Günün Tıraşı (SOTD)
u5y7eva8.jpg

Flawless bir tıraş oldu.
e mail adresim tipsol@me.com
Günün faciası Big Grin. Zaman bolken haftalık rutinleri düşüreyim dedim.

Orak makine
Wilkinson bıçak
Nivea traş kremi
Banat Perfect fırça
Dandik tas
Adidas aftershave
Nivea nemlendirici yüz kremi

Orak makine agresif geldi; açıyı tuturmak, alışmak zordu bayağı (özellikle boyun ve çene problemliydi yine). Wilkinson bıçağı tutmadım, konforlu değildi, takılma dolayısıyla kesikler oldu. Astra çok daha iyiydi (belki makineden). Orak jilet ağzını bayağı açıkta bırakıyor ama üstten desteklemediği için jiletin takıldığı yerde biraz esniyor gibi geldi. Benim de biraz kartuşa alışkın olmamdan dolayı boyun bölgesinde hurra girişmem sebebiyle biraz canım yandı (adım adım ilerlemem lazımdı).

Bu bağlamda sipariş verdiğim 2013 model R41' in benim için aslında eski modelden daha iyi olacak gibi (gelince anlayacağız). Nivea kremi sevmiyorum, tüpü bitirmeye çalıştığım için kullandım. Güzel köpürüyor ama niyeyse kayganlık konusunda Arko' yu daha çok seviyorum. Sonuçta üç perdede sinek kaydıya yakın traş oldum ama boyun bölgesi biraz yandı şimdi Tongue.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(16/10/2013, Saat: 20:08)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günün faciası Big Grin. Zaman bolken haftalık rutinleri düşüreyim dedim.

Orak makine
Wilkinson bıçak
Nivea traş kremi
Banat Perfect fırça
Dandik tas
Adidas aftershave

Orak makine agresif geldi; açıyı tuturmak, alışmak zordu bayağı (özellikle boyun ve çene problemliydi yine). Wilkinson bıçağı tutmadım, konforlu değildi, takılma dolayısıyla kesikler oldu. Astra çok daha iyiydi (belki makineden). Orak jilet ağzını bayağı açıkta bırakıyor ama üstten desteklemediği için jiletin takıldığı yerde biraz esniyor gibi geldi. Benim de biraz kartuşa alışkın olmamdan dolayı boyun bölgesinde hurra girişmem sebebiyle biraz canım yandı (adım adım ilerlemem lazımdı).

Bu bağlamda sipariş verdiğim 2013 model R41' in benim için aslında eski modelden daha iyi olacak gibi (gelince anlayacağız). Nivea kremi sevmiyorum, tüpü bitirmeye çalıştığım için kullandım. Güzel köpürüyor ama niyeyse kayganlık konusunda Arko' yu daha çok seviyorum. Sonuçta üç perdede sinek kaydıya yakın traş oldum ama boyun bölgesi biraz yandı şimdi Tongue.

Gecmis olsun dostum senin sorunun makineden kaynakli odlugunu dusunuyorum Smile yoksa bende siyah wilkinson var cok randimanli bir jilet tabi sendeki hangi seri bilmiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
(16/10/2013, Saat: 20:08)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günün faciası Big Grin. Zaman bolken haftalık rutinleri düşüreyim dedim.

Orak makine
Wilkinson bıçak
Nivea traş kremi
Banat Perfect fırça
Dandik tas
Adidas aftershave

Sizi takip ediyorum onlyTNT, denemeleriniz çok başarılı gerçekten. Başarılı çünkü, tıraşın yarısında "beceremedim, kartuşla devam ettim" cümlesini sizden hiç duymadım SleepySleepy

R41 hakkında ne düşünüyorsunuz bilemiyorum ama, sizi kan tutmuyordur umarım Big Grin Şimdiden Allah yardımcınız olsun. Merkur 34 C çok ideal olurdu.. Bana kısa zaman sonra katılacağınızı hissediyorum Smile Saygılar..
Merkur progress almaya niyetliydim başta, hala da niyetliyim. Eski plastik jiletlerin barını kırıp kullanma alışkanlığından dolayı R41 ile başa çıkabilirim diye düşünmüştüm Tongue. El alışkanlığı gerekiyor, Paul üstadın dediği gibi "no pressure what so ever" ama çat çut giriyorum Tıraş aleti
Haydi hayırlı tıraşlar...
SOTD:

Nightdiver K-Zwo 2Band Finest
Synergy Vetiver
Vintage Apollo Slant
Polsilver SI
Lucky Tiger Bay Rum

Harika bol köpüklü tiras oldu oldu. Synergy uzun zamandan beri piyasadaki en cok dikkatimi ceken sabun olmustu. Bugün deneye bildim. Kokusu fazla olmayan bir sabun. Köpük cok yogun ayni krema gibi. Sakalrim cok güzel yumusada. Kayganlik üst seviyede. Yanma yok.

2j18zo8.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(16/10/2013, Saat: 22:03)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOTD:

Synergy Vetiver
Vintage Apollo Slant
Polsilver SI
Lucky Tiger Bay Rum

Harika bol köpüklü tiras oldu oldu. Synergy uzun zamandan beri piyasadaki en cok dikkatimi ceken sabun olmustu. Bugün deneye bildim. Kokusu fazla olmayan bir sabun. Köpük cok yogun ayni krema gibi. Sakalrim cok güzel yumusada. Kayganlik üst seviyede. Yanma yok.

2j18zo8.jpg

Son zamanlarda yabancı kaynaklı forumlarda ve gruplarda çok gördüğüm bir sabun komşum. Videolarda da gayet güzel gözüküyor. Deneyeceğim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(17/10/2013, Saat: 01:26)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/10/2013, Saat: 22:03)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOTD:

Synergy Vetiver
Vintage Apollo Slant
Polsilver SI
Lucky Tiger Bay Rum

2j18zo8.jpg

Son zamanlarda yabancı kaynaklı forumlarda ve gruplarda çok gördüğüm bir sabun komşum. Videolarda da gayet güzel gözüküyor. Deneyeceğim.

Mutlaka deneyin üstadim. performansi cok hosuma gitti. bende epeyce takip ettim. ingilizce sayfalarinda yayinlanan reviewlarini okudum ve videolari izledim.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
26 mm Best Badger,
Omega soap,
Parker handle R41,
Voskhod blade,
Gülsuyu..

a4u8n4.jpg

Davete giderken..
@mornetto,gülsuyu kimi cezbetmek için Smile
Bari lavanta,yasemin olaydı daha maskulen,erkeksi Smile

(17/10/2013, Saat: 19:22)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
26 mm Best Badger,
Omega soap,
Parker handle R41,
Voskhod blade,
Gülsuyu..

a4u8n4.jpg

Davete giderken..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,886 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,467 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,214 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,405 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,586 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,843 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,312 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,044 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: