Günün Tıraşı (SOTD)
(31/05/2013, Saat: 00:10)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf hocam 11C 15C den daha ağır ve daha estetik. Ayrica 11C 34C gibi alttan çevirmeli 2 parça oysa 15C 3 parça, bulunması zor kabul ama birini alacak olsam sonuna kadar 11C bulmak için uğraşırım.

11c nin bir dezavantaji var. her tirastan sonra ben mutlaka temizliyorum cünkü jilet okadar sik bir sekilde combun üzerinde kaliyorku (kusura bakmayim umarin anlayacak sekilde yazdim) fazla icinde beklerse bence hic hijenik olmuyor. zor kuruyor cünkü. 11c isteyen bana pm atsin. bu dünyada bir yerde bulursam oda almanya. ama bastan ve acik acik söylüyorum: ucuz olmayacak...Undecided
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Merkur Futur
Shavemac 437 Faux Tortoise 2005
Edwin Jagger Lime Tıraş Kremi
Astra Yeşil
444 Balsam
Ali Bıyıklı Şap

İnanılmaz bir köpük ve çok keyifli bir tıraş oldu. Özellikle futur ve shavemac gerçekten eksikliğini hissedebileceğim ürünler.
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Kiehl's Facial Fuel Energizing Face Wash
Gillette Slim Adjustable
Astra Super Stainless (3)
Omega 80005
Arko Ekstra Performans Tıraş Kremi
Rebul For Men Hassas Ciltler için Tıraş Kolonyası
Proraso Mavi Tıraş Sonrası Balsam

Arko Ekstra Performans, şu ana kadar kullandığım en iyi Arko versiyonu. Allantoin içeriyor, koruyuculuğu ve nemlendiriciliği makul seviyelerde. Denemenizi tavsiye ederim.

Proraso'nun balsam'ından çok memnunum. Mavi versiyonu var bende, kokusu hoşuma gidiyor. Yüze yapışıp kalmıyor, çabuk emildiği için yazın da kullanımı uygundur.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Castle Forbes Sandalwood & Cedarwood Cream
Simpson Wee Scot Best firca
SRD Premium IV English Bridle kayis
Filarmonica 12 ustura
Dr. Harris Sandalwood edc

Sonuc: Sir gibiyimSmile

2pqt30h.jpg
Caz eşliğinde,

Kiehl's Facial Fuel Energizing Face Wash
Mühle R89
Polsilver SI (1)
Omega 80005
Tabac Stick
Aqua Velva Ice Blue Losyon
Kiehl's Razor Bump Relief

Bugün ilk defa yüzde köpürtme tekniğini uyguladım. Kıvamlı bir köpük elde etmeyi başardım. Sanırım çok tıraş videosu izlediğim için doğru teknik uygulayabildim. Önceden Tabac Stick'i fırçaya sürtüp tasta köpürtüyordum. Bu yöntem de keyifliymiş açıkçası. Arada denenebilir.

Tekrardan söylüyorum, Tabac şu ana kadar kullandığım en iyi sabun. Her yönüyle muazzam. Hassas bir cilde sahibim, dolayısıyla minimum 2 gün, tercihen 3-4 gün arayla tıraş olmaya çalışıyorum. Sakallarım 1,5 günlüktü, Tabac'ın koruyuculuğu sayesinde hiç sorun yaşamadım.

Bir önceki tıraşımda boyun bölgemde ufak sıkıntılar yaşamıştım. İyileşme sürecinde olduğum için Kiehl's Razor Bump Relief'i çok az bir miktar da olsa kullandım. Bu ürün gerçekten çok başarılı. Sakal dönmesi, "razor bump" ve sivilce problemi yaşayanlara şiddetle tavsiye ediyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Haftalardir oldugum tirastan bahsedeyim:

Sedef ustura
Astra mavi jilet
Proraso yesil krem
Muhle black fibre sentetik firca
Kolonya (arko, taris, mans vb)

2 perde wtg. Sonuc minimum tahris. İnanin de89 ile 3 perded daha cok tahris yasiyordum. Sag el ve sol eli kullaniyorum ama bazen sol tarafi da sag elimle aldigim oluyor.
Yalniz dikkat: gunluk tiras oldugum icin artik bazi jiletler sakalimi kesmekte zorlaniyor.
Sedef cok guzel, ah bir de baglanti noktasi daha saglam olsa da elde oynasip durmasa. Ha bir de daha agir olsaydi da guzel olurdu. Ama yine de bu paraya bu alet sahane.
Prorasonun en cok kokusunu begendim.
Usturadan korkmayin, sevin, sevdirin; az tahris ile tanisin.
Uzun bir aradan sonra gunün tıraşı
Gillette Black beauty
Gillette blue silver
Fs 24 mm
G trumper violet
Pereja misket limonu
444

Jileti çok beğendim sakalları sıcak bıçakla margarin keser gibi kesti ama bir Polsilver değil benim nazarımda tahrissiz smooth bir traş 444 un elimde bıraktığı yapiskanligi sevmiyorum ama yüzde performansı guZel.
Muhle r41
Astra Yeşil
Başak Süper Fırça
Arko Sabun
Şap
Bebak Acı Badem Sütü
Safran Çiçeği Kolonyası

P6080040.jpg
tamerkamisli.blogspot.com
Tobs avocado
Astra mavi ( 5 li paket içinde sadece tek kağıda sarılmış) 2.ve son kullanım
SOC II
Merkur 34C
444 krem

Avocado aldığı övgüler hakediyor.

Astra mavi kullanmak için,sakallarımı geceden kremliyorum yoksa mild jiletler kesmiyor.İkinci kullanımda körelmeye başladı,tek kullanımlık jilet.Biraz daha keskin ve dayanıklı olsa...

SOC II omurgalı ve uçları beklediğimden daha yumuşak.Bristle omurgasında ve Finest sertliğinde (LS fırçalar) Ergonomi ve denge güzel,sabunlarda daha başarılı

34C , en büyük artısı HD sapı,aleti tanımak ve keşfetmek için kullanıyorum,günlük tıraşa uygun,el alışırsa BB ve slide hareketleri işi kolaylaştırıyor.Kaplama ve işçilik hatalarına HD sapı için katlanıyoruz.

444,Avon'un çöpe attığım minik spreyli balm'ı gibi biraz yapış yapış,yetersiz ferahlık,etkisi düşük cildi yatıştırma ve yüz'e çabuk emilmeme,sevenler kusura bakmasınBlush

ipman.jpg
Kurşun kafalı ingiliz askeri Smile
2kjw5v.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,572 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,279 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,560 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,764 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,209 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: