Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar
(30/08/2020, Saat: 02:44)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum. Pek fazla araştırmadan yaptığım paylaşım nedeniyle kendimi kuyuya taş atmış gibi hissediyordum. Ancak Sunay Akın benim için geçerli bir referans. İlaveten " Ane" kayalıkları veya uçurumları, tabiat olarak zorlu bir yer, mevkii olarak Bağdat'ta değil de, ancak istikameti Bağdat olan bir rotada yer aldığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu atasözünde ayrıca " Teşbih (:Benzetme) " sanatının da kullanıldığını görüyoruz. Zorluklara (Ane) göğüs gerip, mücadeleden vazgeçilmez ise refaha (Bağdat) ulaşılacağı gibi bir mesaj içerdiği belirtilmiş verdiğiniz linkte. Öyleyse " Never give up ".

Rica ederim komşum. Ben birkaç sene önce Ani Harabelerini gezmiştim. Tam sınıra doğru şehrin bittiği yerde gerçekten büyük bir uçurum var. O uçurum nedeniyle böyle söylenmiş benim tahminim.

Benim görüşüme göre zoru görüp bilmeden, zorluklarla başa çıkmadan insan ne başarısını ölçebilir, ne de başardığından tad alabilir. Her zaman Never Give Up.

Bayramımız kutlu, traşlarımız keyifli olsun Smile

Bu Konudaki Yorumlar
Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar - Yazar: ENDER3470 - 24/08/2020, Saat: 13:49
Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar - Yazar: ahbap - 24/08/2020, Saat: 22:59
Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar - Yazar: GecayS - 25/08/2020, Saat: 00:21
Cvp: Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar - Yazar: trooper_gs - 30/08/2020, Saat: 13:10
Galat-ı Meşhur - Doğru bilinen yanlışlar - Yazar: rating - 28/08/2020, Saat: 22:13

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ergenlik döneminde doğru beslenme nasıl olmalı ? İnce 10 4,047 19/08/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: İnce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: