Günün Tıraşı (SOTD)
(02/05/2014, Saat: 10:47)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tuckmar 5/8 ustura
tobs sandalwood kase sabun
tobs sandalwood after shave
lijun 30/50 manchurian fırça

herkese iyi günler dilerim

tuckmar ha, az kirli çıkı değilsin komşum, topladın bütün güzel usturaları değil mi Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/05/2014, Saat: 10:31)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tweex için yorumlarınızı alalım sıhatler olsun

Sağolun üstadım, öncelikle burdakilerin hemen hemen tümünü ilk kez kullanıyorum,(ucuz ve piyasada bulunan malzemeler olunan bir traş olsun istedim) Wink tweex ile ilgili olarak söyleyebileceklerim,tas içerisinde çok fazla olmasada traşa yetecek kadar köpük yaptı, yüze sürüldüğünde ise sabun yüzümde çok çabuk kuruyor o yüzden sürdükten sonra biraz bekleyim sonra traş olayım yerine biraz beklemenin üzerine yeniden ince bir köpüklendirme yapmak zorunda kaldım, traş esnasında ise sağ tarafı aldığım zaman solun kurumaya başladığını ve traş sonlarına doğru iyice kuru köpükle başbaşa kaldığımı farkettim. Çok yavaş traş olduğumu düşünmüyorum, ancak İlk kez kullandığımdan RiMei'den mi yoksa sabundan mı kaynaklı bilmiyorum ama alet yüzümde çok rahat hareket ederek tabiri caizse su gibi aktı ve bana daha ilk traşda güven verdiğini ve daha uzun perdeler attırdığını hissettim, traş sonrası yüzümü yıkadığım zaman yüzümde güzel bir kayganlık bıraktığını söyleyebilirim, traşdan 3-5dk sonra ise kokusunu hala duyabiliyordum, ancak 15dk sonra koku gitmişti.

Traş öncesi derby sabun ile yanyana durduğundan ikisine iyice kokladım ve bence koku olarak tweex'in kokusu daha belirgin.

Saygılar,
(02/05/2014, Saat: 11:17)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso yeşil krem
Semogue 1470
ws kurşun rengi
feather

Sizdeki fırçadan bende de var, semogue aldım ancak temizeldedeki kadar köpük yapmam için daha fazla krem sabun kullanmam gerekiyor semogueta, daha 2 3 haftalık ondan mı acaba

Üstadım bende bu fırça ile ilk kez traş oluyorum ancak yaklaşık 3 gün şampu köpüğünde(hergün değişerek) 4 gün de palmolive(2)/blueness(2) köpüğünde bekletilip akabinde bir de diş fırçası ile fırçaladıktan sonra 1 gün de yine palmolive köpüğünde beklettim, elimi üst kısmına sürdüğümde/bastırdığımda yumuşadığını ve az battığını söyleyebilirim ancak yüzdeki performansı bence kötü yüzde çevrilince hemen toplanıp hırpalıyor, heralde daha breakin tamamlanmadı.

Köpük yapmada kesinlikle piyasadan elde ettiğim wilkinson porsuk ve isana porsuklardan daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Semogue 1305 bekliyorum bende, inşallah gelirse bende mutlaka kıyaslar paylaşımda bulunurum.
ben 7 8 ay kadar akullandım semogue daha yumuşak ondan acaba diyorum sert olduğu için mi iyi köpük yapıyor? kullandığım traş sabunu badem yağı eklenmiş arko ve şu sıralar proraso yeşil krem
(02/05/2014, Saat: 14:48)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben 7 8 ay kadar akullandım semogue daha yumuşak ondan acaba diyorum sert olduğu için mi iyi köpük yapıyor? kullandığım traş sabunu badem yağı eklenmiş arko ve şu sıralar proraso yeşil krem

Bazı fırçalar daha fazla köpüğü içine hapsediyor , yani köpük oluşturuyor ama kasede bırakmıyor sizin fırça da böyle olabilirmi?
Fırçayı dipten hafifçe sıkınca uca çıkan köpük miktarından belli eder.
Böyle ise tıraş olurken ara ara fırçayı sıkarak köpük bankası gibi kullanırsınız
(02/05/2014, Saat: 14:00)kaju Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım bende bu fırça ile ilk kez traş oluyorum ancak yaklaşık 3 gün şampu köpüğünde(hergün değişerek) 4 gün de palmolive(2)/blueness(2) köpüğünde bekletilip akabinde bir de diş fırçası ile fırçaladıktan sonra 1 gün de yine palmolive köpüğünde beklettim, elimi üst kısmına sürdüğümde/bastırdığımda yumuşadığını ve az battığını söyleyebilirim ancak yüzdeki performansı bence kötü yüzde çevrilince hemen toplanıp hırpalıyor, heralde daha breakin tamamlanmadı.

Köpük yapmada kesinlikle piyasadan elde ettiğim wilkinson porsuk ve isana porsuklardan daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Semogue 1305 bekliyorum bende, inşallah gelirse bende mutlaka kıyaslar paylaşımda bulunurum.

Dostum ben Omega bristle kullanıyorum. Break-in için http://shavenook.com/thread-a-beginner-s...ving-brush burdaki yöntemi denedim ve 4. tıraştan sonra istediğim noktaya ulaştı. Semogue larda dinamik farklı olabilir elbette ama normal kullanım ile çok geçmeden tatmin edici sonuçlar alacağınıza eminim.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
8e6u3e8a.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Aedan Hocam çok net bir tıraş olmuş; sıhhatler olsun.
Sagolun ustadim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
xgh4zn.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,369 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,601 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,662 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,930 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,430 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: