Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
Pek yakında
@Rocnel, hayırlı uğurlu olsun. Ülkemiz ve geleneksel tıraş severler adına çok sevindirici, gurur verici bir çalışma. Başarılarınızın devamını dilerim. Sabırsızlıkla bekliyoruz bitmesini Smile İyi çalışmalar..
Merhaba arkadaşlar, kağıt üzerindeki matematiksel çizimlerimizin çelik hammade kullanılarak makineler aracılığı ile işlenmesi sonucu ortaya çıkan sona yakın sonuçlar.

Bu yeni sap tasarımlarımızın üretim yöntemlerinde bir takım değişiklikler yaptık, başlangıç olarak teknik çizimlerimizi ve programlarımızı bilgisayarlar aracılığı ile yapmadık. Bire bir makinelere komutları el ile girerek programları ayarladık. Bu sayede devir hızını ve bir seferde makinenin kaldıracağı talaş miktarının deneysel olarak ortaya çıkardık. Yaklaşık 60 kadar sap harcadık bir nevi ar-ge maliyeti gibi oldu. Ayrıca makine takımlarını farklı bir marka ile değiştirdik. Bu bize zaman ve takım maliyetine sebep oldu ama bu deneysel yöntem ve yeni takımlarla dünyanın en iyi yüzey kalitesine sahip sapı ortaya çıkardık. Eski DE makinemiz için ürettiğimiz sap ile karşılaştırıldığında bile bariz şekilde yüzey kalitesi farkı ortaya çıkıyor. Resimlerde oynama yok. Bizden daha önce DE makine alan arkadaşlara hediye olarak bu saplardan göndereceğiz, ulaştığımız kalitenin gerisinde kalmamaları amacıyla.

Ben şahsen sapların üzerine baklava deseni yapılmasını istemezdim, böylesi daha güzel,ancak tamamına yakını üzerine baklava deseni yapılacak. Fotoğraflar 6S Telefon, Evimin salon kısmında Smile

qobs7t.jpg
sos5ly.jpg
sc3r86.jpg
20gkus.jpg
2r25gu9.jpg
2hyw12f.jpg
2d11q8z.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Üst düzey olmuş emeğinize sağlık.
Harika görünüyorlar Murat Bey, emeğinize sağlık.
@rocnel çok kaliteli görünüyor. Elinize,emeğinize sağlık..
Muhteşem, oylesine demiyorum gerçekten çok guzeller.
Fotoları görünce istemsiz bir off çıktı ağzımdan... Saplar uçaksavar mermisi gibi... sabırla bekliyorum Smile
Eliniza sağlık Murat Bey. Harika olmuş. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(15/02/2016, Saat: 19:58)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, kağıt üzerindeki matematiksel çizimlerimizin çelik hammade kullanılarak makineler aracılığı ile işlenmesi sonucu ortaya çıkan sona yakın sonuçlar.

Bu yeni sap tasarımlarımızın üretim yöntemlerinde bir takım değişiklikler yaptık, başlangıç olarak teknik çizimlerimizi ve programlarımızı bilgisayarlar aracılığı ile yapmadık. Bire bir makinelere komutları el ile girerek programları ayarladık. Bu sayede devir hızını ve bir seferde makinenin kaldıracağı talaş miktarının deneysel olarak ortaya çıkardık. Yaklaşık 60 kadar sap harcadık bir nevi ar-ge maliyeti gibi oldu. Ayrıca makine takımlarını farklı bir marka ile değiştirdik. Bu bize zaman ve takım maliyetine sebep oldu ama bu deneysel yöntem ve yeni takımlarla dünyanın en iyi yüzey kalitesine sahip sapı ortaya çıkardık. Eski DE makinemiz için ürettiğimiz sap ile karşılaştırıldığında bile bariz şekilde yüzey kalitesi farkı ortaya çıkıyor. Resimlerde oynama yok. Bizden daha önce DE makine alan arkadaşlara hediye olarak bu saplardan göndereceğiz, ulaştığımız kalitenin gerisinde kalmamaları amacıyla.

Ben şahsen sapların üzerine baklava deseni yapılmasını istemezdim, böylesi daha güzel,ancak tamamına yakını üzerine baklava deseni yapılacak. Fotoğraflar 6S Telefon, Evimin salon kısmında Smile

Üretim aşamaları hakkında yaptığınız bilgilendirme için teşekkürler sayın Rocnel. Ürünleri merakla bekleyen bizlere ilaç gibi geliyor bu paylaşımlarınız. Eski DE sapı ile yenisi arasındaki fark fotoğraflardan bariz bir şekilde anlaşılıyor. Bu saplardan, eski DE müşterilerinize hediye edecek olmanız çok doğru ve güzel bir yaklaşım. İnsan bu güzelliği görünce ister istemez baklava desensiz sap, kullanımda nasıl olur acaba diye de düşünmeden edemiyor. Sanırım ben desensiz, kusursuz görünen böyle düz sapı denemek isterdim. Kolaylıklar dilerim...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 54,359 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 41,283 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 325,288 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,106 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 65,125 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,775 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 5,067 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 23,884 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 34,154 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 17,401 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: