Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye)
İlk mesajım ve ilk notlarım:
Selamlar,

Kırk yaşına kadar geleneksel tıraş hakkındaki deneyimlerim berberde olduğum üstünkörü tıraşlar ile sınırlıydı; evde olduğum tıraşlar ise sadece yapılması gerektiği için yapılan işlerdi, kartuşlu ve kullan-at tıraş aletleri, hazır köpükler, ön hazırlıksız, bol tahrişli tıraşlar...Fastfood gibi yani; hızlı,özensiz ve zevksiz...
Özgün Bey'in 'Tıraş Keyfim' blogundaki değerli yazılarını okuduktan sonra bende geleneksel tıraşı denemeye karşı konulmaz bir istek uyandı (usturaya halen cesaret edemesem de) . İnternetten diğer yabancı siterlerdeki yazıları okuyarak (çok uzun okumalar yaptım diyebilirim) ve videoları izleyerek ilk tıraşımı oldum, yaklaşık bir saat sürmüştür sanırım. Benim için önemli olan kısım tahrişsiz ve zevkli bir tıraşın yanısıra bu işe harcanan vaktin değerlenmiş olması oldu. Bunda sizilerin payı da çoktur, üye olmamın öncesinde ve sonrasında bu forumda yazan herkesin değerli görüşlerinden de çok faydalandım. Herkese teşekkür ederim; tıraş olmak için sabırsızlanan, bu işi zevkle yapan ve zevkle yapmak isteyenler için zamanını esirgemeyen bir topluluk içinde yer almak güzel bir şey.

8ww9sg.png

Bu hobiye ilk başladığım günden bu yana  tıraş ekipmanları hakkındaki bilgim, tecrübem az da olsa artmıştır mutlaka fakat ilk gün olduğu gibi bugün de asıl önemli olanın bu işi zevk alarak yapmak olduğunu düşünüyorum.  Tıraş olma hevesim aynen devam ediyor fakat ilk günlerdeki gibi BBS vs gibi bir amacım yok artık, benim amacım zevkli tıraş. 'Nereden nereye' kısmında ise merakımın son zamanlarda sabun denemeye daha çok yöneldiğini söyleyebilirim, bir de ek olarak hiçbir ürüne önyargı ile yaklaşmamayı, denemeden anlaşılamayacağını öğrendim diyebilirim, örneği sentetik fırçalardır.
Forumumuzun bu hobiye çok değer kattığını düşünüyorum,erişemeyeceğiniz bilgi yok denecek kadar az. Kendi adıma yeni bir sabun incelemesi okuduğumda heyecanlanıyorum mesela ya da forum üyelerimizin el emeği ile yaptıkları ürünleri görünce seviniyorum. Aradığı ilgiyi veya desteği bulamadığını düşünen yeni arkadaşlarım, küçük bir problem yüzünden bu forumdan mahrum kalmayın, yardımlaşmanın bu kadar üst düzey olduğu bir forum nadir bulunur.
Not: İlk notlarımı telefonda gördüğümde bir tebessüm oluştu bende, o nedenle paylaştım.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.

Bu Konudaki Yorumlar
Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 20/05/2019, Saat: 19:13
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 20/05/2019, Saat: 19:43
Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: Silentsv - 21/05/2019, Saat: 00:12
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 21/05/2019, Saat: 10:03
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: Razorlazer - 21/05/2019, Saat: 13:26
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: yunusso - 21/05/2019, Saat: 14:18
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 21/05/2019, Saat: 15:58
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: Pele69 - 22/05/2019, Saat: 11:15
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 19/08/2019, Saat: 21:41
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 19/08/2019, Saat: 21:58
Cvp: Etkinlik: neydik ne olduk (nereden nereye) - Yazar: mustbe - 19/08/2019, Saat: 22:16

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İNCELEME: Kafa nereye, biz oraya! ahraz 34 9,931 17/09/2020, Saat: 01:59
Son Yorum: MetsGo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: