Günün Tıraşı (SOTD)
Big Grin
Maküler mi papüler mi püstüler mi folikülit gibi mi bölgesel mi yaygın mı kaşıntı eşlik ediyor mu vs...Resim lazım gormek lazim...
Kirmizi kabarciklar...sarı çizmeli mehmet ağa...Smile
Ama muhtemelen krem veya sabun ile alakalıdır diyim gene de...

(08/05/2013, Saat: 21:43)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmdat,
Yuzumde kirmizi kabarciklar cikti. Acaba mentolun fazlasi mi dokundu yoksa ikinci kez kullandigim jilet mi? Ben jiletden supheleniyorum. Zaten tiras olurken pek memnun kalmamistim.
Yardim lutfen Smile
Tabi ama gene baya topladın hocam 1 senede.Yoksa eskiuye3315 ' dakileri ucuca koysan ordan Tekirdağ'a yol olur.Smile

(08/05/2013, Saat: 21:50)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/05/2013, Saat: 21:13)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lijun sıhhatler olsun,bir ara da tüm ekipmanları bir fotoğraflayın da görelim,bakalım eskiuye3315ı geçebilmiş misiniz...

Sağolasın Inceptum Hocam.Rahmetli dedemin bir lafı fardı sağlığında.
Derdi ki "haddini bilmek de ibadetten sayılır"
Haddimi bilmem lazım.eskiuye3315 Üstadımız, dile kolay tam 20 yıllık potansiyele sahip.Belki daha fazlası var eksiği yok bilebildiğim kadarıyla.
Tevazu da göstermiyorum, ancak ortaboy bi kolicik sabun-krem, 10-15 DE, 10-15 adet %90'ı Çin malı Porsuk, yaklaşık 20 karton vasat tıraş bıçağı, hepsi bu.Tabi Allah sağlık verir de o günleri görürsem ve kafayı ıslak tıraşla bozmazsamTongue 20 sene sonraki malzemelerim ne kadar olur bilmem. Tongue
Lijun Üstadım,
Feather popular ve arko sabun günleri geçeli bir yıl oldu mu ?
Nerden nereye Smile
Yeri gelmişken idareye arzuhal eyleyelim de lakab'ı temsilinizi adam edelim Sleepy

(08/05/2013, Saat: 22:14)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/05/2013, Saat: 22:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lijun Üstadım,
Nerden nereye Smile

Yeri gelmişken şöyle diyeyim İhtilaf Üstadım.Ben aslında forumumuza sen gibi Nisan 2012'de üye oldum.Forumu hatim etmesem de bi potansiyel oluşturdum kafamda, fakat nickim'i hatalı yazmışım.Bu sebeple yaklaşık 4 ay sonra yeniden doğru nick'le üye oluşum Ağustos 2012.Yani bi sene oldu aslında.
Dorudur,Üstadım Slim vs. evde bırakmıştımWink
Bu yıl kapınızın önünden geçerim Smile

(08/05/2013, Saat: 22:16)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de senin geçen yaz Feather Popular (ilk göz ağrım) ve Nivea Sensitive Tıraş kreminle tatile geldiğini hatırlıyorum.Vayy be.Smile

Düzenleme:Bodrum, Akyarlar'a mı gelmiştin??
Nickname,nick Big Grin

(08/05/2013, Saat: 22:23)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/05/2013, Saat: 22:21)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeri gelmişken idareye arzuhal eyleyelim de lakab'ı temsilinizi adam edelim Sleepy

(08/05/2013, Saat: 22:14)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/05/2013, Saat: 22:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lijun Üstadım,
Nerden nereye Smile

Yeri gelmişken şöyle diyeyim İhtilaf Üstadım.Ben aslında forumumuza sen gibi Nisan 2012'de üye oldum.Forumu hatim etmesem de bi potansiyel oluşturdum kafamda, fakat nickim'i hatalı yazmışım.Bu sebeple yaklaşık 4 ay sonra yeniden doğru nick'le üye oluşum Ağustos 2012.Yani bi sene oldu aslında.

Nası yane?? Big GrinTongue
Aslında "dünün tıraşı"

Merkur 38C Barber Pole makine
Merkur eşantiyon jilet
TOBS sandalwood sabun
Baba yadigarı fırça (porsuk olabilir emin değilim)
Rebul Lime kolonya
Kiehl's Razor Bump balsam

Benim gibi ilk kez safetyrazor ile tıraş olan birisi için dahi makine jilet birlikteliği yormadan eksiksiz tahrişsiz bir tıraş sağladı. Sabunun mis kokusunun hatırına biraz da şımarıklıktan ikinci perdeyi geçsem de gerek yoktu. İkinci perdeden sonra bir yanma hissi oldu. İlk perdede böyle bir yanma hissi yoktu. Forumda yazanların aksine ben jileti Beğendim.

Makine ise çok dengeli ayrıca dizaynı da buram buram 1920ler kokuyor.

Yarın sabah eski Nacet ile deneyeceğim.
(09/05/2013, Saat: 00:17)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında "dünün tıraşı"

Merkur 38C Barber Pole makine
Merkur eşantiyon jilet
TOBS sandalwood sabun
Baba yadigarı fırça (porsuk olabilir emin değilim)
Rebul Lime kolonya
Kiehl's Razor Bump balsam

Benim gibi ilk kez safetyrazor ile tıraş olan birisi için dahi makine jilet birlikteliği yormadan eksiksiz tahrişsiz bir tıraş sağladı. Sabunun mis kokusunun hatırına biraz da şımarıklıktan ikinci perdeyi geçsem de gerek yoktu. İkinci perdeden sonra bir yanma hissi oldu. İlk perdede böyle bir yanma hissi yoktu. Forumda yazanların aksine ben jileti Beğendim.

Makine ise çok dengeli ayrıca dizaynı da buram buram 1920ler kokuyor.

Yarın sabah eski Nacet ile deneyeceğim.

Kiehl's'in balsam'ını nasıl buldunuz? Ben nemlendiricisini ve yüz temizleme jelini çok beğeniyorum. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Aslında ürün balsam ve krem arası kıvama sahip. Koku olarakalkol kokusu dışında pekari kökü hissedilmiyor. Benim cildimde kolay emiliyor. Ayrıca yazın dahi terketme yapmadığından rahatlıkla kullandım. Kokusun olması haricinde ben bir eksisini görmedim.
Bugünün tırası
Merkür 38C
Nivea Mike krem
Banat sentetik külli fırça
Şap
Kiehl's taşıt bump relıef

Nacet biraz kendisini hısettirdi makineyı ise sevmeye başladım alısıyorum git gide

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,691 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,444 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,347 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,806 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,251 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,031 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: