Günün Tıraşı (SOTD)
(15/08/2013, Saat: 23:59)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/08/2013, Saat: 23:52)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun güle güle kullanmanı dilerim, cobranın agresifliğini almış demekki Smile

Şuna kobra demesek mi?

Yüksek müsadelerinizle bi uyuzluk yapim,

Kobra deyince aklıma şu geliyo ; çok özür..

ehi2yq.jpg

Şu güzelliğin neresi agresif Allah aşkına Big GrinBig GrinTongue
Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin cok güzeldi bu iste üstad. kahkaham yüzünden cocuk uyanacakti. Wink
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Affınıza sığınarak kobra denince benim de aklıma "elvan dalton" geliyor, eski bir Ankara sakini olarak. Maalesef bazı arkadaşların kafam iyiyken pavyona götürmesi akabinde(o zamanlar alkol vardı) kendisi ile tanışmıştım zamanın behrinde (90ların sonu olsa gerek üniversite öncesi). Tanışmaz olaydım. Hele bir de beynime pelesenk olması vardır ki sözlerinin, lanet olsun yine geldi.
Hayır Rahmetli Barış Manço'nun bu güzelim şarkısını ... ettiğine mi yanayım, bir de mahalle düğünlerinde çalınırdı bu evlerden ırak. Kenar kıyı mahallelerde haftasonu mutlak denk gelirdi yaz zamanı. Neyse fazla dağıttım galiba.

Şu alete başka isim bulun gözünüzü seveyim.
(16/08/2013, Saat: 00:50)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Affınıza sığınarak kobra denince benim de aklıma "elvan dalton" geliyor, eski bir Ankara sakini olarak. Maalesef bazı arkadaşların kafam iyiyken pavyona götürmesi akabinde(o zamanlar alkol vardı) kendisi ile tanışmıştım zamanın behrinde (90ların sonu olsa gerek üniversite öncesi). Tanışmaz olaydım. Hele bir de beynime pelesenk olması vardır ki sözlerinin, lanet olsun yine geldi.
Hayır Rahmetli Barış Manço'nun bu güzelim şarkısını ... ettiğine mi yanayım, bir de mahalle düğünlerinde çalınırdı bu evlerden ırak. Kenar kıyı mahallelerde haftasonu mutlak denk gelirdi yaz zamanı. Neyse fazla dağıttım galiba.

Şu alete başka isim bulun gözünüzü seveyim.

Piton Big Grin

Boğarak öldürür Big GrinBig GrinTongue
Ya da üstadım daha ilginç bi isim;

İblisin tırnağı Big GrinBig GrinTongue
Dr Harris soap
Simpson Ehsan x2l colonel
Gillete Black Adj Long
Astra yeşil
Paşabahçe iğde
444 balsam

Bugünde köpükte sıkıntı vardı resmen yapamıyorum bu sabundan istediğim köpüğü Dodgy sanırım benim teknikte sıkıntı var Confused
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(16/08/2013, Saat: 10:15)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dr Harris soap
Gillete Black Adj Long
Astra yeşil
Paşabahçe iğde
444 balsam

Bugünde köpükte sıkıntı vardı resmen yapamıyorum bu sabundan istediğim köpüğü Dodgy sanırım benim teknikte sıkıntı var Confused

Üstadım suyun içinde beklettiğimiz fırçayı 2 dakika kadar sabunda yavaşça gezdirelim, sulu bir kıvam olacak. İki dakikadan sonra sabun kasesinin içindeki suyu köpürtme kasemize boşaltıp, yine bol sulu fırçamızı silkelemeden, sabunu ve suyuyla köpürtme kasemizde 2 dakika kadar daha çevirelim. Muhteşem köpük çıkacaktır.. Kesinlikle her gün uyguladığım yöntem bu.

En zor, sert sabunda dahi bol sulu fırçamızı sabun üzerinde biraz daha fazla gezdirdiğimizde bile bu köpüğü elde edebiliriz.. Bunun yanında ortaya çıkan köpüğün koruyuculuğu olmadığı, hafif bir köpük olduğu düşünülebilir asla, eğer sabununuz eğer dr harris gibi kaliteli bir sabunsa, cildinizi kusursuz koruyacaktır. Dediğim gibi 2 dakika sulu fırça sabun üzerinde gezdirilir, 2 dakika da köpük kasesinde çevrilir. Konu zaman darlığı olabilir siz geç kalmamak için sabun üzerinde köpürtüp yüzünüze sürüyor olabilirsiniz, ama başka bir kasede köpürtmek çok daha bol köpük verecektir üstadım, emin olun..
(16/08/2013, Saat: 11:05)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/08/2013, Saat: 10:15)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dr Harris soap
Gillete Black Adj Long
Astra yeşil
Paşabahçe iğde
444 balsam

Üstadım suyun içinde beklettiğimiz fırçayı 2 dakika kadar sabunda yavaşça gezdirelim, sulu bir kıvam olacak. İki dakikadan sonra sabun kasesinin içindeki suyu köpürtme kasemize boşaltıp, yine bol sulu fırçamızı silkelemeden, sabunu ve suyuyla köpürtme kasemizde 2 dakika kadar daha çevirelim. Muhteşem köpük çıkacaktır.. Kesinlikle her gün uyguladığım yöntem bu.

En zor, sert sabunda dahi bol sulu fırçamızı sabun üzerinde biraz daha fazla gezdirdiğimizde bile bu köpüğü elde edebiliriz.. Bunun yanında ortaya çıkan köpüğün koruyuculuğu olmadığı, hafif bir köpük olduğu düşünülebilir asla, eğer sabununuz eğer dr harris gibi kaliteli bir sabunsa, cildinizi kusursuz koruyacaktır. Dediğim gibi 2 dakika sulu fırça sabun üzerinde gezdirilir, 2 dakika da köpük kasesinde çevrilir. Konu zaman darlığı olabilir siz geç kalmamak için sabun üzerinde köpürtüp yüzünüze sürüyor olabilirsiniz, ama başka bir kasede köpürtmek çok daha bol köpük verecektir üstadım, emin olun..

üstad kasede yapıyorum ama cok ınce oluyor kopuk kıvamını sevmıyorum ama anladım kı kısa sure benım sorunum Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(10/08/2013, Saat: 19:45)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoffritz aleti ile ilk tirasimi oldum. R41 papucu dama atildi diye bilirim artik. 11c kadar mild fakat r41 kadar etkiliyici tiras oldu.
cok sevdim...

2czy5ox.jpg

hocam sizce bu aletin güncel 37c ile tıraşta farkı var mı? ayrıca diğer fasanlar , açık taraklı slanatlar ve double slantlar ile kıyaslarmısınız
37c yi seviyorum fakat sağı solu belli değil, bazen fevkalade bazen vasat
açık taraklı slant bulabilirmiyiz?
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(16/08/2013, Saat: 20:05)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/08/2013, Saat: 19:45)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoffritz aleti ile ilk tirasimi oldum. R41 papucu dama atildi diye bilirim artik. 11c kadar mild fakat r41 kadar etkiliyici tiras oldu.
cok sevdim...

2czy5ox.jpg

hocam sizce bu aletin güncel 37c ile tıraşta farkı var mı? ayrıca diğer fasanlar , açık taraklı slanatlar ve double slantlar ile kıyaslarmısınız
37c yi seviyorum fakat sağı solu belli değil, bazen fevkalade bazen vasat
açık taraklı slant bulabilirmiyiz?

ben hic 37c kullanmadim. fakat cok kisiden "dengesiz" olduguna dair tarifini aldim. Hoffritz cok etkilli ve ayni zamanda cok mild bir alet. ben cok begendim.
fasan aletlerimle daha tiras olmadim. GartBnx arkadasimiz cok mild olduklarina dair söz etti. Ayni seyi alman forumunda okudum. cok mild aletlermis. fasan zamanindan günlük tiras icin tasarlamis bunlari. pek sinek kaydi tiras olmuyormus fasanlarla.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
FS Finest 24,
Derby sabun,
Wilkinson Sword,
Wilkinson Sword blade,
Şap,şap,şap..

Bu aleti ilk kez denedim, kartuşlarda olan jiletin önündeki cildi gerdiren tırtıklar bundada mevcut. Adeta agresif bir kartuşla(???) tıraş olur gibiydim. Adı ıslak tıraştı ama eski günleri hatırlattı nedense :?:? Hala anlamadım.

Çok mild bir alet ama bu özeliği sayesinde agresifleşmiş, temiz tıraş veriyor. Jilet wilkinson olmasına rağmen oldukça pürüzsüz tıraş verdi, jiletten ötürü bayağı bir kesikle.

İnanmayacaksınız ama jileti çok yakından inceledim ve jiletin bir köşesinin kalkık olduğunu gördüm. Kesiklerin nedeni bu imiş. Bende habire wilkinson jilete şans vermeye çalışıyordum. Üretim hatası, kesinlikle takarken ben yapmadım, çok nazik davranmak zorundayım çünkü elimde 1904le oynarken sol baş parmağımı kesmiştim Big Grin istesemde bastıramaz zorla çeviremezdim..

Elhasıl, derby sabunun kokusu banyoya sinmiş durumda, beyaz sabun kokusu, hanım da çok sever.. Anarche komşunun metodu ile Smile köpükler hem yoğun hem de 15 cmlik tasa sığmadı..Şapı da bayağı erittim bu gün.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 300,282 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,926 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,618 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,783 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,405 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,807 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 96,212 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,364 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,306 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: