Bursa'dan selamlar
Herkese Bursa'dan selamlar olsun komşular.
Adım Ayhan. Bursa/Yıldırım dan aranıza katıldım.
Otuz yaşındayım. Turizm ve otelcilik mezunuyum ve aşçılık mesleğimi 10 yıldır sürdürmekteyim.

Her ne kadar yeni yazıyor olsam da yaklaşık 1 aydır forumda bir çok konuyu saatlerce okumakla geçen 1 ay  Wink

Geleneksel tıraş konusuna gelince sakal ve biyiklalarimin henüz çıkmamış olduğu çocukluk döneminde babamın banyoda 2 günde bir olduğu adeta bir ritüel gibi hazırlanan sıcak su, yerli domuz kılı fırçası, kelebek tip tıraş aleti, arko tıraş kremi (sabun hiç  kullanmazdi babam hep arko krem) perma sharp jileti ile tıraş olmasını uzun uzun seyreder ve bazen attığı minik kesiklerine ıslak minik bir kağıt parçası yapistirmasini ve tıraş sonrası limon kolonyası ile tirasini sonlandirmasini dün gibi hatırlarım.

Tabiki ben de biyiklarimin terlemesi ile bu şekilde babamın tıraş takımlarını kullanarak yavaş yavaş tıraş olmaya başladım ve bu şekilde tıraş olmayı öğrendim.

Tabi aradan bir zaman geçti ortaya mach3 adında bir tıraş aleti çıktı ve reklamlarında cazibesi ile bende bu alete kaptırdım kendimi bana çok uygun gelmişti diğer denedigim kartuşlar gibi yarım yamalak kesmiyordu sakalı ve geleneksel tıraş takı gibi kendimi kesme ihtimali yoktu ve birazcık tıraş jeli ile çok kısa sürede tıraş imkanı sunuyordu bende bunun cazibesi ile uzun zaman kendisi ile tıraş oldum taaki 1 ay öncesine kadar. (Hatta babaminda tıraş ritüeluni bozup buna yönlendirme yaptım)

Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce geleneksel arko tıraş sabunumuz ve minik tıraş sabunu kapları gözüme ilisince (ve mach3 fiyatlarindan illallah deyince) tabiki babamin ve benim ilk olduğum tiraslar aklama gelince neden olmasın dedim ve hemen arko sabun, kap ve minik bir domuz kılı fırça aldım.
Henüz geleneksel bir tıraş aleti almamistim çünkü yumalarin kalitesinin hiç iyi olmadığını biliyordum ve internetten araştırıp iyi bir makine almak daha doğru olur diye düşündüm.
Bu zaman zarfında her zaman kullandığım nivea tıraş jelim (tras köpüğü hiç kullanmadim hep jelciydim ben) bitti.
Ve arko sabunu kullanmayi denedim fakat ilk 1-2 denemede hiç beceremedim köpük yapmayı ve öğrenmek için internetten nasıl yapılır diye araştırma yapmak istedim ve kendime güzel bir de makine almak için araştırma yapmak isteyince bu güzel aile ile tanıştım ve saatlerce okumadan sonra kendime güzel ekipmanlar edindim ve daha da alacaklarim var. Benim kısa hikayem böyle. Gecikmelide olsa herkese SELAMLAR diyorum tekrardan.
Voskhod  Jilet adamdır!
Hoş geldiniz,keyifli sohbetler.
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
Selam; bende İnegöl deyim, hayırlı olsun yeni ekipmanların, üyeliğin ve yeni hobin. Umarım herşey gönlünce olur keyif alırsın.
Adaşım aramıza hoşgeldiniz,
Çok teşekkür ediyorum hoşbuldum
Voskhod  Jilet adamdır!
Hoş geldiniz komşum.
Hoşbuldum teşekkürler
Voskhod  Jilet adamdır!
Hoşgeldiniz güzel bir giriş yazısı olmuş. Keyifli tıraşlar.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.
Foruma hoşgeldiniz komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 707 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,170 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,339 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,113 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,181 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas