Günün Tıraşı (SOTD)
(27/11/2013, Saat: 11:43)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mornetto Üstadım elinize sağlık fırça çok güzel olmuş.

Sağolun üstadım, eskiuye3315 üstaddan aynen uyguladım Smile Yapıştırıcı benim fikrim Smile
(27/11/2013, Saat: 11:40)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mornetto hocam resimli yorumunuzu knot değişimi konusuna da taşımanızı tavsiye ederim. Bu konu altında kaybolup gidecek yoksa.

Resimleri çekmek aklıma geldi, o kadar heyecan yaptım ki unuttum üstadım Big Grin
Abi ne kayboldu,bulalım,ayıralım ve gereğini yapalım Smile

(27/11/2013, Saat: 12:44)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linguist hocama katılıyorum bu başlıkta kaybolup gidecek benim LS&TGN uygulamamın "en son ne aldınız" başlığında kaybolduğu gibi.

Kutlarım hakikaten iyi sonuç güle güle kullanın Mornetto Hocam.Fakat Japon + Karbonat yada Japon + ince kül (sigara külü vs) sıcak suya dayanımı uzun vadede ne olur ondan pek emin değilim.En Verimli sonuç için epoksi herzaman tercih olmuş literatürde.Yeni montajlarda şiddetle epoksi öneririm.
http://www.geltir.com/thread-171-post-65...l#pid65869

(27/11/2013, Saat: 15:55)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Duyarlılığın için teşekkürler kardeşim."en son ne aldınız" başlığına "doğan görünümlü şahin" Wink fotosu eklemiştim ama detay foto yoktu.Belki o taşınabilirdi.Smile
(27/11/2013, Saat: 12:44)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linguist hocama katılıyorum bu başlıkta kaybolup gidecek benim LS&TGN uygulamamın "en son ne aldınız" başlığında kaybolduğu gibi.

Kutlarım hakikaten iyi sonuç güle güle kullanın Mornetto Hocam.Fakat Japon + Karbonat yada Japon + ince kül (sigara külü vs) sıcak suya dayanımı uzun vadede ne olur ondan pek emin değilim.En Verimli sonuç için epoksi herzaman tercih olmuş literatürde.Yeni montajlarda şiddetle epoksi öneririm.

Epoksiye üşendim koçtaşa gitmeye üstadımBig Grin

Çıkacak olursa bi yerlerden alıp evde tutmakta fayda var, varolun üstadım SmileSleepySleepy
SOTD:

M&F Chief
Tabac Shaving Soap
Tradere OC Razor
Gillette 7 o´clock Sharp Edge Blade
Tabac After Shave

9sh66t.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Yuma adjustable Cool
Personna Red
Cella
Banat Perfect
Rebul Ice
Gillette Balsam

Evet arkadaşlar, DE hayatımın şimdiye kadar en iyi traşlarından birisiydi. Bir kere Personna Red bıçağı denemeyen varsa kesinlikle tavsiye ederim. Şimdiye kadar denediğim en konforlu jiletti. İnanılmaz yumuşak bir bıçak ama aynı zamanda keskin. Tahriş mi? O ne? Kesik mi? Hani? AS sonrası yanma? Yok öyle bir şey.

İşin ilginç yanı bu tecrübeyi Yuma ile yaşamış olmam. Elimdeki Yuma' ya bıçağı eşit oturtmak için biraz uğraştım ama şansıma çok iyi tutuyor bıçağı ve mild geldi bana. Hatta faovirleri düzeltmek için sapını biraz geri çevirerek bıçağı yükselttim, ayarlı Yuma oldu Big Grin. Süper konforlu bir traş verdi. Mühlelere, Merkürlere boşuna para saymışım gibi hissettim bir an Tongue. Aslında uzun zamandır hem Yuma' yı hem de Personna' yı denemek istiyordum. Youtube' da Paul' ün bir videosunda bu ikiliyi kullandığını görünce ikisini beraber denemek istedim. G&C' de 200' lük paket var bu bıçaktan, sanırım sipariş vereceğim.

Cella sabun hepinizin bildiği bir sabun. Nemlendirmesi çok çok iyiydi, neredeyse balsam kullanmayacaktım ama ne olur ne olmaz, cildim kurumasın diye az bir miktar kullandım. Gillette balsam' ın kokusu güzel, kendisi de iyi ama öyle ahım şahım bir şey değil. İş gören cinsden. Nivea' lardan iyi bence, en azından bunu söyleyebilirim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Ej DE89 Barley
Astra yeşil (2)
Arko sabun
Lider
İha şap

Uzun bir aradan sonra ilk defa sabah tıraşı oldum. Özlemişim.
Selamlar, H1 testlerine devam, astra yeşil ile iyi anlaştılar

L'Occitane Cade Sabun /w Muhle Lathering Bowl (Kapta köpürtmeye iyice sardım...)
Simpson Persian Jar 2 Super
ATT H1 Kronos /w Astra Yeşil (2)
L'Occitane Cade Balsam

Syg.
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Progress
Rapira
Omega Firca
Palmolive Sensitive SC
Rebul Sensitive Kolonya
Nivea Balsam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,025 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,473 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,244 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,474 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,626 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,890 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,379 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,056 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: