Günün Tıraşı (SOTD)
İyi tıraşlar mornetto..
Gün gelecek "Çelik ete değecek!"..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Merkur 37cHD
Astra Yeşil
T&H soap
Lijunshaving Finest
444 Balsam
Paşabahçe iğde

Evet slantla barış imzalandı. Bugün pürüzsüz sorunsuz 2 perdelik bir tıraş oldum. Ayrıca dr. harris benim için bitmiştir T&H den sabah sorunsuz tam istediğim köpüğü aldım artık bir daha uğraşmam dr. harrisle Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Fatip Grande
Personna Platinium
Chubby 3
Proraso Yeşil
Floid aftershave

Fatip'in henüz bir gesifliğini göremedim. gayet keyifli ve yakın bir tıraş sağlıyor. ancak hep onun agresif olduğunun düşünüp dikatli ıraş olacağım heyecanı bile güzel

Chubby, proraso'dan nazikçe sabun kaldırıyor. yüzü yormadan, batmadan cilde masaj yapıyor. su tutması inanılmaz. zaten ağır olan fırça sabun ve su ile sanki daha bir ağırlaşıyor. kolda tatlı bir yorgunluk bırakıyor Smile

Floid ise kokusu tam benim istediğim gibi bir koku yıllar önce kulllandığım Avon'un Musk'ına oldukça benzemekte.
Muhle R41
Astra Yeşil
The Bluebeards Revenge Shave Cream
The Bluebeards Revenge Pure Badger
Ali Bıyıklı Şap
444 Balsam
Paşabahçe iğde

R41 kullanıp öven tüm arkadaşlarım ne demek istediğinizi anladım Big Grin tek perdede tam istediğim gibi bir tıraş aldım. Mükemmel bir makina alımışım herkese teşekkür ederim.

The bluebeards revenge krem ise bende vazgeçilmezler arasındaki yerini aldı temiz ve hafif kokusu koruyuculuğu ve kıvam muhteşem görsele önem verdiğim için pakelemesi, kutusu, kalitesi ve fiyatıda beni memnun etti.

Sapı sadece test etmek için kullandım tahriş varmı yanma varmı diye sadece ufak bi yerde yanma oldu.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
eskiuye3315 hocam sizde ki bu zevk nasıl birşeydir yahu Big Grin Sıhhatler olsun.
Katılma tarihi: 2011
Ne zaman tıraş videosu izlesem kalkıp tıraş oluyorum. Yine öyle oldu.

Coolcut
Astra yeşil (2)
Semogue 830
Tabac
Şap
Merkur Progress
Polsilver SI (2)
TOBS Avocado
Lijun 24mm
Rebul AS Sensitive Kolonya

2 perde de neredeyse sinek kaydı bir tıraş

Sanıyorum Jilet ve Makinemi kesinleştirdim Smile
Şimdi sırada fırça , sabun/krem ve AS kaldı Tongue

Edwin Jagger DE89 Barley
Gillete yeşil
Semouge 1305
MWF
444 Balsam
Paşabahçe İğde

Sabun budur Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Bir suredir ayni krem, alet, firca ile tiras oluyorum. Yani tam bir test ortami olusturdum:

Nivea Mild krem
Muhle Black Fibre sentetik firca
De89 Barley
Arko Aqua kolonya
Merkur jilet (İhtilaf Hocam'a tesekkurler)

Yuzumu yikadiktan sonra neredeyse bir daha hic su ilavesi yapmadan Nivea ile cok basarili sonuclar aliyorum. Hemen hemen bir parmak bogumu kadar krem 3 perdeden fazla goturur.
89 ve Muhle sentetigi cok begendigimi herhalde artik soylememe gerek yoktur; aynen devam Smile
Merkur'e gelince: bence herkesin soyledigi kadar kotu bir jilet degil, hatta konforlu buldugumu bile soyleyebilirim. Kullanmasaydim onyargili olarak kotu jilet diyecektim ama kullaninca derby, rapira, wilkinson, bic, gillette goal, shark gibi nice piyasa jiletini solladigini farkettim. Tabi ki bir feather keskinliginde degil; fakat bence elin tersiyle bir kenara atmak da yanlis.
Sonuc itibariyle gayet rahat bir sonuc elde ettim, cildim huzurlu. Bu acidan Yesil Astra'dan bile iyi benim icin zira yesil astra kasindiriyor beni. Merkur ise boylesi bir durum yaratmadi.
Gillete Twist
Derby
Jaguar 117/21
T&H Soap
444 Balsam
Paşabahçe iğde
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,681 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,443 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,204 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,340 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,797 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,250 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,030 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: