Blueness Balm
Kesinlikle başarılı bir balm, katılıyorum.
Fonex, füme gibi balsamlarin da basarili olduğunu ustadlar bircok kez dile getirdiler.
Ama ucuz olan bu yerli ürünler sonuç olarak iş görseler de belli bir memnuniyet çıtasının altinda kalıyorlar.
Türkiye standartlarindan mi kaynaklaniyor yoksa bir tür pazarlama stratejisi mi bilmem ama su yerli ürünler biraz daha pahali olsa ama biraz daha yuksek bir standart yakalayabilse.
Veyahut kalite kalite farkli fiyatlarda secenek sunabilseler.
Blueness ürünlerinin hepsinin bir ust kalite versiyonu urunlerine firmanin belirleyeceği parayi verip almak isterdim.
150ml balsam da 3 tl olmaz be arkadas. Demek ki eksik birseyler. 10 tl olsun tam olsun.
bugün carrefourda dünya markası gillette balsam 4,99 tl idi fiyata bu kadar takılmayın bence ürün gerçekten güzel ve yapması gerekeni yapıyor.
yerli ürünlerin fiyatının uygun olmasının sebebi son tüketiciyi değil berber piyasasını hedef alması. Zaten kolay kolay piyasada bulunamıyor.
Tıraş konusunda araştırma yapmayan birisinin bu markalardan haberi bile yoktur çünkü reklam yapmıyorlar ve bulunabilirlik çok sınırlı.
Filiz kozmetikte 5 ₺ civarıydı, 3₺ değil.

Gillette'nin baksamı çok köyü, yerli ürünleri denemedim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Adamlar berberlerin limon kolonyasına alternatif olarak ürün üretiyor. Fiyatı artsa hızlıca müşteri kaybederler. Zaten o aralıkta berberlere hitap eden rakipleri çok. Ayrıca satan toptancıların kar marjı da çok düşük. Normalde kozmetik ürünlerinin üzeri fiyatının %50 si kar iken bunlarda %10 ve %20 olabiliyor en fazla. 3tl lik blueness in 24 lük koli fiyatı 2,34tl düşünün ne kadar az bir karla satıldığını :/
Sevgili Mornetto hangi konulardaki dediklerim çıktı anlayamadım,

sabun mu

ekonomi mi

siyaset mi

selam ve saygılar benden

(17/09/2013, Saat: 22:36)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugüne kadar ne dediyseniz çıktı, Martin üstadıma saygılar buradan Sleepy

Kulağıma dinliyorum üstadım sizi, tespitleriniz çok değerli bizim için SleepySleepy
(01/06/2014, Saat: 01:30)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Mornetto hangi konulardaki dediklerim çıktı anlayamadım,

sabun mu

ekonomi mi

siyaset mi

selam ve saygılar benden
Hangi birisi, hepisu hepisu Smile

Özelikle ekonomi üstad, Sertaç üstadla sizi dinlemedim örneğin döviz almadım,

Hala canım sıkılır aklıma geldikçeSleepySleepy
mum dibine ışık vermezmiş ben de almadım ve zarar ettim. Ama çalkantılı dönemlerde döviz almak çok risklidir. Aldığınız fiyat en tepe nokta ise döviz geri gidebilir, örneğin euro 3.30 a kadar çıktı ama sonra indi. O dönemde döviz alınmış olsa safi zararda olurdunuz. Hadi diyelim aldınız bir de bunun satması var. Siz sattıktan sonra ya döviz bir daha çıkarsa ?

hasılı kelam ileriye dönk yatırım için döviz alabilirsiniz ama bunu çalkantılı kriz günlerinde yapmayın. 2001 krizinde 1.63 ten dolar alıp da 2 yıl elinde şişeni bilirim.

selam ve sevgiler

(01/06/2014, Saat: 17:39)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi birisi, hepisu hepisu Smile

Özelikle ekonomi üstad, Sertaç üstadla sizi dinlemedim örneğin döviz almadım,

Hala canım sıkılır aklıma geldikçeSleepySleepy
Sabunlari zenginleştirmek icin aldığım yaglardan tatli badem yagini ve gliserin ekledigim, kivamini da ayarlamak icin biraz tiras kolonyasi kattigim blueness balsami dun kullandım. Gece surmustum sabah kalktığımda cildim puruzsuzlesmis gibiydi.
Yaglarin cok faydali oldugunu deneyerek görüyorum.
Bu balsamdan bu kadar memlun kalacağım aklımın ucundan bile geçmezdi Smile fakat kokusu olsun,cildi nemlendirmesi ve yumuşatması olsun benim çok hoşuma gitti.Ben beyaz olanını kullandım Allah'ın izniyle en kısa zamanda mavi olanından da kullanacağım. Herkese keyifli tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 99,020 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 21,456 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 56,416 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 8,230 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 28,285 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Nuxe Multi Purpose After-Shave Balm trustalt 4 2,937 03/06/2019, Saat: 00:27
Son Yorum: kadir.tbk
  BioDox Men After Shave Balm manuple 0 1,895 12/03/2019, Saat: 16:31
Son Yorum: manuple
  Ray Ban After Shave Balm AltKapalı 7 4,951 15/01/2019, Saat: 14:58
Son Yorum: FearOfATG
  ACQUA DI PARMA After Shave Balm alfa 9 11,348 16/01/2018, Saat: 13:02
Son Yorum: Sonmezturk
  Speick Balm ts9funk 19 26,703 28/04/2017, Saat: 05:58
Son Yorum: kerimovic

Hızlı Menü: