ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI
(23/06/2015, Saat: 15:27)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, yazdıklarınız sevindirici olmakla birlikte açıkçası biraz da düşündürücü oldu benim için.

Vermiş olduğunuz kısıtlı bilgiler doğrultusunda bazı sorular takıldı kafama.
Öncelikle firmanız hakkında hiç bir şey yazmamışsınız ismi nedir faaliyet alanları nelerdir şu anda asıl üretimini yaptığınız ürünler nelerdir vs. hatta soran arkadaşlar olmuş ama sanki özellikle yazmaktan sakınmışsınız.En azından web sitenizi bilseydik firmanız hakkında bir ön bilgi edinmiş olurduk.

Yanlış anlamayın tanışma başlığına takılmış değilim kendiniz yazmışsınız tanışma başlığı açacağınızı ama açtığınız konu 7 sayfa olmuş siz hala tanışma yapacaksınız  Rolleyes

Anlam vermeye çalıştığım bir kaç soru; mesela 8 eksenli CNC (CE-NE-CE) (CNS değil )makineleri olan, metalurji mühendisleri,endüstriyel tasarımcıları,CNC operatörleri, ve dahası ve ayrıca dışarıdan danışmanlık hizmetleri alan bir firma çalıştırdığı onca makine ve personelini böylesi sığ bir pazar için meşgul edebileceğini aklım almıyor. Bir CNC makinesinin 80-100 dolarlık bir tıraş aleti için meşgul edilmesi gerçekten yazık olmazmı. Bilmiyorum belki de atıl durumda olan üretim araçlarınız vardır onları değerlendirmek istediniz.

Bir yorumunuzda Mongoose'un prototipini yaptığınızı yazmışsınız ama bir başka yorumunuzda yaptığınız prototiplerin sadece standart jiletler için olduğunu yazmışsınız ?
Yaptığınız prototipleri yüksek kalitede fotoğraflayıp buraya yüklemek neden bu kadar uzun sürüyor yada bu başlığı açarken hazır bulundurmanız gerekmezmiydi bizleri de merakta bırakıyorsunuz . yada henüz prototipler üretim aşamasındamı ?

Özgün tasarımlar yaptığınızı yazıyorsunuz ama Mongoose gibi şu an için benzeri olmayan bir aleti kopyalamaktan çekinmemişsiniz talep karşısında seri üretime geçermisiniz ? Bu durumda uluslar arası patent kuralları ihlal edilmezmi ?
Mongoose 'un patent almamış olduğunu varsayarsak üretimini yapmanız durumunda özgün tasarımlarınızı ne yapacaksınız.

Sürekli olarak kullanmak istediğiniz kaliteli çeliğin maliyeti yükselteceğinden bahsediyorsunuz. Şu ana kadar bir alt kalite olan çelikle üretilen hiç bir Tıraş aletinin paslandığını görmedim duymadım ve bir tıraş aletini hangi çelikten olduğunu anlamak için analize gönderen birini de ne duydum ne gördüm.

305 yada daha uygun paslanmaz çelikten gayet güzel tıraş aleti olacağını düşünüyorum.Tıraş olmak dışında hiç bir amacı olmayan bir alet olacak sonuçta. Çekme dayanımı, darbe, deniz suyu, kimyasal dayanımlarının bir önemi yokken 316L çeliğinden yapma ısrarınızı anlayamıyorum.Amaç kalite ve ucuzluk ise diğer çelikler daha avantajlı olmazlarmı.

Sizde geleneksel yöntemlerlemi tıraş oluyorsunuz ? Öyle ise kullandığınız ürünleri, deneyimlerinizi, hangi tıraş aletlerini kullandığınızı bilmek isterdik, ne ürettiğinizi bildiğinizi bilmemiz için.
Forumu hiç okudunuzmu yada ne kadarını okudunuz, geleneksel tıraş sever profili hakkında bir bilgiye sahipmisiniz eğer okumadıysanız hata etmişsiniz.Kimler ve ne tür istekleri olduğunu bilmediğiniz kişiler için ürün çıkarmaya çalışmak ne kadar doğru ?
Umarım yanlış anlamazsınız, bu işlerden anlamam sadece birkaç soru takıldı kafama.

Eleştirel bakış açınız için çok teşekkür ederim. İlk öncelikle şunu belirteyim bu tıraş forumunu uzun zamandır takip ediyorum. Diğer arkadaşlarım da takip ediyorlar. Kendim geleneksel yöntemlerle tıraş oluyorum. Birkaç tip tıraş makinesi ile günlük tıraş oluyorum markalarını belirtmeyeceğim, Kadıköy'de üretilen bir sert bir tıraş sabunu kullanıyorum.
Başlangıç cümlemde çelik türünü belirttim daha sonra soruldukça konu oraya doğru ilerledi. Şirket ile ilgili bilgileri ilk ürünlerimizin tanıtımı ile birlikte öğrenebilirsiniz.
CNC (Computer Numerical Control) kısaltmasıdır. Ancak genelde okunuşundan dolayı S harfi varmış gibi algılanır. Ben de on parmak bakmadan algıladığımı yazdığım için CNS olarak da yazıyorum. Tabi ki doğrusu CNC'dir. On parmak sebebiyle bazen anlatım bozukluğu da yapabilirim. Bundan dolayı özür dilerim.
Birçok ürünün bire bir olanını yaptık  bunları üretip piyasaya sunmayacağız, kabiliyetimizi anlamaya çalıştık. Bir arkadaşın bahsettiği jilet türü(markası) çok bilindiği için detaylı açıklama yaptım. Bu konuyu açma sebebimiz bu forumda bulunan ve ülkemizin tıraş alanında belki de en iyi tecrübe ve bilgi sahibi kişilerin yerli ürün konusundaki fikirlerini almaktı. Forum üyesi arkadaşlar ürünlerin fotoğrafları üzerinden yorum yapmanın daha doğru olacağını belirttiler. Ben de onlara ilk ürünümüzü burada sunabileceğim tarihi(1/15 Temmuz) belirtim. Ancak sorulara cevap vererek 7.sayfamız dolmuş oldu. Bu ilgi bizim için çok memnun edici bir gelişme. Üretim tarihinden önce belki bu konuyu açmak sizleri meraklandı. Bunun için çok özür dileriz. Eğer forumdaki diğer üyelerin de isteği olursa, sizlerde merak ve kuşku uyandırmamak adına; ürünler ve şirket kimliği ile beraber karşınıza çıkana kadar buradaki hesabımızı geçici olarak özrümüzle beraber donduralım. Fikirlerinizi beklerim.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: YERLİ MALI PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - Yazar: rocnel - 23/06/2015, Saat: 17:24

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Orta Seviye Tıraş Makinesi Tavsiyeleri (3 Mayıs 2024) Ghematria 1 306 04/05/2024, Saat: 11:51
Son Yorum: sfenks
  Orta Seviye Tıraş Makinesi Tavsiyeleri (3 Mayıs 2024) Ghematria 1 230 03/05/2024, Saat: 23:46
Son Yorum: Ghematria
  Pearl SSH-05 Açık Taraklı ve Rimei Tıraş Aleti Kıyaslama Atak 2 349 26/04/2024, Saat: 22:13
Son Yorum: Atak
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 388 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,538 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,445 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,569 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 53,963 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 103,654 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,773 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: