiğine iyice emin oldum.Bundan sonra şap,alkollü ürün ve sinek kaydı bitti...

Tıraştan bir saat önce sakallara krem,tıraştan sonra deniz tuzlu su ve faydalı kremler...

out-of-order-Wallpaper.jpg
Lijun Hocam,

Daha fazla tıraş olma keyfi için sakal bırakalım.Big Grin
TIKBOZ Big GrinBig Grin*

*tıraşla kafayı bozanlar forumu Tongue

634686333230257120_886430_b.png
Deli-%C5%9E%C3%B6f%C3%B6r-ve-Deli-Yolcu.jpg

(07/05/2013, Saat: 21:40)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/05/2013, Saat: 21:35)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir hafta oldu sakallar uzadı.
Tıraş olmamak daha konforlu...
Her ay bir hafta sakal inzivasını tavsiye ederim.
Cilt dinleniyor,sakallar yumuşuyor,sakal çıkış yönlerini daha iyi görebiliyorsunuz.

Yakın tıraş,alkol,şap ve tendskin'in sakalları sertleştirdiğine iyice emin oldum.Bundan sonra şap,alkollü ürün ve sinek kaydı bitti...

Tıraştan bir saat önce sakallara krem,tıraştan sonra deniz tuzlu su ve faydalı kremler...

Bu sakala, 2011 R41 ne iyi giderdi şimdi.Big GrinTongue
Yakında stoklara girecek olan ekipman.
Tıraş olurken giyilecekBig Grin

860723.jpg

[quote='lijunshaving' pid='44032' dateline='1368032197']
Bugünkü kombinasyonum;

Yumayı, ömründe göreceği elimdeki iyi donanımlarla buluşturdum.Malum, Yumanın partneri kedi kuyruğu knota sahip boar fırça, derby-astra, arko-tweex sabun.Tongue
(15-16 saatte bir tıraş olmaktan yüzüm gergedan derisine dönecek yakında Big Grin )

İhtilaf Üstadın betimlediği gibi...Kabul ediyorum artık.TIKBOZ oldum ben.Tongue

Yuma DE (ayağının tozuyla)

Polsilver SI tıraş bıçağı (2)

T&H 1805 tıraş kremi

Simpson Chubby II Best

Zaza Cilt Şapı
Lijun sıhhatler olsun,bir ara da tüm ekipmanları bir fotoğraflayın da görelim,bakalım eskiuye3315ı geçebilmiş misiniz...
İspanya-Portekiz rüzgarları estirdim banyoda. En kalabalık ve evrensel tıraşımı oldum. Musgo sabunu iyice yormak lazım, biraz sönücü bir köpüğü var, kokusu ise erkeksi bitkimsi. Floid ve 444 sağolsun hala yanıyorum Smile yalnız sarı gillette'nin ikinci tıraşı ilki gibi değildi. Tıraşı bitirince attım.

Fs finest 24mm
De89 barley
Gillette 7 o'clock sharp edge (2)
Musgo Real sabun
Zaza şap
Floid Suave AS
444

vvtxc.jpg
İmdat,
Yuzumde kirmizi kabarciklar cikti. Acaba mentolun fazlasi mi dokundu yoksa ikinci kez kullandigim jilet mi? Ben jiletden supheleniyorum. Zaten tiras olurken pek memnun kalmamistim.
Yardim lutfen Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,616 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,304 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,781 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,224 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: