EJ89 ım kırıldı :( ne yapalım
Üstat,

Kafanın üzerindeki vida ortan kırılmış.. vidanın bir kısmı sapın içinde kaldı ... tornacı bulup bunu çıkarttırıp (ben çıkartamam gibi geliyor), sonra sadece kafa alabiliyor muyuz ?
Eğer böyle yapılabiliyorsa tercih ederim tabiki.. bir zorun yoktu tutucuyla, gayet güzeldi aslında
Elbette sadece başlıkları
Mühle
İmpa
Razorus da
Satışı mevcut
Ayrıca kim satıyordu onu hatırlamıyorum sadece sap satan komşumuz vardı. Formun 2. El bölümünü mutlaka bir inceleyin . Ben özellikle size 89 memnuniyetinden dolayı Progress - Parker Variant- merkur futur tavsiye etmiyorum .
(30/01/2019, Saat: 01:05)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Bana bir link verebilir misiniz ?
Biraz araştırdım lakin Aliexpress de bir kaç düz model tutucu çıktı ...
Türkiyede temin edilebilecek olsa çok daha iyi olurdu ..

Bahsettiğim aletler 1960-1970lerde üretilmiş aletler. Forumdaki ikinci el kısmında bulabilirsiniz. KAYHAN isimli kullanıcıya mesaj atabilirsiniz.
Aletin kırılmış olması hem üzücü hem sinir bozucu bir durum. Geçmiş olsun komşum.
Yeni bir alet almayı düşünürseniz Progress'i tavsiye edebilirim. Vintage düşünürseniz @KAYHAN komşumuz size yardımcı olabilir.
Gecmis olsun komsum. Kesinlikle Mühle diyorum. R89 head set olarak da temin edebilirsin.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Elbette sadece başlıkları
Mühle
İmpa
Razorus da
Satışı mevcut
Ayrıca kim satıyordu onu hatırlamıyorum sadece sap satan komşumuz vardı. Formun 2. El bölümünü mutlaka bir inceleyin . Ben özellikle size 89 memnuniyetinden dolayı Progress - Parker Variant- merkur futur tavsiye etmiyorum .

Neden böyle söylediniz komşum, açıkçası bütçemi ayarladığımda merkur futur almayı istiyordum. EJ89 kullandım son 4-5 senedir yalnızca, ben de.
Ürünün garanti durumu nedir? Kullanıcı hatası gibi durmuyor sanki.
Hiç bilmiyorum ki
(30/01/2019, Saat: 00:32)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar,

Az önce banyo da bir dram yaşandı Smile
Yaklaşık 11 ay önce aldığım EJ89 um, "her zamanki sıkılığında, yani her zamanki gibi fazla sıkıştırılmıyorken", bir anda, vidasının dibinden kırıldı ... açıkçası büyük hala kırıklığı yaşıyorum lakin ne çok sıkmıştım ne de, çelik olduğunu sandığım bu ürünün böyle kırılmasını bekliyordum ..

Neyse, olan oldu artık .. dolap içinden bir yerlde kalmış Wilkinson Sword 3 bıçaklı ile işimizi gördük (değişik bir deneyim olmadı desem yalan olur Big Grin)

Yine 3 parçalı .. veya 2 parçalı .. veya kelebek tasarımda bir tutucu almam gerekiyor.
Sizce Ej89 dan sonra ne almalı ? Hayatta değişiklik güzel şeydir lakin tekrar EJ almam sanırım ..

Sakalım çok yoğun değil ama genel intiba olarak sert... EJ89 ile genellikle görece keskin jiletler olan Polsilver ve Perma-Sharp kullanıyor ve sonuç alıyordum ...

Acaba ayarlı olan tutucuları mı denemek lazım ?
Bana marka/ model önerisi yapabilir misiniz ?

Teşekkürler

Ürünün fotosunu ve özellikle vidasının kırılma yerini görünür şekilde olanı buraya atarsanız belki farklı bir öneride bulunan arkadaşlarımız çıkar, ya da çözüm sunanlar olabilir.

Diğer yandan da ürünün garanti durumu var ise fabrika ile irtibata geçmenizde yarar var.
Mutlaka geri dönüşleri olacaktır.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Akşamdan beri görsel ben de mi gözükmüyor diye bakıyorum ama görsel yokmuş zaten. Eklendiğinde illa bir çözüm bulunur bence de. İyi kötü ne şekilde kırıldığı belli olur..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Ürünün sapını bir anahtarcıya götürün onlarda ince uçlu matkap bulunur, sapı kalın bir bez veya havlu ile ezilmesini engellemek için sarın mengene (işgence) ile hafif sıkarak sabitlesin ince uçlu matkapla içinde kalan parçayı dağıtarak (deforme edip, parçalayarak) çıkarsın, yada parçalama dişlere zarar verir diyorsan içerde kırılan kesimin üstüne düz vida kafası gibi bir çizgi çektirebilirsen sonrasında ince düz bir tornavida ile çevirerek çıkarabilirsin
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EJ89 vida yuvası sorunu. fgenc 3 4,423 12/11/2017, Saat: 16:08
Son Yorum: protti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: