Günün Tıraşı (SOTD)
nbb4fa.jpg
Filarmonica 12 Ustura
Kanayama 3 Kayış
Penworks Silvertip Tıraş Fırçası
Geo. F. Trumper's Gül Tıraş Kremi
Clinique Post-Shave Soother Beard Control

Theunnnamed arkadaşımıza teşekkür ederim. Usturalarını kullandım.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Merkur Progress
Perma
MF 2xl stubby 2 band
EJ Lime Cream
Paşabahçe İğde
Terre d'hermes balm

Dün yorucu bir gece oldu sabah pek keyifli tıraş olduğum söylenemez normalde 3 perde olmam ama bu sabah olmak zorunda kaldım.
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Forumda bir arkadaştan aldığım Henckel usturayı yine forumdan aldığım yerli taş ve coticul kullanarak biledim, kayışladım. Bileme işini oldukça geliştirdim. Kılları raat kesiyordu. Bugün bu usturayla ik traşımı oldum, iki perde. Sinekkaydı olmadı, öyle de bir amacım yoktu zaten. Traştan sonra arko kolonya sürdüm. Sabun Arko fırça piyasa işi ucuz birşey. Biraz yanma oldu ama, ben performansımdan çok memnunum, özellikle bileme konusunda.
Yerli ytaş iyi, sonuç veriyor.
Coticule tabi ki daha iyi, ama bendeki küçük, çok zorlanıyorum.
Hafta sonu Lynn Melynn taş alacağım, onun performansını çok merak ediyorum.
Benim için şu anki darboğaz ustura bileme. Bu işi öğrenmem lazım. Sürekli okuyor, video izliyorum. Fena sardı. Smile
Bir de Norton 4/8k edineyim diyorum ama, tam karar veremedim.
(12/09/2013, Saat: 11:48)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda bir arkadaştan aldığım Henckel usturayı yine forumdan aldığım yerli taş ve coticul kullanarak biledim, kayışladım. Bileme işini oldukça geliştirdim. Kılları raat kesiyordu. Bugün bu usturayla ik traşımı oldum, iki perde. Sinekkaydı olmadı, öyle de bir amacım yoktu zaten. Traştan sonra arko kolonya sürdüm. Sabun Arko fırça piyasa işi ucuz birşey. Biraz yanma oldu ama, ben performansımdan çok memnunum, özellikle bileme konusunda.
Benim için şu anki darboğaz ustura bileme. Bu işi öğrenmem lazım. Sürekli okuyor, video izliyorum. Fena sardı. Smile

Coticule boyutunuz nedir? norton yerine coticule daha iyi olacaktir diye dusunuyorum. Illaki sentetik kullanacaksaniz naniwa tavsiye ederim, shapton da cok ovuluyor fakat her zaman ayni sonuclarin alinamadigi soylenmis.
(12/09/2013, Saat: 14:37)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/09/2013, Saat: 11:48)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda bir arkadaştan aldığım Henckel usturayı yine forumdan aldığım yerli taş ve coticul kullanarak biledim, kayışladım. Bileme işini oldukça geliştirdim. Kılları raat kesiyordu. Bugün bu usturayla ik traşımı oldum, iki perde. Sinekkaydı olmadı, öyle de bir amacım yoktu zaten. Traştan sonra arko kolonya sürdüm. Sabun Arko fırça piyasa işi ucuz birşey. Biraz yanma oldu ama, ben performansımdan çok memnunum, özellikle bileme konusunda.

Coticule boyutunuz nedir? norton yerine coticule daha iyi olacaktir diye dusunuyorum. Illaki sentetik kullanacaksaniz naniwa tavsiye ederim, shapton da cok ovuluyor fakat her zaman ayni sonuclarin alinamadigi soylenmis.

Coticule'üm 5x10cm. Tabi, el çok önemli. Aynı kişi bile farklı zamanlarda farklı sonuçlar alabilir. Hatırladığım kadarıyla Shapton pahalı. Naniwa'yı inceleyeceğim.
SOTD
R41 with Ufo handle,
Iridium Super,
Best Badger with JEC's handle,
Ingram Cream,
Proraso pre-shave,
Rebul Lavander...
2vua1ic.jpg
LS 26,
TOBS sensitive,
Ali Bıyıklı Ustura,
Feather..

xqgmx3.jpg
EJ de89 barley
Rapira siyah mavi pembe
Nivea Mild tıraş kremi
Pure badger fırça
Nivea skin energy after shave
Blueness balm
2 perde, tahrişsiz temiz bir tıraş.
Bu mild tıraş kremini ilk defa kullandım, çok beğendim.

ume5ymat.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Edwin Jagger DE89 Barley
Perma
Lijunshaving
EJ Lime Cream
Peşabahçe İğde
Proraso Aloe Vera Lacivert

Perma ve 89 serisi günlük tıraş olanlar için muhteşem ikili
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
EJ DE89 BARLEY
PERMA
ARKO SABUN
LİDER FIRÇA
ŞAP
AVON Sensitive Aftershave Balm

DE ile olduğum 3. tıraşta gayet güzel sonuç aldım. Şap hariç hiç bir yanma ve kızarıklık yok...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,638 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,436 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,321 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,789 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,236 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: